Wystarczy 10 minut każdego dnia, żeby odpowiednio wyrzeźbić mięśnie brzucha i za kilka tygodni pochwalić się płaską okolicą talii i boczków.
Nie potrzebujesz żadnego dodatkowego sprzętu, wystarczy tylko zapał i szczere chęci, a już wkrótce będziesz mogła cieszyć się płaskim brzuchem i talią osy.
Jak rzeźbić brzuch z tym treningiem?
Codziennie wykonaj zaproponowany przez nas zestaw ćwiczeń, liczba powtórzeń zależy tylko od Ciebie. Zalecamy byś stopniowo zwiększała ilość.
Ćwiczenia wykonuj dynamicznie i regularnie – tak by odpowiednio zmęczyć organizm i zmusić go do wysiłku.
Zanim przystąpisz do ćwiczeń – koniecznie sprawdź o czym musisz pamiętać, kiedy chcesz pozbyć się tłuszczu z talii, zobacz nasz artykuł ABC Płaskiego brzucha
Plan ćwiczeń na płaski brzuch:
Przeprowadź rozgrzewkę, żeby odpowiednio przygotować mięśnie i podnieść tętno.
- Wysoka pompka ze skrętem (0:00-1:12) – z pozycji wysokiej pompki, obróć się unosząc ramię wysoko do góry. Wytrzymaj chwilę i zmień stronę.
- Brzuszki (1:13-2:10) – połóż się płasko, ramiona zgięte, dłonie przy uszach, rytmicznie unoś barki, spinając świadomie mięśnie brzucha.
- Nożyce pionowe (2:11-3:03) – leżąc płasko na plecach unieś nogi w górę i zacznij nimi dość energicznie poruszać na przemian w górę i w dół.
- Pompka ze skrętem (3:04-4:50) – ćwiczymy tak jak w pierwszym ćwiczeniu, ale opieramy się na łokciach.
- Unoszenie nóg (4:51-5:30) – leżąc na plecach unoś jednocześnie obydwie nogi, a później opuszczaj w dół, ale nie dotykaj podłogi – musisz maksymalnie napiąć mięśnie brzucha.
- Półświeca (5:31-6:38) – modyfikujemy poprzednie ćwiczenie, ale zamiast sięgać nogami w dół, wyrzucamy je do góry i za siebie, tak jakbyś chciała zrobić świecę.
- Pompka plus (6:39- 7:44) – z pozycji pompki przekręcamy się na bok i opierając na łokciu i przedramieniu unosimy biodra w górę i w dół. Wykonaj tyle powtórzeń, ile potrafisz i zmień stronę.
- Nożyce poziome (7:45-8:32) – leżąc płasko na plecach unieś nogi do góry i zacznij je krzyżować. Pamiętaj by nie unosić nóg zbyt wysoko, gdyż wtedy mięśnie brzucha będą dużo słabiej zaangażowane.
- Skłon do nogi (8:33-9:22) – leżąc na wznak jedną nogę zegnij w kolanie, drugą unieś do góry wyprostowana, przeciwległym ramieniem staraj się dotknąć wyprostowanej nogi. To samo powtórz dla drugiej nogi.
- Skłon do obydwu nóg (9:23-10:33) – tym razem unosimy obydwie nogi, lekko zgięte i ramionami sięgamy za kolana, unosząc jedynie barki
Ten zestaw koniecznie zakończ ćwiczeniami stretchingowymi, aby rozciągnąć i zrelaksować mięśnie zmęczone treningiem.
Uwaga! W czasie robienia brzuszków, odcinek lędźwiowy kręgosłupa musi przylegać do podłoża. Nie ciągnij i nie szarp głowy, szyi ani karku i przede wszystkim nie wstrzymuj powietrza!
Dlaczego nie wstrzymywać powietrza?
Żeby pamiętać o dobrej wentylacji i regularnym oddechu – wtedy możesz ćwiczyć dłużej i efektywność ćwiczeń też jest większa.