Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Co warto wiedzieć o liposukcji?
Najważniejsze informacje dotyczące zabiegu liposukcji.

Liposukcja – najważniejsze informacje o zabiegu

Idealnymi kandydatami do liposukcji są zdrowi mężczyźni lub kobiety o wadze zbliżonej do prawidłowej, którzy nie mogą uporać się z nadmiarem tkanki tłuszczowej w problematycznych obszarach mimo licznych wysiłków. Liposukcja nie powinna być tożsama z utratą masy ciała – ma na celu poprawę kształtu sylwetki i pomoc tym pacjentom, którym niewiele brakuje do ich wymarzonej figury.

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

W jaki sposób należy się przygotować do konsultacji przed liposukcją?

Chirurg, który wykona zabieg liposukcji powinien być dyplomowanym specjalistą, wykazującym się wiedzą i doświadczeniem niezbędnymi do przeprowadzenia bezpiecznego i skutecznego zabiegu. Każda operacja plastyczna jest poważnym zabiegiem i wiąże się z potencjalnym ryzykiem.

Do jej prawidłowego przeprowadzenia konieczna jest dogłębna wiedza na temat anatomii, warstw tkanki tłuszczowej oraz właściwych technik i sposobów wprowadzania narzędzi pod powierzchnię skóry dla osiągnięcia najlepszych efektów wizualnych bez powstania komplikacji.

Jakie obszary można poddać liposukcji?

Obszary, które najlepiej nadają się do poddania zabiegowi liposukcji, są określone genetycznie. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety zmagają się z obszarami, na których zazwyczaj odkłada się tkanka tłuszczowa i z których trudno się jej pozbyć, mimo odpowiedniej masy ciała.

Liposukcja pozwala zredukować uporczywe obszary, w których gromadzi się tkanka tłuszczowa, takie jak brzuch, boczki (na plecach i biodrach), wewnętrzna i zewnętrzna część ud, wewnętrzna część kolan, pośladki, ramiona, szyja oraz inne obszary, z których trudno pozbyć się tkanki tłuszczowej tylko poprzez zdrową dietę i regularne ćwiczenia.

Jak długo trwa okres rekonwalescencji?

W czasie rekonwalescencji zaleca się nosić odzież kompresyjną, która pozwala kontrolować opuchliznę i przyspiesza proces dostosowywania się skóry do nowego kształtu sylwetki. Zaleca się wzięcie tygodnia urlopu w pracy aby pozwolić organizmowi odpocząć i przystosować się do sytuacji – czas występowania obrzęków lub siniaków może sięgać nawet 6 tygodni, a całkowity powrót do normalności może potrwać 3 do 12 miesięcy.

Do aktywności fizycznej można powrócić, kiedy ustąpi opuchlizna.

Należy mieć na uwadze, że przez kilka tygodni po liposukcji obszar poddany zabiegowi może wydawać się odrętwiały.

Dlaczego po zabiegu należy sięgnąć po odzież kompresyjną?

Do zalet wynikających z stosowania odzieży kompresyjnej po zabiegu liposukcji należą:

  • zapobieganie powstawaniu obrzęków i siniaków,
  • szybsze gojenie się ran,
  • zapobieganie powstawaniu blizn,
  • niwelowanie efektu „luźnej skóry”,
  • modelowanie sylwetki,
  • poprawa jakości skóry.

Czy po liposukcji będą widoczne blizny?

Blizny mają 2–3 mm średnicy i są ukryte w naturalnych zagłębieniach ciała. Na każdy obszar poddany liposukcji przypada zazwyczaj od 3 do 5 małych nacięć, co umożliwia skuteczne usunięcie tkanki tłuszczowej. U większości osób bliznowacenie przebiega dobrze i bardzo sprawnie.

Jakich efektów może spodziewać się pacjent po zabiegu liposukcji?

Efekty liposukcji zauważalne są już kilka tygodni po zabiegu. Twardy obrzęk może jednak utrzymywać się od kilku tygodni do 3 miesięcy po operacji.

Jeżeli po liposukcji pacjent chudnie, wszystkie komórki tłuszczowe kurczą się proporcjonalnie. Jeżeli po zabiegu pacjent przytyje, pozostałe w organizmie komórki tłuszczowe zgromadzą nadmiar energii i powiększą się, prawdopodobnie w tych samych, genetycznie określonych obszarach. Wbrew powszechnym opiniom po zabiegu tłuszcz nie odkłada się w nowych lub nietypowych obszarach ciała.

Po zabiegu należy pamiętać, że najważniejsze jest prowadzenie zdrowego trybu życia, w tym przestrzeganie zbalansowanej, bogatej w składniki odżywcze diety oraz dbanie o regularną aktywność fizyczną!

A co po liposukcji?

Niezbędnym elementem rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych jest bielizna uciskowa. Powinien wiedzieć o tym każdy, kto na taką operację się decyduje. Bez zastosowania się do tego zalecenia, osoba która przeszła zabieg liposukcji nie uzyska 100 procentowych efektów i w pełni nie będzie mogła cieszyć się swoim nowym wyglądem.

Dlatego warto o tym pamiętać i skorzystać z dostępnych na rynku produktów firmy LIPOELASTIC. Są one przewiewne, bez lateksowe, zapewniające odprowadzanie potu i regulację wilgoci. Odpowiednia rozciągliwość i elastyczność produktów zapewnia stały ucisk i dopasowuje się do ciała pacjenta.

Aby zapoznać się z szeroką gamą produktów kompresyjnych firmy LIPOELASTIC zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej https://eshop.lipoelastic.pl! Znajdą tam Państwo wiele krojów i kolorów ubrań, pończoch oraz biustonoszy kompresyjnych.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]
Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

Telekonferencja związana z wynikami badania krwi.

Interpretacja wyników krwi online. Jak się przygotować i jakie informacje uzyskamy

W chwili, gdy nasz organizm zaczyna źle funkcjonować, niezależnie w jakiej części ciała leży przyczyna, …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail