Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Jaką szczoteczkę soniczną do zębów wybrać?
Szczoteczka soniczna zagwarantuje czyste zęby.

Szczoteczki soniczne – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Szczoteczki soniczne stają się coraz popularniejsze. Stomatolodzy polecają je bowiem swoim pacjentom, ponieważ urządzenia te umożliwiają dokładne czyszczenie jamy ustnej. Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie szczoteczki sonicznej, aby być zadowolonym ze swojej decyzji? Czym różnią się urządzenia dostępne na rynku i jak z nich korzystać w sposób właściwy?

Czym jest szczoteczka soniczna?

Szczoteczka soniczna do zębów jest urządzeniem o konstrukcji podobnej do szczoteczki elektrycznej. Posiada ona grubą rączkę z panelem sterowania oraz wbudowany akumulator. Jej najważniejszą częścią jest głowica.

Otóż soniczna szczoteczka do zębów ma podobny kształt do zwykłej szczoteczki ręcznej. Podczas pracy wykonuje ona ruchy wymiatające, co pozwala na dostanie się do miejsc trudno dostępnych. Stomatolodzy twierdzą, że rozwiązanie to jest znacznie bardziej skuteczne niż korzystanie ze szczoteczek manualnych bądź też elektrycznych.

Przeciętne urządzenie wykonuje ponad 30 tysięcy ruchów wymiatających na minutę.

Szczoteczki soniczne – jaką wybrać?

Jaka jest najlepsza szczoteczka soniczna? Opinie na ten temat są bardzo zróżnicowane, albowiem każdy ma inne preferencje oraz oczekiwania. Niemniej jednak istnieją pewne kwestie, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem.

Szczoteczki soniczne – jaką wybrać, aby być zadowolonym? Otóż pierwszą rzeczą, którą należy sprawdzić, jest charakterystyka pracy głowicy danego urządzenia. Jak już wcześniej zostało powiedziane, przeciętna szczoteczka soniczna wykonuje ponad 30 tysięcy ruchów wymiatających na minutę, jednakże są urządzenia, które pracują dwukrotnie szybciej.

Parametr ten jest niezwykle istotny, albowiem im szybsza jest dana szczoteczka, tym wydajniej ona pracuje.

Niektóre urządzenia oferują również dodatkowe funkcje, które mają wpływ na kondycję jamy ustnej.

Najczęściej są to:

  • tryb wybielania zębów – zdaniem producentów, już po dwóch tygodniach korzystania ze szczoteczki w tym trybie można zauważyć, że zęby stają się bielsze;
  • delikatne szczotkowanie – ten tryb spodoba się początkującym użytkownikom, ponieważ pozwala on przyzwyczaić się do stosowania szczoteczki, a także osobom posiadającym wrażliwe dziąsła;
  • masaż dziąseł – poprawia on ich kondycję, a przede wszystkim ukrwienie.

Na rynku dostępne są również szczoteczki z irygatorem. Umożliwiają one jeszcze dokładniejsze czyszczenie zębów oraz trudno dostępnych przestrzeni pomiędzy nimi.

Warto również zwrócić uwagę na kształt i wykonanie rączki. Szczoteczka musi bowiem być wygodna w użyciu.

W jaki sposób należy korzystać ze szczoteczki sonicznej?

Wiele osób zainteresowanych zakupem zastanawia się, jak myć zęby szczoteczką soniczną, żeby w pełni wykorzystać jej możliwości. Niektórzy mogą być nawet nieco zdziwieni z tego, w jaki sposób używa się w praktyce tego urządzenia. Mianowicie, należy przyłożyć główkę szczoteczki do zęba, aby jej ruchy mogły usunąć wszelkie resztki jedzenia i osady.

Należy to robić systematycznie, trzymając szczoteczkę przez mniej więcej ten sam czas w przypadku kolejnych zębów. Oczywiście, najlepiej byłoby myć zęby za pomocą urządzenia po każdym posiłku.

Co ważne, szczoteczka soniczna jest w pełni bezpieczna dla osób, które posiadają plomby. Jej praca z całą pewnością nie usunie wypełnień ani ich nie uszkodzi. Można więc korzystać z takiego urządzenia nawet wówczas, jeżeli posiada się leciwe już plomby.

Podobnie wygląda kwestia korzystania ze szczoteczki sonicznej przez osoby posiadające implanty. Wielokrotne testy jednoznacznie pokazały, że wibracje powstające wskutek pracy urządzenia nie mają poważnego wpływu na kondycję implantów.

Szczoteczki soniczne cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. Wynika to przede wszystkim ze wzrostu świadomości pacjentów, a także tego, że polecają je stomatolodzy. Wybór tych urządzeń jest niezwykle bogaty, dlatego też każdy z całą pewnością znajdzie odpowiedni model dla siebie. Decydując się na zakup, należy mieć jednak na uwadze pewne kwestie, aby być w pełni usatysfakcjonowanym.

Sprawdź także ranking szczoteczek elektrycznych.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu

Oceń artykuł
[Głosów: 1 Średnia: 5]

O autorze - stopnadwadze.pl

Stopnadwadze.pl to portal dla kobiet w wieku 30-50 lat, na którym znajdziesz ciekawe przepisy, diety, pomysły na treningi oraz ćwiczenia. Chcemy pomóc Ci schudnąć i złapać dobrą formę. Piszemy przede wszystkim do Pań, które nie są sportsmenkami, ale pragną zmiany i są zdeterminowane by zacząć zdrowy tryb życia.
Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

Co warto zabrać na rower

17 nieoczywistych rzeczy, które warto zabrać na wycieczkę rowerową

Kask rowerowy, specjalne spodenki czy oświetlenie są standardem w wyposażeniu zapalonych amatorów kolarstwa. Warto jednak …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Zapisz się na webinar!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail