Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Czy mezoterapia igłowa boli? Udowadniamy, że nie musi!

Mezoterapia igłowa to popularny zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który pozwala na poprawienie stanu skóry twarzy. Co ciekawe mezoterapia jest uznawana za medycynę naturalną. Jej zastosowanie jest szerokie, a możliwości bardzo duże. Czy zabieg mezoterapii igłowej będzie bolesny? Nie musi, sprawdź dlaczego!

Co to jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to zabieg, który opiera się na wstrzykiwaniu w kilka warstw skóry aktywnych substancji, np. witamin dostosowanych do potrzeb i sytuacji. Stosuje się ją na wiele obszarów ciała, od twarzy, przez skórę głowy, aż po brzuch, pośladki czy uda.

Mezoterapia igłowa pomaga zwalczać rozstępy, cellulit, blizny, trądzik, przebarwienia. Jest zabiegiem skutecznym, dającym szybkie i trwałe efekty. Do niedawna jednak była niestety bolesna. Dziś się to jednak zmiania, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii. Bezbolesna i trwała mezoterapia igłowa jest możliwa, jeśli do jej wykonania wykorzystany zostanie Vital Injector 2. To rewolucyjne urządzenie działa na zasadzie wieloigłowej próżni.

Mezoterpia iglowa - zabieg

Kiedy warto sięgnąć po bezbolesną mezoterapię igłową?

Bezbolesna mezoterapia igłowa jest jednym ze skutecznych zabiegów dla 30-latek czy 40-latek. Jego zaletami jest dokładność w podawaniu preparatów do głębokich warstw skóry. W przeciwieństwie do klasycznych zabiegów mezoterapii, ta z użyciem Vital Injectora 2 nie daje nieprzyjemnych odczuć bólowych, nie powoduje dyskomfortu.

Nie ma również ryzyka powstawania grudek czy siniaków. Bezbolesna mezoterapia igłowa jest zabiegiem krótkim, możliwym do zastosowania na całym ciele. Jej zaletą będzie również bezpieczeństwo oraz komfort w trakcie zabiegu. Pierwsze efekty zobaczymy bezpośrednio po nim, ale będą się one pogłębiać wraz z uaktywnieniem się podanych substancji do skóry.

Mezoterpia iglowa - efekty

Jakie rezultaty można osiągnąć z zabiegiem mezoterapii igłowej?

Jak już wspomnieliśmy, bezbolesna mezoterapia igłowa ma dość duże zastosowanie. Z jej pomocą możemy uzyskać redukcję zmarszczek na twarzy, poprawę jędrności i elastyczności skóry, odżywienie i nawilżenie oraz ogólną poprawę stanu skóry po opalaniu, przesuszeniu etc. To jednak nie koniec możliwości tego zabiegu.

Pomoże nam on również zmniejszyć cellulit, pozbyć się tkanki tłuszczowej czy zminimalizować blizny i przebarwienia. Może być również stosowana w leczeniu łysienia, trądziku czy jako przeciwdziałanie objawom starzenia się skóry.

Bezbolesna mezoterapia igłowa – co musimy wiedzieć?

Należy pamiętać, że bezbolesna mezoterapia igłowa to określenie ogólne, w ramach którego może ukrywać się wiele zabiegów, w zależności od zastosowanych preparatów. Podczas konsultacji w specjalistycznym gabinecie medycyny estetycznej w Warszawie lekarz sprawdzi, czego potrzebuje nasza skóra i odpowiednio dobierze substancje czynne.

W mezoterapii do skóry podawane mogą być: kwas hialuronowy, osocze bogatopłytkowe, witaminy, aminokwasy. Bardzo często sięga się po przygotowywane specjalnie “koktajle”, stanowiące mieszankę różnych substancji dopasowanych do potrzeb skóry.

 

Mezoterapia iglowa - co to jest

Ślady po mikronakłuciach znikają po kilkudziesięciu minutach (w przeciwieństwie do klasycznej mezoterapii igłowej, gdzie utrzymywały się kilka dni). Skóra po zabiegu jest mocno odżywiona, nawilżona, poprawia się jej napięcie i elastyczność. Na część efektów trzeba będzie zaczekać, aż odnowią się zawarte w skórze substancje jak kolagen. Mezoterapię igłową dobrze jest powtarzać, by utrzymać jej efekty oraz uzyskać jak najlepsze efekty działania. Nie ma przeszkód, by bezbolesna mezoterapia igłowa była uzupełnieniem innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Jeśli jednak korzystamy z nich, warto poinformować o tym naszego lekarza.

Czy każdy może korzystać z bezbolesnej mezoterapii igłowej?

Większość z nas będzie mogła poddać się temu zabiegowi. Jest jednak kilka wyjątków. Zabieg bezbolesnej mezoterapii igłowej będziemy musieli odłożyć, gdy mamy aktywną infekcję skóry, przyjmujemy leki przeciwzakrzepowe czy jesteśmy kobietą w ciąży.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

karboksyterapia - zalety zabieg

Karboksyterapia – jakie są zalety zabiegu?

Karboksyterapia to ostatni hit w gabinetach medycyny estetycznej – jej wprowadzenie jest porównywane do rewolucji …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pobierz DARMOWY plan treningowy
w domu na 30 dni! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail