Plan żywieniowy online przygotowany przez profesjonalnego dietetyka.
Otrzymaj najlepszą dietę dla Ciebie bez wychodzenia z domu.

Układanie planu żywieniowego online – na co zwrócić uwagę?

Wbrew pozorom układanie planu żywieniowego online nie różni się zbytnio od tradycyjnej wizyty w gabinecie dietetycznym. Pierwszym krokiem zawsze jest wywiad – zarówno dietetyk udzielający konsultacji w gabinecie, jak i dietetyk online w pierwszej kolejności musi zebrać podstawowe informacje o pacjencie, jego stanie zdrowia, kondycji fizycznej, BMI, preferencjach żywieniowych oraz oczywiście pożądanym przez niego celu wagowym lub zdrowotnym.

Wiedza ta posłuży do przygotowania spersonalizowanego jadłospisu, który będzie nie tylko optymalnie zdrowy, ale i bardzo smaczny, dzięki czemu pozwoli na łatwą i szybką zmianę utrwalonych wcześniej szkodliwych nawyków żywieniowych, a w konsekwencji umożliwi osiągnięcie wyznaczonych celów w możliwie krótkim czasie i bez zbędnych wyrzeczeń.

Rzecz jasna, współpraca z dietetykiem nie kończy się na stworzeniu spersonalizowanego planu żywieniowego. Jego zadaniem jest również czuwać nad przebiegiem kuracji, kontrolować jej wyniki i w razie konieczności wprowadzać modyfikacje zaleceń, innymi słowy: wspierać pacjenta na każdym etapie jego walki o zdrowie i piękną sylwetkę.

Na co warto zwrócić uwagę układając dietę online?

Decydując się na układanie planu żywieniowego online powinniśmy dobrze przemyśleć wybór dietetyka. Musi to być osoba posiadająca odpowiednie kompetencje, ciesząca się pozytywną opinią i renomą w branży. Dzięki temu zyskamy pewność, że jesteśmy pod dobrą opieką.

Profesjonalny dietetyk dobierze dietę idealną dla naszych potrzeb i możliwości, gwarantując przy tym jej odpowiedni bilans kaloryczny i wysoką zawartość cennych składników odżywczych takich jak witaminy, węglowodany, białko, wapń czy tłuszcz.

Zamiast skupiać się na całkowitej eliminacji z jadłospisu wszelkich kalorycznych produktów – jak robią to amatorzy – ekspert położy nacisk na ich zrównoważoną redukcję łącząc ją z dostarczaniem organizmowi niezbędnych składników odżywczych, co pozwoli nam pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej bez szkody dla naszego zdrowia.

To naprawdę ważne, aby dieta była odpowiednio zbilansowana i dostarczała nam niezbędnej energii – dietetyk musi wziąć to pod uwagę komponując dla nas jadłospis. Tylko tak przygotowana dieta będzie zdrowa, smaczna i skuteczna.

Czy warto układać plan żywieniowy online?

Układanie planu żywieniowego online ma niezaprzeczalne plusy, do których należy nie tylko wygoda, z jaką wiąże się brak konieczności dojazdów do gabinetu dietetycznego. Decydując się na współpracę z dietetykiem online możemy liczyć na jego wsparcie 24/7 oraz nieograniczony dostęp do różnego rodzaju materiałów edukacyjnych i ciekawych przepisów kulinarnych, co znacznie ułatwia i uprzyjemnia pracę nad metamorfozą swojego ciała.

Jeśli skorzystamy z platformy dietetyczno-treningowej, takiej jak Strefa Przemian, poza wspomnianymi bonusami dodatkowo zyskamy także możliwość korzystania z indywidualnie dobieranych planów treningowych ukierunkowanych na osiąganie określonych celów wagowych i zdrowotnych. Połączenie diety i ćwiczeń to najlepszy i najszybszy sposób na poprawę zdrowia i wyglądu.

Artykuł przygotowany we współpracy z partnerem serwisu

 

Check Also

Porady, dzięki którym zaczniesz pić wodę regularnie

Jak skutecznie się nawadniać? | 10 konkretnych porad, które musisz znać!

Większość z nas ma problem z piciem wody, a to jeden z najprostszych nawyków, które …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail