Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Plan żywieniowy online przygotowany przez profesjonalnego dietetyka.
Otrzymaj najlepszą dietę dla Ciebie bez wychodzenia z domu.

Układanie planu żywieniowego online – na co zwrócić uwagę?

Wbrew pozorom układanie planu żywieniowego online nie różni się zbytnio od tradycyjnej wizyty w gabinecie dietetycznym. Pierwszym krokiem zawsze jest wywiad – zarówno dietetyk udzielający konsultacji w gabinecie, jak i dietetyk online w pierwszej kolejności musi zebrać podstawowe informacje o pacjencie, jego stanie zdrowia, kondycji fizycznej, BMI, preferencjach żywieniowych oraz oczywiście pożądanym przez niego celu wagowym lub zdrowotnym.

Wiedza ta posłuży do przygotowania spersonalizowanego jadłospisu, który będzie nie tylko optymalnie zdrowy, ale i bardzo smaczny, dzięki czemu pozwoli na łatwą i szybką zmianę utrwalonych wcześniej szkodliwych nawyków żywieniowych, a w konsekwencji umożliwi osiągnięcie wyznaczonych celów w możliwie krótkim czasie i bez zbędnych wyrzeczeń.

Rzecz jasna, współpraca z dietetykiem nie kończy się na stworzeniu spersonalizowanego planu żywieniowego. Jego zadaniem jest również czuwać nad przebiegiem kuracji, kontrolować jej wyniki i w razie konieczności wprowadzać modyfikacje zaleceń, innymi słowy: wspierać pacjenta na każdym etapie jego walki o zdrowie i piękną sylwetkę.

Na co warto zwrócić uwagę układając dietę online?

Decydując się na układanie planu żywieniowego online powinniśmy dobrze przemyśleć wybór dietetyka. Musi to być osoba posiadająca odpowiednie kompetencje, ciesząca się pozytywną opinią i renomą w branży. Dzięki temu zyskamy pewność, że jesteśmy pod dobrą opieką.

Profesjonalny dietetyk dobierze dietę idealną dla naszych potrzeb i możliwości, gwarantując przy tym jej odpowiedni bilans kaloryczny i wysoką zawartość cennych składników odżywczych takich jak witaminy, węglowodany, białko, wapń czy tłuszcz.

Zamiast skupiać się na całkowitej eliminacji z jadłospisu wszelkich kalorycznych produktów – jak robią to amatorzy – ekspert położy nacisk na ich zrównoważoną redukcję łącząc ją z dostarczaniem organizmowi niezbędnych składników odżywczych, co pozwoli nam pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej bez szkody dla naszego zdrowia.

To naprawdę ważne, aby dieta była odpowiednio zbilansowana i dostarczała nam niezbędnej energii – dietetyk musi wziąć to pod uwagę komponując dla nas jadłospis. Tylko tak przygotowana dieta będzie zdrowa, smaczna i skuteczna.

Czy warto układać plan żywieniowy online?

Układanie planu żywieniowego online ma niezaprzeczalne plusy, do których należy nie tylko wygoda, z jaką wiąże się brak konieczności dojazdów do gabinetu dietetycznego. Decydując się na współpracę z dietetykiem online możemy liczyć na jego wsparcie 24/7 oraz nieograniczony dostęp do różnego rodzaju materiałów edukacyjnych i ciekawych przepisów kulinarnych, co znacznie ułatwia i uprzyjemnia pracę nad metamorfozą swojego ciała.

Jeśli skorzystamy z platformy dietetyczno-treningowej, takiej jak Strefa Przemian, poza wspomnianymi bonusami dodatkowo zyskamy także możliwość korzystania z indywidualnie dobieranych planów treningowych ukierunkowanych na osiąganie określonych celów wagowych i zdrowotnych. Połączenie diety i ćwiczeń to najlepszy i najszybszy sposób na poprawę zdrowia i wyglądu.

Artykuł przygotowany we współpracy z partnerem serwisu

 

Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

Ćwiczenie brzuszków nie działa - jak wzmocnić mięśnie brzucha.

Dlaczego brzuszki to NAJGORSZE ćwiczenie na brzuch? Jakie ćwiczenia na brzuch są NAJLEPSZE?

Mocny brzuch, stalowy CORE, porządna stabilizacja centralna, czyli baza dla wszystkiego co robimy z naszym …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail