Zabieg liposukcji i lipotransferu doskonały do polepszenia wyglądu.
Bezpieczne zabiegi upiększające Twoje ciało!

Liposukcja i lipotransfer, czyli kiedy nadmiar tkanki tłuszczowej może okazać się zaletą

,,Zawsze chciałam mieć większe piersi, a mniejsze biodra” – jeśli często myślisz w ten sposób o swoim ciele, wiedz, że nie jesteś jedyna. Sprawiedliwość zdecydowanie nie jest cechą, którą możemy przypisać Matce Naturze. Podczas, gdy jedne z nas mogą pochwalić się obfitym biustem i idealnie wyrzeźbioną sylwetką, drugie narzekają, że ich piersi są zbyt małe, a dodatkowo muszą zmagać się z nadmiarem tkanki tłuszczowej, np. na brzuchu.

Te z nas, które należą do tej drugiej grupy, przez lata snuły fantazje o tym, jak wspaniale byłoby przenieść nadmiar tłuszczu z tych rejonów, w których jest go za dużo do miejsc, które są całkowicie pozbawione objętości. Dziś w końcu możemy spełnić te marzenia, a to wszystko dzięki metodzie lipofillingu, która stanowi połączenie liposukcji z przeszczepem własnego tłuszczu. Wraz ze specjalistami z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie podpowiadamy, na czym dokładnie polega ta metoda i kiedy warto się jej poddać.

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Lipofilling – liposukcja i przeszczep własnego tłuszczu

Lipofilling to innowacyjny zabieg, który łączy w sobie dwie metody od dawna wykorzystywane w medycynie estetycznej: liposukcję (odsysanie tłuszczu) i lipotransfer (przeszczep tłuszczu). Po odessaniu tłuszczu z wybranego rejonu ciała (w tym przypadku najczęściej z okolicy brzucha, ud lub bioder), pobrany materiał zostaje odpowiednio odseparowany od krwi i środka znieczulającego w specjalnej aparaturze, a następnie przeszczepiony we wcześniej określone miejsce na ciele lub twarzy.

W Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie odsysanie tłuszczu wykonuje się przy pomocy metody N.I.L. – liposukcji infradźwiękowej odbywającej się w unikalnym ruchu 3D (nutacyjnym), który sprawia, że zarówno proces infiltracji tkanki tłuszczowej, jak i jej odsysania przebiega w sposób precyzyjny, szybki, mało inwazyjny i niezwykle delikatny dla otaczających tkanek.

Metoda ta pozwala także na pozyskanie tłuszczu bogatego w komórki macierzyste i składniki odżywcze, co czyni go materiałem o idealnych właściwościach do przeszczepu – nie tylko przy naturalnym powiększaniu piersi czy pośladków, lecz także wypełnianiu różnorodnych ubytków zlokalizowanych na twarzy, np. zapadniętych policzków, zmarszczek czy blizn potrądzikowych. To doskonała metoda walki z miejscową otyłością, niesatysfakcjonującymi kształtami ciała, procesem starzenia czy pozostałościami po różnorodnych zmianach skórnych, np. trądziku.

Dlaczego warto zdecydować się na lipotransfer?

Możliwość redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej, a jednocześnie zwiększenie objętości piersi czy pośladków to nie jedyne zalety, jakie przemawiają za zabiegiem lipotransferu. Największą jest zdecydowanie naturalność i wysokie bezpieczeństwo stosowania – autogenny charakter lipotransferu minimalizuje ryzyko wszelkich powikłań związanych z przeszczepem. Do zabiegu specjaliści wykorzystują tłuszcz pacjenta, nie zaś ,,ciało obce”, które może być źródłem uczulenia czy niepożądanych reakcji ze strony układu immunologicznego.

Zabieg lipofillingu stanowi też idealną alternatywę dla zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Modelowanie piersi czy poprawa owalu twarzy odbywa się w małoinwazyjny sposób poprzez wstrzyknięcie tłuszczu w wybrany obszar, czyli bez użycia skalpela. To znacząco zwiększa komfort pacjenta podczas zabiegu i automatycznie skraca okres niezbędnej rekonwalescencji.

Ogromnym atutem lipofillingu są także błyskawiczne efekty poprawy wyglądu sylwetki – pierwsze rezultaty będą widoczne najpóźniej po kilku dniach od zakończenia procedury zabiegowej, a wraz z upływem czasu efekty te będą się pogłębiać. W przeciągu 2-3 miesięcy od zabiegu zauważalna stanie się także poprawa kondycji naszej skóry – przeszczepiona tkanka tłuszczowa i zawarte w niej komórki tłuszczowe skutecznie pobudzą tkanki do regeneracji i odbudowy, dzięki czemu skóra stanie się bardziej sprężysta i widocznie odmłodzona.

Więcej informacji na temat zabiegu lipotransferu znajdziesz na stronie:

https://bienkowscyclinic.pl/zabiegi/lipotransfer-micro-autologiczna-tkanka-tluszczowa-wolumetrii/

Check Also

Czy ocet jabłkowy odchudza?

Czy ocet jabłkowy odchudza? W czym pomaga?

Proces odchudzania jest dość złożony. Musisz zadbać nie tylko o regularną aktywność fizyczną, ale także …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail