Polecane ćwiczenia
Home » Lifestyle » Liposukcja – czym jest i jakie są jej rodzaje?
Jakie są rodzaje liposukcji?

Liposukcja – czym jest i jakie są jej rodzaje?

W dzisiejszych czasach odchudzanie jest jednym z większych problemów społeczeństwa. Uciekamy się już nie tylko do diety czy ćwiczeń. Pomocy szuka się także w medycynie estetycznej i chirurgii plastycznej. Liposukcja to zaraz po zabiegu powiększania piersi jeden z bardziej popularnych zabiegów. Popularna jest nie tylko u pań, ale także u mężczyzn.

Liposukcja to zabieg odsysania tłuszczu, który doczekał się wielu odmian. Bardzo często jest mylnie kojarzony z utratą wagi. Podstawowym zadaniem jest modelowanie sylwetki i usuwanie zbędnej tkanki tłuszczowej. W przypadku nadwagi zaleca się wcześniejszą dietę oraz ćwiczenia dla ujędrnienia ciała i zrzucenia paru kilogramów.

Popularność liposukcji wiąże się ze świetnymi efektami w modelowaniu. Zabieg odsysania tłuszczu dotyczy głównie miejsc, gdzie tkanka tłuszczowa gromadzi się najczęściej – w obrębie brzucha, talii, ud czy ramion.

Jakie są rodzaje liposukcji?
Metody liposukcji są coraz bardziej innowacyjne i coraz mniej inwazyjne.

Zabiegi liposukcji, dzięki zastosowaniu różnego rodzaju sprzętu i metod mogą być bardziej lub mniej inwazyjne. Klasyczny zabieg polega na zrobieniu nacięcia w skórze, wprowadzeniu plastikowej rurki podłączonej do specjalnego aparatu. Proces polega na odprowadzeniu nadmiernego tłuszczu. Innym sposobem jest liposukcja wibracyjna. Dzięki specjalistycznemu urządzeniu uwalnia się komórki tłuszczowe z otaczających je tkanek, a następnie odsysa się je. Liposukcja laserowa jest jedną z metod, które zmniejszają ryzyko urazów do minimum. Laser rozpuszcza tłuszcz, a następnie ulega on odessaniu. Energia wytwarzana przez urządzenie napina dodatkowo skórę.

Liposukcja jest wykonywana przy pomocy metalowych kaniul, które są umieszczane w małych nacięciach skóry i pozwalają na rozbicie i odessanie tkanki tłuszczowej. Może być wykonywana ze znieczuleniem miejscowym lub ogólnym. Technika nasiękowa liposukcji obejmuje infiltracje odsysanej tkanki tłuszczowej roztworem złożonym z leków przeciwbólowych i adrenaliny. – możemy przeczytać na stronie kliniki Christofferingves.

Popularne ostatnimi czasy są także metody z wykorzystaniem strumienia wody. Przez plastikową rurkę wprowadza się specjalny roztwór, który rozpuszcza komórki. Jego zaletą jest nienaruszanie nerwów, naczyń i minimalizacja krwawienia. Jedną z bardziej skutecznych metod jest liposukcja rotacyjna, która działa w trzech płaszczyznach. Wytwarzane infradźwięki przyczyniają się do uwolnienia tłuszczu.

Metody liposukcji są coraz bardziej nowoczesne i coraz mniej inwazyjne. Dzięki innowacyjnemu sprzętowi unika się krwawienia, długiej rekonwalescencji, a skóra jest ujędrniana.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 


Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Przeczytaj też:

Chcesz szybko i skutecznie schudnąć?

Sprawdź nasze diety i poradniki odchudzania. Poprowadzimy Cię krok po kroku, pokażemy jak ćwiczyć, co jeść i jak się motywować, by odchudzanie było skuteczne i trwałe.

Nasze diety i poradniki to idealne propozycje dla kobiet, które chcą rozpocząć zdrowy tryb życia oraz czuć się fantastycznie każdego dnia.

Codziennie będziesz pełna energii, a waga pokaże ubywające jak szalone kilogramy.

Tak, pokaż mi diety!

Podobał Ci się ten artykuł?

Zostaw swój e-mail, a wyślemy Ci informacje o nowych ćwiczeniach, poradach i dietach!

Dziękujemu za zapisanie do Newslettera

Sprawdź też

Narty po sezonie czy to dobry pomysł?

Dlaczego warto kupić narty zjazdowe po sezonie?

Zakup własnego sprzętu narciarskiego to bez wątpienia poważna inwestycja. Trudno więc dziwić się temu, że …

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o