Polecane ćwiczenia
Home » Zdrowie i uroda » Porady » Zamrażanie tkanki tłuszczowej. Zobacz czy ten zabieg jest dla Ciebie
Proces zamrażania tkanki tłuszczowej
Najlepsza metoda zamrażania tkanki tłuszczowej.

Zamrażanie tkanki tłuszczowej. Zobacz czy ten zabieg jest dla Ciebie

Kriolipoliza to zabieg medycyny estetycznej, który polega na zamrażaniu tłuszczu. Powoduje zmniejszenie podskórnej tkanki tłuszczowej. Redukcja tkanki tłuszczowej tym sposobem do Polski przywędrowała ze Stanów Zjednoczonych. To obecnie najnowszy sposób na odchudzenie bez wykorzystywania narzędzi zewnętrznych. Cena zabiegu wynosi od 1000 do 2000 zł za jedną partię ciała.

Sprawdź diety i poradniki odchudzania:

 • Dieta 1200/1600 kalorii

  Dieta redukcyjna

  Specjalna dieta odchudzająca dla kobiet, która szybko pomoże Ci pozbyć się zbędnych kilogramów i zredukować tkankę tłuszczową.

  SPRAWDŹ

 • Dieta Schudnij sama

  Dieta odchudzająca

  Idealna dieta dla kobiet, które chcą skutecznie schudnąć oraz utrzymać super formę bez efektu jo-jo.

  SPRAWDŹ

 • Poradnik odchudzania

  Schudnij zdrowo

  Ponad 120 stron, zadań, infografik, kalkulatorów i tabelek dotyczących odchudzania. Konkretne, sprawdzone i fachowe porady.

  SPRAWDŹ

 • Pyszne desery

  FitDesery bez cukru

  Coś dla amatorów łakoci – ponad 100 zdrowych przepisów na ciasta, desery, batony, muffiny bez dodatku cukru.

  SPRAWDŹ

Zamrażanie tkanki tłuszczowej – kriolipoliza

Metoda ta została wymyślona w USA na początku XXI wieku. W roku 2009 zaakceptowała ją oficjalnie Unia Europejska. Zamrażanie tłuszczu odbywa się za pomocą specjalnego urządzenia Zeltiq. Dzięki kriolipolizie można zmniejszyć objętość tkanki tłuszczowej nawet o 40%. Ostateczne efekty widać po około 4 miesiącach. Utrzymują się one średnio przez okres około 6 miesięcy.

Dowiedz się więcej na temat zabiegu na stronie: https://medistica.com.pl/modelowanie-sylwetki/coolsculpting/

Na czym polega kriolipoliza?

W tkance podskórnej człowieka znajdują się komórki tłuszczowe. Zbudowane są one z nasyconych kwasów tłuszczowych, które nie są odporne na działanie bardzo niskich temperatur. Giną już w temperaturze rzędu 5 stopni Celsjusza. Doskonale wykorzystuje to urządzenie Zeltiq.

Komórki poddaje mocnemu zamrożeniu w kilku seriach. Wszystkie narządy czy naczynia krwionośne, które znajdują się w organizmie człowieka na te niskie temperatury nie reagują. Dlatego też zamrażanie jest bezpieczne dla zdrowia. Po zabiegu obumarła tkanka tłuszczowa jest usuwana z systemu za pomocą zwykłych procesów metabolicznych.

Przebieg kriolipolizy

Trudno jest na starcie określić ile w danym przypadku koniecznych będzie wizyt. W tym przypadku wiele zależy bowiem od powierzchni ciała pacjenta. Jeden zabieg trwa około 60 minut. Poszczególne elementy ciała kriolipolizie poddaje się osobno za pomocą specjalnego, próżniowego aplikatora.

Aplikator przykładany jest do wybranej części ciała, a następnie zasysa się do komory z płytkami chłodzącymi fałdę skórną z tkanką tłuszczową. Wówczas z tłuszczu pobierane jest ciepło i rozpoczyna się proces obumierania i rozpuszczania komórek tłuszczowych.

Proces ten trwa do sześciu tygodni po zabiegu. Sama kriolipoliza bolesna nie jest. Czasami pojawić się mogą jedynie niewielkie siniaki czy zaczerwienienia na skórze. Nic więc dziwnego w tym, że metoda ta cały czas zyskuje na popularności.

Dla kogo przeznaczona jest kriolipoliza?

Zabieg ten polecany jest wszystkich tym osobom, które chcą pozbyć się niechcianego tłuszczu z niewielkich partii ciała – brzucha, ud czy twarzy. W tym miejscach kriolipoliza daje zdecydowanie najlepsze rezultaty. Efekty widać na ogół dopiero po około czterech tygodniach od zabiegu, kiedy kończy się metabolizacja obumarłych komórek tłuszczowych. Sporo w tym przypadku zależy od pracy wątroby. Dlatego też niektórzy pacjenci na efekty czekają jeszcze dłużej, do kilku miesięcy.

W tym samym czasie zabieg można powtórzyć, oczywiście o ile jest taka potrzeba. Kriolipoliza nie jest jednak zalecana wszystkim. Z zabiegu nie powinny korzystać m.in. kobiety ciężarne i karmiące dzieci piersią, cukrzycy, osoby z niskim ciśnieniem czy źle reagujące na zimno.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Przeczytaj też:Chcesz szybko i skutecznie schudnąć?

Sprawdź nasze diety i poradniki odchudzania. Poprowadzimy Cię krok po kroku, pokażemy jak ćwiczyć, co jeść i jak się motywować, by odchudzanie było skuteczne i trwałe.

Nasze diety i poradniki to idealne propozycje dla kobiet, które chcą rozpocząć zdrowy tryb życia oraz czuć się fantastycznie każdego dnia.

Codziennie będziesz pełna energii, a waga pokaże ubywające jak szalone kilogramy.

Tak, pokaż mi diety!

Podobał Ci się ten artykuł?

Zostaw swój e-mail, a wyślemy Ci informacje o nowych ćwiczeniach, poradach i dietach!

Dziękujemu za zapisanie do Newslettera

Sprawdź też

Dieta dla kobiet 1600 kalorii.

Dieta dla kobiet 1600 kalorii – sprawdź, pobierz

Szukasz diety, od której zaczniesz realizację swoich postanowień dotyczących odchudzania? Szukasz zdrowych i konkretnych przepisów? …

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o