Wybierając ćwiczenia na mięśnie brzucha nie zapominaj o odpowiedniej rozgrzewce i stretchingu.
Ćwiczenia wyszczuplające na brzuch - 10 minut intensywnego treningu.

10 minutowy intensywny trening na wyrzeźbienie płaskiego brzucha

Wystarczy 10 minut każdego dnia, żeby odpowiednio wyrzeźbić mięśnie brzucha i za kilka tygodni pochwalić się płaską okolicą talii i boczków.

Nie potrzebujesz żadnego dodatkowego sprzętu, wystarczy tylko zapał i szczere chęci, a już wkrótce będziesz mogła cieszyć się płaskim brzuchem i talią osy.Jak rzeźbić brzuch z tym treningiem? 

Codziennie wykonaj zaproponowany przez nas zestaw ćwiczeń, liczba powtórzeń zależy tylko od Ciebie. Zalecamy byś stopniowo zwiększała ilość.

Ćwiczenia wykonuj dynamicznie i regularnie – tak by odpowiednio zmęczyć organizm i zmusić go do wysiłku.

Zanim przystąpisz do ćwiczeń – koniecznie sprawdź o czym musisz pamiętać, kiedy chcesz pozbyć się tłuszczu z talii, zobacz nasz artykuł ABC Płaskiego brzucha

Plan ćwiczeń na płaski brzuch:

Przeprowadź rozgrzewkę, żeby odpowiednio przygotować mięśnie i podnieść tętno.

  1. Wysoka pompka ze skrętem (0:00-1:12) – z pozycji wysokiej pompki, obróć się unosząc ramię wysoko do góry. Wytrzymaj chwilę i zmień stronę.
  2. Brzuszki (1:13-2:10) – połóż się płasko, ramiona zgięte, dłonie przy uszach, rytmicznie unoś barki, spinając świadomie mięśnie brzucha.
  3. Nożyce pionowe (2:11-3:03) – leżąc płasko na plecach unieś nogi w górę i zacznij nimi dość energicznie poruszać na przemian w górę i w dół.
  4. Pompka ze skrętem (3:04-4:50) – ćwiczymy tak jak w pierwszym ćwiczeniu, ale opieramy się na łokciach.
  5. Unoszenie nóg (4:51-5:30) – leżąc na plecach unoś jednocześnie obydwie nogi, a później opuszczaj w dół, ale nie dotykaj podłogi – musisz maksymalnie napiąć mięśnie brzucha.
  6. Półświeca (5:31-6:38) – modyfikujemy poprzednie ćwiczenie, ale zamiast sięgać nogami w dół, wyrzucamy je do góry i za siebie, tak jakbyś chciała zrobić świecę.
  7. Pompka plus (6:39- 7:44) – z pozycji pompki przekręcamy się na bok i opierając na łokciu i przedramieniu unosimy biodra w górę i w dół. Wykonaj tyle powtórzeń, ile potrafisz i zmień stronę.
  8. Nożyce poziome (7:45-8:32) – leżąc płasko na plecach unieś nogi do góry i zacznij je krzyżować. Pamiętaj by nie unosić nóg zbyt wysoko, gdyż wtedy mięśnie brzucha będą dużo słabiej zaangażowane.
  9. Skłon do nogi (8:33-9:22) – leżąc na wznak jedną nogę zegnij w kolanie, drugą unieś do góry wyprostowana, przeciwległym ramieniem staraj się dotknąć wyprostowanej nogi. To samo powtórz dla drugiej nogi.
  10. Skłon do obydwu nóg (9:23-10:33) – tym razem unosimy obydwie nogi, lekko zgięte i ramionami sięgamy za kolana, unosząc jedynie barki

Ten zestaw koniecznie zakończ ćwiczeniami stretchingowymi, aby rozciągnąć i zrelaksować mięśnie zmęczone treningiem.

Uwaga! W czasie robienia brzuszków, odcinek lędźwiowy kręgosłupa musi przylegać do podłoża. Nie ciągnij i nie szarp głowy, szyi ani karku i przede wszystkim nie wstrzymuj powietrza!Zobacz koniecznie nasze inne ćwiczenia na płaski i seksowny brzuch na naszym kanale:


Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Przeczytaj też:

Chcesz szybko i skutecznie schudnąć?

Sprawdź nasze diety i poradniki odchudzania. Poprowadzimy Cię krok po kroku, pokażemy jak ćwiczyć, co jeść i jak się motywować, by odchudzanie było skuteczne i trwałe.

Nasze diety i poradniki to idealne propozycje dla kobiet, które chcą rozpocząć zdrowy tryb życia oraz czuć się fantastycznie każdego dnia.

Codziennie będziesz pełna energii, a waga pokaże ubywające jak szalone kilogramy.

Tak, pokaż mi diety!

Podobał Ci się ten artykuł?

Zostaw swój e-mail, a wyślemy Ci informacje o nowych ćwiczeniach, poradach i dietach!

Dziękujemu za zapisanie do Newslettera

Check Also

wzmocnienie brzucha i całego ciała

SUPER FIGURA – wyzwanie 30 dni | DZIEŃ 29 – wzmacnianie i rzeźba

Dwudziesta dziewiąta część wyzwania treningowego z Patrycją Brejzą. Przeczytaj też: Chcesz szybko i skutecznie schudnąć? Sprawdź …

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
aa
aa
4 lat temu

Dlaczego nie wstrzymywać powietrza?

stopnadwadze.pl
Editor
4 lat temu
Reply to  aa

Żeby pamiętać o dobrej wentylacji i regularnym oddechu – wtedy możesz ćwiczyć dłużej i efektywność ćwiczeń też jest większa.