Nieważne czy ćwiczysz w domu czy na siłowni - ten trening na palenie kalorii jest dla Ciebie!
Niezwykle skuteczne ćwiczenia, które pomogą Ci pozbyć się kalorii.

Trening na palenie kalorii – 12 super skutecznych ćwiczeń

W tym zestawie treningowym znajdziesz 12 niesamowicie skutecznych i sprawdzonych ćwiczeń, które niezwykle efektywnie i skutecznie pomogą Ci spalić kalorie.


Oprócz typowych ćwiczeń cardio (czyli na palenie tkanki tłuszczowej), zestaw zawiera ćwiczenia, które pomogą Ci wymodelować atrakcyjną pupę i płaski brzuch. Zwróć uwagę zwłaszcza na ćwiczenia w podporze – są bardzo dobre jeżeli chodzi o palenie kalorii.

Trening możesz odbyć na dwa sposoby: stosować się do wyznaczonych czasów ćwiczeń (każde ćwiczenie trwa albo 30 sekund, albo 1 minutę) lub zastosować wybrane pomysły w formie tabaty i ułożyć z tego własny, zabójczy dla tłuszczu zestaw treningowo-modelujący (czyli każde ćwiczenie trwa 20 sekund przez 10 odpoczywasz. W jednej serii robisz 4 ćwiczenia. Pomiędzy seriami 1 minuta przerwy, jeden trening powinien zawierać 3-4 serie).

Nie zapomnij o odpowiedniej rozgrzewce przed i stretchingu po ćwiczeniach!

Trening na palenie kalorii w domu- 12 super ćwiczeń

1. Pajacyki (00:15-00:50)

Proste ćwiczenie, które każdy zna z podstawówki. Podskakuj rytmicznie, ruszając ramionami i nogami na zmianę (jak pajacyk/pacynka na sznurkach). Pamiętaj jednak, by starać się położyć całą stopę na ziemi – a nie tylko skakać na palcach.

2. Kolana wysoko (SKIP A) (00:50-01:20)

W miejscu rozpocznij dynamiczny bieg, unosząc kolana wysoko. Dołóż do tego naprzemienną pracę rąk. To doskonałe ćwiczenie na palenie tkanki tłuszczowej – zwróć uwagę by wykonać je dynamicznie (ważna jest przede wszystkim prawidłowa technika, współpraca rąk i nóg).

3. Squat z wyskokiem (o1:20-01:50)

Przyjmij pozycję do squatu (nogi szeroko, stopy skierowane lekko na zewnątrz, pupa nisko, plecy wyprostowane – ale ciężar ciała opieraj na piętach, nie wychylaj się do przodu). Rozpocznij dynamiczne, ale płynne wyskoki do góry – zwróć uwagę, by miękko lądować na stopach (w momencie dotknięcia podłogi, uda przejmują część energii i od razu przechodzisz do kolejnego squatu). Ręce powinny cały czas pracować – niech pomogą Ci podczas wyskoku.

4. Wykrok naprzemienny w tył (01:50-02:20)

Stań wyprostowana. Wykonaj naprzemienny wykrok w tył z ugięciem kolan, tylną stopę opierając na palcach. Zwróć uwagę, by kolano nie wychodziło poza linię palców. Zadbaj o kąt prosty z przodu – tak by udo pozostało w kącie 90 stopni w stosunku do łydki. Zwróć uwagę na symetryczną pracę rąk – gdy się prostujesz, powinny się znaleźć złączone, lekko ugięte, na wysokości twarzy.

5. Squat z przeniesieniem ciężaru (02:27-03:30)

To doskonałe ćwiczenie, które oprócz spalenia nadmiernych kalorii, pomoże Ci pozbyć się tłuszczu z okolic nóg i ud, a także pomoże w wysmukleniu ładnych i seksownych nóg.

Przyjmij pozycję do squatu (analogicznie jak w przypadku ćwiczenia numer 3 – squat z wyskokiem), prostując tułów (możesz być lekko pochylona), wyprostuj nogę i delikatnie wyprostowanymi palcami dotknij podłoża. Zwróć uwagę, by ciężar ciała pozostał na nodze ugiętej – pamiętaj, że właśnie w przypadku nogi ugiętej – kolano nie może przekraczać linii palców. Ćwiczenie wykonuj przez 60 sekund, zmieniając nogi naprzemiennie. Nie zapomnij o pracy rąk!

6. Żabie skoki (03:33-04:05)

Jeżeli chodzi o pozbycie się tłuszczu i redukcję tkanki (w tym palenie nadmiaru kalorii) ćwiczenia w podporze są bardzo skuteczne i efektywne – dlatego, że angażują do pracy duże partie mięśniowe. Przyjmij postawę w podporze na czworakach, wyprostuj ręce i nogi, pupa wysoko uniesiona ku górze. Rozpocznij dynamiczne przeskoki obunóż, odwodząc naprzemiennie i przyciągając nogi do siebie.

7. Wykrok z uniosem kolana (4:10-05:16)

Ćwiczenie to jest podobne do ćwiczenia numer 4 (wykrok w tył), z tym, że teraz po wykroku podciągasz nogę wyprostowaną pod kątem prostym. Patrz przy tym ćwiczeniu przed siebie i trzymaj głowę nieruchomo.

8. Rolkarz (łyżwiarz) – przeskoki (05:20 – 05:50)

Rozpocznij przeskoki z nogi na nogę – przednia noga lekko ugięta, tylna wyprostowana, krzyżuje się za nogą przednią. Staraj się akcentować dotknięcie maty wyprostowanymi palcami stóp. Ciężar ciała zawsze opieraj na nodze podporowej. Pamiętaj o naprzemiennej pracy rąk.

9. Podciągnięcia nogi w podporze (wspinaczka górska) (o5:55:07:00)

Jest to kolejne, niesamowicie skuteczne ćwiczenie na niszczenie złowrogich kalorii i wzmocnienie kondycji organizmu. Ćwiczenie wykonujemy w podporze, oprzyj się na wyprostowanych rękach i rozpocznij naprzemienne, dynamiczne podciąganie nóg do klatki piersiowej. Pamiętaj, że noga rusza dopiero w momencie, gdy obie będą wyprostowane.

10. Pompki damskie (07:05 – 08: 35)

Oprócz walki z tłuszczem, ten element treningowy pomoże Ci wysmuklić plecy i ujędrnić biust (pompki to jedne z najlepszych ćwiczeń na atrakcyjne piersi). W wersji damskiej – możesz się oprzeć na kolanach. W wersji męskiej (jeżeli masz więcej siły) – może robić je na wyprostowanych nogach.

Pamiętaj, żeby ręce dać nieco szerzej niż barki.

11. Rowerek – skłon z naprzemiennym przyciąganiem łokcia do kolana (07:40-08:40)

Włączony do treningu rowerek nie tylko jest elementem palenia kalorii (czy to ćwiczysz w domu czy na siłowni), ale też pomoże ukształtować ładny i atrakcyjny brzuch (pod warunkiem, że towarzyszą mu inne ćwiczenia, które pomogą Ci w walce z tłuszczem).

Połóż się na plecach, unieś wyprostowane nogi i rozpocznij naprzemienne przyciąganie łokcia do ugiętego kolana, jednocześnie prostując przeciwległą nogę. Zwróć uwagę, by nie odrywać odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

12. Przyciągania łokcia do kolana stojąc (08:44-09:14)

Stań na lekko rozszerzonych nogach (trochę szerzej niż szerokość bioder), ręce zegnij w łokciach i unieś na wysokość barków. Przenosząc ciężar ciała z nogi na nogę rozpocznij naprzemienne przyciąganie kolana do łokcia.

Zobacz nasze inne pomysły na ćwiczenia i treningi palące kalorie!


Oceń artykuł
[Głosów: 1 Średnia: 5]

Przeczytaj też:

Chcesz szybko i skutecznie schudnąć?

Sprawdź nasze diety i poradniki odchudzania. Poprowadzimy Cię krok po kroku, pokażemy jak ćwiczyć, co jeść i jak się motywować, by odchudzanie było skuteczne i trwałe.

Nasze diety i poradniki to idealne propozycje dla kobiet, które chcą rozpocząć zdrowy tryb życia oraz czuć się fantastycznie każdego dnia.

Codziennie będziesz pełna energii, a waga pokaże ubywające jak szalone kilogramy.

Tak, pokaż mi diety!

Podobał Ci się ten artykuł?

Zostaw swój e-mail, a wyślemy Ci informacje o nowych ćwiczeniach, poradach i dietach!

Dziękujemu za zapisanie do Newslettera

Check Also

3 proste ćwiczenia na crossfit

3 ćwiczenia crossfitowe – zmień sylwetkę i popraw kondycję!

Crossfit, czyli trening ogólnorozwojowy, pozwoli każdemu osiągnąć najwięcej korzyści płynących z aktywności fizycznej. Nie tylko …

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
K.
K.
5 lat temu

super link, wielkie dzięki

Ada
Ada
5 lat temu

*nie powinno się mówić „spalanie” a nie „palenie” kalorii?

zm60
zm60
5 lat temu

Świetny zestaw ćwiczeń
Pozdrawiam!

wandzia82
wandzia82
5 lat temu

Witam. Znalazłam te ćwiczenia i są nawet ciekawe. Mam 12 kg nadwagi,najwięcej tłuszczu na brzuchu. Czy teć wiczenia są odpowiednie?