Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Gry fitness to świetna sprawa, jeżeli chcesz ćwiczyć w domu.
Wypróbuj gry fitness - zumba jest idealna na początek.

Gry fitness – Zumba

Wieczory stają się coraz dłuższe, za oknem ciemno, przydałoby się trochę poćwiczyć, ale jak tu wyjść z domu skoro jesienna pogoda nie zachęca do spacerów, a tym bardziej do biegania czy dalszej wyprawy?

Rozwiązanie jest bardzo proste – zorganizuj sobie studio fitness we własnym domu! Wypożycz konsolę Xbox od swoich dzieci, siostrzeńców, koleżanki lub zrób sobie wcześniejszy prezent gwiazdkowy i zainwestuj w swoją własną konsolę. Koniecznie z grami fitness. My polecamy na początek Zumbę.

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Czym jest gra Zumba Fitness?

Zumba fitness to gra zręcznościowa na konsolę z czujnikiem ruchu, czyli np. Xbox z czujnikiem Kinect. W praktyce są to po prostu zajęcia Zumby prowadzone przez instruktora, ale przeniesione na ekran Twojego telewizora. Czujnik ruchu jest niezbędny, ponieważ rejestruje on Twój ruch i przenosi go na ekran, gdzie możesz obserwować swoje postępy jak również na bieżąco porównywać się z instruktorem. Dzięki temu oceniany jest również Twój sposób poruszania się – im lepiej naśladujesz instruktora, tym więcej punktów zdobywasz oraz spalasz więcej kalorii.

Jak wyglądają zajęcia gry fitness?

Możliwość podłączenia gry o każdej porze dnia i nocy, daje Ci olbrzymi komfort, ponieważ to Ty decydujesz kiedy, gdzie i z kim będziesz ćwiczyć. Przygotuj więc w pokoju sporo wolnego miejsca, poodsuwaj meble (koniecznie!), przebierz się w wygodny, sportowy strój i przygotuj dużo płynów.

Włącz grę, zapoznaj się z czujnikiem ruchu, który musi rozpoznać Cię jako nowego uczestnika gry i od tej chwili zaczyna się dobra zabawa. Do wyboru masz różne opcje zajęć: nauka kroków, całe zajęcia, pojedyncze utwory, zajęcia z koleżanką (tak, tak dzięki internetowi możesz ćwiczyć wspólnie z koleżanką z drugiego końca Polski). Możesz również wybrać stopień zaawansowania zajęć począwszy od układów dla początkujących aż po poziom ekspert.

Jak na pewno wiesz, Zumba to połączenie aerobiku z gorącymi latynoamerykańskimi rytmami stąd wśród kroków, których będziesz się uczyła znajdziesz: reggaeton, merengue, salsę, cumbię, Hip-Hop, mambo, rumbę, flamenco, calypso, a w kolejnych wydaniach gier pasodoble i układy choreograficzne rodem z Bollywood.

Jeżeli obawiasz się nudy lub nietrafienia w Twoje gusta muzyczne, możesz przestać się martwić, ta gra oferuje wiele utworów o różnych stylach muzycznych i możesz wybierać tylko te, które lubisz, a może nawet spodobają Ci się te, za którymi do tej pory nie przepadałaś.

Jak zacząć?

Jeżeli masz problem z konfiguracją lub załączeniem gry, poproś o pomoc męża, syna lub kogokolwiek, kto regularnie korzysta z konsoli. Być może na początku poczujesz się nieswojo wymachując przed telewizorem rękami, skacząc i nie mogąc nadążyć za instruktorem…

Spokojnie, tempo nawet podczas zajęć dla początkujących jest dosyć szybkie, ale dzięki temu spalamy kalorie i chudniemy, a na tym nam przecież zależy. Ale nie ma co ukrywać, że początki mogą być trudne. Nie zniechęcaj się jednak już na początku, być może pierwsze zajęcia przesiedzisz na kanapie albo będziesz powtarzała co drugi ruch. Z czasem zauważysz, że naśladowanie ruchów przychodzi ci coraz naturalniej, a komentarze instruktora i noty będą coraz bardziej pochlebne.

Wiele kobiet, które rozpoczęły przygodę z Zumbą w domu, chwali beztroską atmosferę takich lekcji i niesamowitą ilość endorfin, jakie odczuwają po zakończeniu treningu.

Ile to kosztuje?

Zakup konsoli Xbox to wydatek ok. 800-1300zł w zależności od modelu, natomiast gry z serii Zumba Fitness kosztują 80-180zł. Być może jednorazowo jest duży wydatek, ale karnet do klubu fitness również kosztuje podobnie, a nie jest on tak elastyczny jak Twoje prywatne studio Zumby 🙂

Oprócz oryginalnej gry Zumba Fitness wydanej w 2010 roku obecnie dostępne są dodatki, czyli kontynuacje tej gry: Zumba Fitness Rush, Zumba Fitness World Party, gdzie znajdziemy dużo nowych utworów i układów lub Zumba Fitness Core, której układy taneczne skupiają się na wzmacnianiu mięśni brzucha.

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]
Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

Typowe błędy w ćwiczeniu burpees. Sprawdź jak prawidłowo wykonać burpee.

Dlaczego Burpees jest tak trudne? Jak wykonać prawidłowo burpees?

Szukasz ćwiczenia które wzmocni całe Twoje ciało? Burpees wydaje się idealnym rozwiązaniem – ale zanim …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail