Jak wygląda pierwsza wizyta u ortodonty?
Co zrobić przed pierwszą wizytą u ortodonty?

Co musisz wiedzieć przed pierwszą wizytą u ortodonty?

Wiele osób stresuje się przed pierwszą wizytą u ortodonty. Dlatego tak ważne staje się odpowiednie przygotowanie, w tym również psychiczne. Takiej wizyty nie należy traktować jako ostateczność, a raczej, jako krok w stronę idealnego zgryzu. Dowiedz się, o co warto zapytać ortodontę, jak go wybrać i na co zwrócić uwagę, aby pierwsza wizyta była bezstresowym krokiem ku wymarzonemu uśmiechowi.

Jak znaleźć odpowiedniego ortodontę?

Coraz więcej osób zwraca uwagę nie tylko na odległość, jaka dzieli ich od przychodni, gdzie przyjmuje ortodonta, czy też cennika, jakim dysponuje. Znacznie ważniejsze staje się to, jakie doświadczenie posiada lekarz oraz to ile pozytywnych opinii w Internecie można znaleźć na jego temat.

W ten sposób mamy wrażenie, że zawierzamy swój zgryz odpowiedniej osobie. Przy czym musimy pamiętać również o tym, aby zwrócić uwagę na długość kolejek, w których będziemy musieli czekać. Powyższe kryteria spełnia Centrum Ortodoncji, którego lista usług przedstawiona została na stronie internetowej ortolingwa.pl.

Przygotowanie do pierwszej wizyty

Przy pierwszej wizycie najważniejsze stają się dwa czynniki. Po pierwsze — szczerość w trakcie odpowiadania na pytania lekarza, a także zadbanie o zęby. Dlatego też znacznie rozsądniejsze będzie udanie się najpierw do stomatologa, aby wyleczyć wszystkie zęby, a dopiero później rozpoczęcie leczenie ortodontycznego. Szczególnie istotne będzie, to kiedy będziemy mieli problemy z próchnicą. Kiedy wyleczymy już zęby, bez przeszkód będziemy mogli udać się do ortodonty, który założy nam aparat ortodontyczny. Wiele zależy od lekarza, jednak zazwyczaj zakładanie nie odbywa się na pierwszej wizycie.

Zadbaj o higienę

Kolejną sprawą, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest higiena. Wydaje się to być naturalną sprawą, jednak trzeba przyznać, że nie każdy o tym pamięta. Zarówno przed wizytą u stomatologa, jak i u ortodonty ważne jest dokładne wyszczotkowanie zębów oraz użycie akcesoriów, takich jak nić dentystyczna, aby pozbyć się wszystkich pozostałości po jedzeniu.

Nie ukrywaj niczego

Jeśli wcześniej leczyłeś się u stomatologa i borykałeś się z chorobami jamy ustnej, to koniecznie musisz zabrać ze sobą całą dokumentację medyczną. Dzięki temu specjalista będzie mógł wykonać jeszcze dokładniejsze badanie diagnostyczne i dostosować sposób leczenia to naszych potrzeb. Warto zaznaczyć, że dzięki temu możemy zaoszczędzić sobie dyskomfortu, czy nawet skrócić czas leczenia.

Metody leczenia

Wiele osób woli być dogłębnie przygotowanym przed pierwszą wizytą u ortodonty, dlatego jeszcze przed diagnozą zapoznaje się z różnymi metodami leczenia wad zgryzu. Bardzo ważne jest jednak to, aby nie wchodzić w kompetencje lekarzowi, gdyż może to zostać źle odebrane.

Najpopularniejszą metodą leczenia jest założenie aparatu stałego, który nosi się zazwyczaj 12-18 miesięcy. Najczęściej stosuje się go u dorosłych oraz dzieci z poważniejszą wadą. Innym rozwiązaniem, które stosuje się u mniejszych dzieci, ale też przy mniejszych problemach ze zgryzem, jest ruchomy aparat.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Check Also

Jak odmłodzic dlonie

Jak odmłodzić dłonie – sposoby na pomarszczoną skórę rąk

Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego skóra Twoich dłoni starzeje się szybciej niż reszta ciała? Ekspozycja …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail