Jakie są rodzaje liposukcji?

Liposukcja – czym jest i jakie są jej rodzaje?

W dzisiejszych czasach odchudzanie jest jednym z większych problemów społeczeństwa. Uciekamy się już nie tylko do diety czy ćwiczeń. Pomocy szuka się także w medycynie estetycznej i chirurgii plastycznej. Liposukcja to zaraz po zabiegu powiększania piersi jeden z bardziej popularnych zabiegów. Popularna jest nie tylko u pań, ale także u mężczyzn.

Liposukcja to zabieg odsysania tłuszczu, który doczekał się wielu odmian. Bardzo często jest mylnie kojarzony z utratą wagi. Podstawowym zadaniem jest modelowanie sylwetki i usuwanie zbędnej tkanki tłuszczowej. W przypadku nadwagi zaleca się wcześniejszą dietę oraz ćwiczenia dla ujędrnienia ciała i zrzucenia paru kilogramów.

Popularność liposukcji wiąże się ze świetnymi efektami w modelowaniu. Zabieg odsysania tłuszczu dotyczy głównie miejsc, gdzie tkanka tłuszczowa gromadzi się najczęściej – w obrębie brzucha, talii, ud czy ramion.

Jakie są rodzaje liposukcji?
Metody liposukcji są coraz bardziej innowacyjne i coraz mniej inwazyjne.

Zabiegi liposukcji, dzięki zastosowaniu różnego rodzaju sprzętu i metod mogą być bardziej lub mniej inwazyjne. Klasyczny zabieg polega na zrobieniu nacięcia w skórze, wprowadzeniu plastikowej rurki podłączonej do specjalnego aparatu. Proces polega na odprowadzeniu nadmiernego tłuszczu. Innym sposobem jest liposukcja wibracyjna. Dzięki specjalistycznemu urządzeniu uwalnia się komórki tłuszczowe z otaczających je tkanek, a następnie odsysa się je. Liposukcja laserowa jest jedną z metod, które zmniejszają ryzyko urazów do minimum. Laser rozpuszcza tłuszcz, a następnie ulega on odessaniu. Energia wytwarzana przez urządzenie napina dodatkowo skórę.

Liposukcja jest wykonywana przy pomocy metalowych kaniul, które są umieszczane w małych nacięciach skóry i pozwalają na rozbicie i odessanie tkanki tłuszczowej. Może być wykonywana ze znieczuleniem miejscowym lub ogólnym. Technika nasiękowa liposukcji obejmuje infiltracje odsysanej tkanki tłuszczowej roztworem złożonym z leków przeciwbólowych i adrenaliny. – możemy przeczytać na stronie kliniki Christofferingves.

Popularne ostatnimi czasy są także metody z wykorzystaniem strumienia wody. Przez plastikową rurkę wprowadza się specjalny roztwór, który rozpuszcza komórki. Jego zaletą jest nienaruszanie nerwów, naczyń i minimalizacja krwawienia. Jedną z bardziej skutecznych metod jest liposukcja rotacyjna, która działa w trzech płaszczyznach. Wytwarzane infradźwięki przyczyniają się do uwolnienia tłuszczu.

Metody liposukcji są coraz bardziej nowoczesne i coraz mniej inwazyjne. Dzięki innowacyjnemu sprzętowi unika się krwawienia, długiej rekonwalescencji, a skóra jest ujędrniana.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 


Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Przeczytaj też:

Chcesz szybko i skutecznie schudnąć?

Sprawdź nasze diety i poradniki odchudzania. Poprowadzimy Cię krok po kroku, pokażemy jak ćwiczyć, co jeść i jak się motywować, by odchudzanie było skuteczne i trwałe.

Nasze diety i poradniki to idealne propozycje dla kobiet, które chcą rozpocząć zdrowy tryb życia oraz czuć się fantastycznie każdego dnia.

Codziennie będziesz pełna energii, a waga pokaże ubywające jak szalone kilogramy.

Tak, pokaż mi diety!

Podobał Ci się ten artykuł?

Zostaw swój e-mail, a wyślemy Ci informacje o nowych ćwiczeniach, poradach i dietach!

Dziękujemu za zapisanie do Newslettera

Check Also

Ranking glukometrów 2021

Wysoki poziom glukozy we krwi, a nadwaga

Wysoki poziom glukozy we krwi kojarzony jest głównie z cukrzycą. Wzrost jej poziomu nie zawsze …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments