Kriolipoliza to zabieg medycyny estetycznej, który polega na zamrażaniu tłuszczu. Powoduje zmniejszenie podskórnej tkanki tłuszczowej. Redukcja tkanki tłuszczowej tym sposobem do Polski przywędrowała ze Stanów Zjednoczonych. To obecnie najnowszy sposób na odchudzenie bez wykorzystywania narzędzi zewnętrznych. Cena zabiegu wynosi od 1000 do 2000 zł za jedną partię ciała.
Zamrażanie tkanki tłuszczowej – kriolipoliza
Metoda ta została wymyślona w USA na początku XXI wieku. W roku 2009 zaakceptowała ją oficjalnie Unia Europejska. Zamrażanie tłuszczu odbywa się za pomocą specjalnego urządzenia Zeltiq. Dzięki kriolipolizie można zmniejszyć objętość tkanki tłuszczowej nawet o 40%. Ostateczne efekty widać po około 4 miesiącach. Utrzymują się one średnio przez okres około 6 miesięcy.
Dowiedz się więcej na temat zabiegu na stronie: https://medistica.com.pl/modelowanie-sylwetki/coolsculpting/
Na czym polega kriolipoliza?
W tkance podskórnej człowieka znajdują się komórki tłuszczowe. Zbudowane są one z nasyconych kwasów tłuszczowych, które nie są odporne na działanie bardzo niskich temperatur. Giną już w temperaturze rzędu 5 stopni Celsjusza. Doskonale wykorzystuje to urządzenie Zeltiq.
Komórki poddaje mocnemu zamrożeniu w kilku seriach. Wszystkie narządy czy naczynia krwionośne, które znajdują się w organizmie człowieka na te niskie temperatury nie reagują. Dlatego też zamrażanie jest bezpieczne dla zdrowia. Po zabiegu obumarła tkanka tłuszczowa jest usuwana z systemu za pomocą zwykłych procesów metabolicznych.
Przebieg kriolipolizy
Trudno jest na starcie określić ile w danym przypadku koniecznych będzie wizyt. W tym przypadku wiele zależy bowiem od powierzchni ciała pacjenta. Jeden zabieg trwa około 60 minut. Poszczególne elementy ciała kriolipolizie poddaje się osobno za pomocą specjalnego, próżniowego aplikatora.
Aplikator przykładany jest do wybranej części ciała, a następnie zasysa się do komory z płytkami chłodzącymi fałdę skórną z tkanką tłuszczową. Wówczas z tłuszczu pobierane jest ciepło i rozpoczyna się proces obumierania i rozpuszczania komórek tłuszczowych.
Proces ten trwa do sześciu tygodni po zabiegu. Sama kriolipoliza bolesna nie jest. Czasami pojawić się mogą jedynie niewielkie siniaki czy zaczerwienienia na skórze. Nic więc dziwnego w tym, że metoda ta cały czas zyskuje na popularności.
Dla kogo przeznaczona jest kriolipoliza?
Zabieg ten polecany jest wszystkich tym osobom, które chcą pozbyć się niechcianego tłuszczu z niewielkich partii ciała – brzucha, ud czy twarzy. W tym miejscach kriolipoliza daje zdecydowanie najlepsze rezultaty. Efekty widać na ogół dopiero po około czterech tygodniach od zabiegu, kiedy kończy się metabolizacja obumarłych komórek tłuszczowych. Sporo w tym przypadku zależy od pracy wątroby. Dlatego też niektórzy pacjenci na efekty czekają jeszcze dłużej, do kilku miesięcy.
W tym samym czasie zabieg można powtórzyć, oczywiście o ile jest taka potrzeba. Kriolipoliza nie jest jednak zalecana wszystkim. Z zabiegu nie powinny korzystać m.in. kobiety ciężarne i karmiące dzieci piersią, cukrzycy, osoby z niskim ciśnieniem czy źle reagujące na zimno.
Artykuł przygotowany przez partnera serwisu