Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

15 pomysłów na dodatkową pracę w domu związaną ze zdrowiem i fitnessem

Rozkręcając własny biznes, w zależności od branży warto zapoznać się także z najlepszymi metodami na pozyskiwanie atrakcyjnych zleceń oraz innych ofert.

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Opracowanie biznesplanu

Odpowiedni plan działania to podstawa praktycznie każdego biznesu. Pozwala on na precyzyjne określenie związanych aspektów związanych z tworzeniem firmy, a także najważniejszych oczekiwań przedsiębiorcy. Biznesplan zwykle sporządzany jest w formie pisemnej i zawiera m.in. szacunek zysków oraz wydatków. Warto zawrzeć w jego treści także informacje dotyczące pozycji rynkowej zajmowanej przez firmę w ciągu następnych kilku lat, metody prowadzenia działań promocyjnych czy wysokość zarobków pracowników.

Nie bez znaczenia pozostają także podstawowe źródła dochodu oraz dofinansowania biznesu. Już na etapie biznesplanu można ustalić, na jakich zasadach prowadzona będzie księgowość oraz kiedy firma zacznie na siebie zarabiać. Podstawowy plan działania nie powinien być traktowany formalnie, ale znacząco ułatwia zarządzanie firmą w przyszłości. Jego brak może natomiast utrudnić rozwój przedsiębiorstwa oraz zwiększa ryzyko niepowodzenia.

Biznesowe formalności

Rejestracja działalności gospodarczej jest naturalnym następstwem opracowania dobrego biznesplanu. Zazwyczaj to właśnie w początkowym okresie funkcjonowania firmy jej właściciel potrzebuje najwięcej środków finansowych. Wiąże się to ze sporymi wydatkami, a także niewysokim zyskiem. Aby ograniczyć straty kapitału, warto zdecydować się na alternatywne metody zarządzania biznesem. Można skorzystać na przykład z odpowiednio przystosowanych programów komputerowych, a także wykupić usługę księgowości online czy internetowej analizy finansowej.

Kluczowe dla podreperowania budżetu znaczenie ma jednak zdobywanie klientów. Do najpokaźniejszych źródeł dochodu należą zlecenia od inwestorów prywatnych. Dysponując odpowiednim zapleczem, warto jednak zdecydować się także na udział w przetargach publicznych.

Jak zarobić dodatkowo?

Podejście do rynku pracy zmienia się bardzo dynamicznie – żyjemy w czasach, gdy coraz popularniejsze staje się praca na dwóch etatach (z czego jeden jest traktowany jak praca dodatkowa). To doskonała szansa, by zarobić więcej pieniędzy, poprawić swoje kwalifikacje z innej branży i (być może) znaleźć pracę, która będzie bezpośrednio powiązana z naszymi talentami lub pasją.

Plusy z bycia freelancerem

Wśród plusów dodatkowej pracy, można wymienić dużo zalet. Skupimy się na najważniejszych:

  • Sama ustalasz sobie dzień pracy i zadania
  • Masz dużo więcej czasu
  • Masz nieograniczony poziom zarobków
  • Nie masz sztywnych godzin pracy
  • Łączysz pracę z pasją
  • W dowolnym momencie możesz się przekwalifikować lub rozszerzyć działalność
  • Sama sobie jesteś szefem
  • To doskonały pomysł na dodatkowy zarobek obok etatu

Freelancer nie musi znać się na komputerach

Do niedawna freelancer (czyli osoba uprawiająca wolny zawód), była utożsamiana ze specem od komputerów (informatyk, programista, projektant stron www) lub mediów (dziennikarz, redaktor). Obecnie do tego pojęcia można odnieść dużo większą ilość zawodów, nie związanych z tematyką nowych technologii.

Pomysły na własny biznes związane ze zdrowiem, fitnessem i urodą

Ponieważ na Stopnadwadze.pl piszemy głównie o sprawach związanych ze zdrowiem i urodą, przygotowaliśmy dla Ciebie listę X zawodów, pozostających w tej tematyce, które możesz potraktować jako zajęcia dodatkowe, przynoszące Ci masę satysfakcji oraz dodatkową ilość gotówki.

1. Stylistka paznokci

Obecnie bardzo pożądany zawód, do dobrych stylistek kolejki ustawiają się na dwa miesiące. Gdy się wprawisz, „z polecenia” będziesz miała coraz więcej zleceń.

2. Dietetyk

Doskonały zawód, jeżeli chcesz pomagać innym i zmieniać ich życie na lepsze. Dzięki ogromowi wiedzy w internecie możesz cały czas się doszkalać. Nie musisz się spotykać osobiście z pacjentami, porad możesz też udzielać przez internet!

3. Trener fitness

Wymagający dużo zaangażowania, samozaparcia i szkoleń. Warto jednak włożyć dużo pracy, gdyż jest to jedna z najdynamiczniej rozwijających się ostatnio zawodowych nisz sportowych. Zaletą jest poznawanie ludzi, zmieniania ich życia na lepsze oraz możliwość bardzo elastycznego układania swojego kalendarza zajęć.

4. Dziennikarz / copywriter

Doskonały do pracy w domu, choć trzeba mieć lekkie pióro – czyli umiejętność łatwego tworzenia tekstów. Piszesz kiedy chcesz, bierzesz zlecenia kiedy potrzebujesz. Wraz z rosnącym portfolio tekstów, będzie rosło grono zadowolonych klientów i… stawki. Dobrze się wyspecjalizować w określonej dziedzinie artykułów i pogłębiać w nich wiedzę.

5. Blog

Idealne i rozwijające zajęcie, przynoszące masę satysfakcji. Najlepsze do pielęgnowania i dzielenia się swoją pasją – jakakolwiek by ona nie była. Szeroka możliwość zarabiania i współpracy z reklamodawcami.

6. Stylistka rzęs

Zawód równie pożądany co stylistka paznokci. Wąska specjalizacja jest dodatkowym atutem. Również możesz pracować w domu u klientek.

7. Wirtualna asystentka

Praca w domu polegająca na realizacji drobnych zleceń dla przedsiębiorców: wyszukiwania, umawiania spotkań, segregowania informacji, odpisywaniu na e-maile. Doskonała, jeżeli lubisz powtarzalne zadania, jesteś osobą rzetelną, zorganizowaną i szukasz zajęcia, które pozwala na nienormowany i sztywnie ustalony czas pracy.

8. Prowadzenie mediów społecznościowych + reklama

Wiele osób traktuję tę pracę z pobłażliwym uśmieszkiem politowania. To błąd! Administrator social media to nie tylko wrzucanie śmiesznych obrazków na fanpage. To znajomość działania algorytmów, reklam. To tworzenie ciekawych treści, informacji i napędzanie sprzedaży w firmie. Warto włożyć tutaj więcej pracy w edukację, gdyż jest to zawód z przyszłością. Pomoże Ci w tym spora ilość darmowych kursów i poradników znajdujących się w internecie.

9. Kosmetyczka

Najbardziej szeroka specjalizacja spośród zawodów zajmujących się „pięknem ciała”. Wymaga dużej ilości kursów i praktyki, ale za to, gdy wyrobisz sobie markę, zamówienia będą sypać się dziesiątkami i nie będziesz się mogła odgonić od klientek.

10. Makijażystka

Choć wymagający precyzji i skupienia, jest to zawód, który może przynieść duży dodatkowy dochód. Zwłaszcza w okresie „wydarzeń sezonowych” (Nowy Rok, wesela, karnawał). Dodatkowym atutem jest możliwość ułożenia bardzo szczegółowego kalendarza zajęć na kilka miesięcy w przód.

11. Opiekunka dla dzieci

Dla osób lubiących dzieci idealne rozwiązanie jako praca dodatkowa.

12. Wyprowadzanie psów / opieka nad zwierzętami

A to coś dla fanów i wielbicieli czworonogów. Obecnie coraz więcej osób szuka kogoś, kto podczas nieobecności w domu zajmie się ich pupilem. Może to być również dokarmianie lub po prostu spędzanie czasu z pupilem.

13. Sprzątanie / gosposia

Obecnie bardzo ceniony zawód. Opieka nad domem jest coraz lepiej płatna i ceniona, choć warto pamiętać, że jest bardzo męczący i wymagający system pracy.

14. Opiekunka dla osoby starszej

Usługi profesjonalnej opiekunki są bardzo w cenie. Uważaj jednak, bo praca może być ciężka fizycznie i wyczerpująca!

15. Hand-made i sklep internetowy

Coś dla osób, które przejawiają talenty manualne. Praca sprawiająca bardzo dużo satysfakcji. Przygotowywanie z półproduktów domowego rękodzieła: mogą to być bransoletki, kolczyki, swetry.

Oczywiście powyższe 15 punktów to tylko propozycje – jeżeli masz jakiś swój pomysł na pracę dodatkową w domu związaną ze zdrowiem – dopisz go  koniecznie w komentarzu!

Oferta serwisu oferent.com.pl

Atrakcyjne zlecenia i przetargi znaleźć można na platformie oferent.com.pl. Serwis ten wyposażony został w wielofunkcyjną wyszukiwarkę, pozwalającą wykonawcom na samodzielne wyszukiwanie interesujących ofert z sektora prywatnego oraz publicznego. Poszczególne kryteria mogą być szczegółowo doprecyzowane, dzięki czemu możliwe jest przeglądanie ofert dotyczących np. konkretnej branży lub określonej lokalizacji. Możliwości serwisu przetestować można za darmo przez 20 dni, bez żadnych późniejszych zobowiązań. Poza ogromną ilością ofert publicznych i prywatnych, serwis dysponuje własną bazą podwykonawców. Platforma przetargowa oferent.com.pl stanowi w ten sposób idealne rozwiązanie dla początkujących i doświadczonych przedsiębiorców, którzy mogą w ten sposób odnaleźć wiele interesujących propozycji.

Artykuł przygotowany we współpracy z partnerem serwisu 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]
Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

Skuteczne odchudzanie jeżdżąc na rowerze.

Jazda na rowerze a odchudzanie – o czym pamiętać?

Aktywność fizyczna jest zalecana przy w zasadzie każdej diecie odchudzającej. Formy ruchu mogą być różne. …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Test #001

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail