Jakie są rodzaje liposukcji?

Liposukcja – czym jest i jakie są jej rodzaje?

W dzisiejszych czasach odchudzanie jest jednym z większych problemów społeczeństwa. Uciekamy się już nie tylko do diety czy ćwiczeń. Pomocy szuka się także w medycynie estetycznej i chirurgii plastycznej. Liposukcja to zaraz po zabiegu powiększania piersi jeden z bardziej popularnych zabiegów. Popularna jest nie tylko u pań, ale także u mężczyzn.

Liposukcja to zabieg odsysania tłuszczu, który doczekał się wielu odmian. Bardzo często jest mylnie kojarzony z utratą wagi. Podstawowym zadaniem jest modelowanie sylwetki i usuwanie zbędnej tkanki tłuszczowej. W przypadku nadwagi zaleca się wcześniejszą dietę oraz ćwiczenia dla ujędrnienia ciała i zrzucenia paru kilogramów.

Popularność liposukcji wiąże się ze świetnymi efektami w modelowaniu. Zabieg odsysania tłuszczu dotyczy głównie miejsc, gdzie tkanka tłuszczowa gromadzi się najczęściej – w obrębie brzucha, talii, ud czy ramion.

Jakie są rodzaje liposukcji?
Metody liposukcji są coraz bardziej innowacyjne i coraz mniej inwazyjne.

Zabiegi liposukcji, dzięki zastosowaniu różnego rodzaju sprzętu i metod mogą być bardziej lub mniej inwazyjne. Klasyczny zabieg polega na zrobieniu nacięcia w skórze, wprowadzeniu plastikowej rurki podłączonej do specjalnego aparatu. Proces polega na odprowadzeniu nadmiernego tłuszczu. Innym sposobem jest liposukcja wibracyjna. Dzięki specjalistycznemu urządzeniu uwalnia się komórki tłuszczowe z otaczających je tkanek, a następnie odsysa się je. Liposukcja laserowa jest jedną z metod, które zmniejszają ryzyko urazów do minimum. Laser rozpuszcza tłuszcz, a następnie ulega on odessaniu. Energia wytwarzana przez urządzenie napina dodatkowo skórę.

Liposukcja jest wykonywana przy pomocy metalowych kaniul, które są umieszczane w małych nacięciach skóry i pozwalają na rozbicie i odessanie tkanki tłuszczowej. Może być wykonywana ze znieczuleniem miejscowym lub ogólnym. Technika nasiękowa liposukcji obejmuje infiltracje odsysanej tkanki tłuszczowej roztworem złożonym z leków przeciwbólowych i adrenaliny. – możemy przeczytać na stronie kliniki Christofferingves.

Popularne ostatnimi czasy są także metody z wykorzystaniem strumienia wody. Przez plastikową rurkę wprowadza się specjalny roztwór, który rozpuszcza komórki. Jego zaletą jest nienaruszanie nerwów, naczyń i minimalizacja krwawienia. Jedną z bardziej skutecznych metod jest liposukcja rotacyjna, która działa w trzech płaszczyznach. Wytwarzane infradźwięki przyczyniają się do uwolnienia tłuszczu.

Metody liposukcji są coraz bardziej nowoczesne i coraz mniej inwazyjne. Dzięki innowacyjnemu sprzętowi unika się krwawienia, długiej rekonwalescencji, a skóra jest ujędrniana.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 


Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Check Also

Porady, dzięki którym zaczniesz pić wodę regularnie

Jak skutecznie się nawadniać? | 10 konkretnych porad, które musisz znać!

Większość z nas ma problem z piciem wody, a to jeden z najprostszych nawyków, które …

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wasyl
Wasyl
2 lat temu

Skoro już o liposukcji mówimy, to potrzebuję zweryfikować urządzenie argo plasma, bo wychodzi, że nie ma żadnych certyfikatów pod kątem zabiegów estetycznych, o które mi chodzi

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail