Dzięki tym ćwiczeniom Twoje grube łydki staną się smukłe, seksowne i atrakcyjne
Kompletny zestaw z ćwiczeniami na smukłe łydki

Ćwiczenia na smukłe i ładne łydki – solidny zestaw

Oto solidna porcja ćwiczeń na wysmuklenie łydek. Taki trening zajmie Ci tylko 8 minut, a efekty pozostaną na dłużej.

Nie ma sensu rozpaczać nad kształtem i długością nóg, wystarczy zmotywowywać się do systematycznego treningu, smukłe łydki zawsze będą przyciągały uwagę, niezależnie od tego czy nogi są do samego nieba, czy nieco krótsze 😉

Taki trening na łydki możesz wykonywać 3-4 razy w tygodniu, ale pamiętaj, że zawsze musisz dobrze rozgrzać mięśnie przed treningiem, a w trakcie i po jego zakończeniu rozciągnąć – dzięki temu mięśnie są dłuższe, a łydki smuklejsze. Jeżeli biegasz, unikaj stawiania stopy na palcach, powinnaś stawać na całej stopie, w przeciwnym razie zamiast wyszczuplić łydki, staną się one umięśnione i masywne.

Plan – ćwiczenia na łydki:

  1. Unoszenie pięty (1:35-3:21): stajemy swobodnie, stopy na szerokość bioder, napinamy mięśnie brzucha i unosimy pięty w górę, opuszczamy, ledwo dotykając podłogi i znowu unosimy. Powtarzamy 10 razy, następnie 10 razy pulsujemy piętami w górze, czyli nie dotykamy podłoża w ogóle. Wykonaj 3 serie, każda seria to 10 razy unoszenie + 10 razy pulsowanie.
  2. Unoszenie pięt w siadzie (3:22-6:21): usiądź wygodnie na krześle lub na kanapie, weź hanetlki lub inne obciążenie (ok.1,5kg) i przytrzymuj je na udach. W takiej pozycji unoś pięty, wytrzymaj chwilę i opuszczaj je na dół. Wykonaj 3 serie po 10 powtórzeń. Pomiędzy seriami możesz rozciągać mięśnie.
  3. Podskoki (6:23-7:02): przeskakujemy obunóż w przód i w tył. Ćwiczymy tak przez 30 sekund, robimy małe, ale szybkie skoki. To ćwiczenie to element cardio tego treningu, czyli ma za zadanie podnieść tętno i przyspieszyć spalanie tłuszczu.
  4. Łyżwiarz (7:03-7:35 ): przeskakujemy enregicznie z jednej nogi na drugą, zginamy kolana, pochylamy tułów, a drugą nogą sięgamy daleko w bok – zupełnie jak łyżwiarze, ściagający się po torze. Ćwiczymy 30 sekund.
  5. Podskoki + łyżwiarz (7:36-8:50): powtarzamy 2 poprzednie ćwiczenia, każde po 30 sekund.
  6. Przysiad (8:51-9:56): nogi w szerokim rozkroku, ręce przed sobą, wykonujemy szeroki przysiad, wstajemy, wspinamy się na palce, unosimy pięty. Powtarzamy całość w dosyć szybkim tempie. Kolana nie mogą wychodzić poza linię stóp! Ćwiczymy przez 1 minutę.

Uwaga! Pamiętaj również o właściwym odżywianiu się i wypijaniu dużej ilości płynów w ciągu dnia.

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Przeczytaj też:

Chcesz szybko i skutecznie schudnąć?

Sprawdź nasze diety i poradniki odchudzania. Poprowadzimy Cię krok po kroku, pokażemy jak ćwiczyć, co jeść i jak się motywować, by odchudzanie było skuteczne i trwałe.

Nasze diety i poradniki to idealne propozycje dla kobiet, które chcą rozpocząć zdrowy tryb życia oraz czuć się fantastycznie każdego dnia.

Codziennie będziesz pełna energii, a waga pokaże ubywające jak szalone kilogramy.

Tak, pokaż mi diety!

Podobał Ci się ten artykuł?

Zostaw swój e-mail, a wyślemy Ci informacje o nowych ćwiczeniach, poradach i dietach!

Dziękujemu za zapisanie do Newslettera

Check Also

wzmocnienie brzucha i całego ciała

SUPER FIGURA – wyzwanie 30 dni | DZIEŃ 29 – wzmacnianie i rzeźba

Dwudziesta dziewiąta część wyzwania treningowego z Patrycją Brejzą. Przeczytaj też: Chcesz szybko i skutecznie schudnąć? Sprawdź …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments