Na czym polega lifting twarzy
Zobacz na czym polega zabieg liftingu twarzy

Lifting twarzy – ABC zabiegu

Ten zabieg to jedna z metod przedłużenia młodego wyglądu twarzy.

Na czym polega lifting twarzy?  

Lifting twarzy, czy inaczej face lifting polega na podniesieniu skóry twarzy, która w wiekiem z powodu nadmiaru zaczyna być obwisła. Zabieg pomaga również pozbyć się tkanki tłuszczowej.

Operacja polega na dokonaniu cięć w strategicznych punktach twarzy – za uchem i we włosach. Wprawny chirurg cięcia poprowadzi także w naturalnych bruzdkach na skórze. Dzięki temu blizny będą praktycznie niewidoczne. Chirurg usuwa obwisłą skórę i naciąga ku górze tkanki układu powięziowego mięśni twarzy.

Całość trwania zabiegu zamyka się w czasie od dwóch do czterech godzin. Często, żeby poprawić efekt działania zabiegu dokonuje się także „przy okazji” plastyki powiek, które z wiekiem mają tendencję do opadania.

Lifting jest idealny dla kobiet w każdym wieku
Należy pamiętać, że lifting twarzy nie powstrzymuje procesu starzenia się, ale w znaczący sposób niweluje jego oznaki.

Alternatywną, ale coraz bardziej popularną metodą przeprowadzania liftingu twarzy jest technika Silhouette Lift®. Sprawdza się najlepiej u osób w wieku 30 – 40 lat, u których za wcześnie jest jeszcze na klasyczny face lifting, ale u których pojawiają się pierwsze oznaki starzenia się twarzy.

Nici wykonane z polipropylenu pozwalają na podwieszenie miękkich tkanek twarzy. Najnowsza generacja Silhouette wyeliminowała pojawiające się wcześniej problemy ze zrywaniem się nici. Zabieg trwa krócej, około 45 minut, a jego efekty są widoczne przez kilka lat.

Jak się przygotować do zabiegu

Przede wszystkim należy o tym, czy u danego pacjenta można przeprowadzić zabieg zadecyduje chirurg. Tak jak przy innych operacjach plastycznych, tak przy face liftingu przeciwwskazaniem jest na przykład cukrzyca. Ponadto nie przeprowadza się zabiegu u osób, które mają na twarzy stany zapalne, czy choroby skóry.

Przed zabiegiem należy zaprzestać przyjmowania leków, które mogą zaburzać krzepliwość krwi. Ponadto lekarzowi dostarczyć należy na nie więcej niż 10 dni przed zabiegiem komplet badań takich jak morfologia, jonogram, czy grupa krwi.

Na zabieg przychodzimy bez makijażu, soczewek kontaktowych. Idealnym kandydatem do zabiegu jest osoba zdrowa, w wieku od 40 lat wzwyż, chyba, że decyduje się na Silhouette Lift®, który wykonuje się już u trzydziestolatków.

Rekonwalescencja

Efekty operacji nie będą widoczne od razu i trzeba być na to przygotowanym. Potrzeba czasu, żeby sińce i opuchlizna zniknęły.

Do czynności przeciwwskazanych przez pierwsze dni należą mycie głowy i wystawianie się na słońce. Na parę miesięcy należy także zapomnieć o opalaniu twarzy.

Efekty liftingu są widoczne dopiero po dłuższym czasie
Jak po każdym zabiegu dotyczącym twarzy należy uważać na infekcje i nie podnosić ciężkich przedmiotów.

Szwy w zależności od ich rodzaju i gojenia się ran ściąga się między piątym a dwunastym dniem po operacji. Sam zabieg wymaga pobytu w klinice przez jeden do dwóch dni. Prawidłowe gojenie się ran trwa do miesiąca, natomiast po trzech miesiącach widoczne są pełne efekty zabiegu.

Czasem są możliwe powikłania, na przykład powstaje krwiak, który wymaga kolejnej operacji, albo konieczna jest kuracja antybiotykami, nie są to jednak sytuacje częste.

Dr n. med. Artur Śliwiński, Art Medical Center


Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Check Also

Trądzik wizyta u Dermatologa

Trądzik: wizyta u dermatologa

Trądzik to powszechna i nieprzyjemna dolegliwość skórna, która dotyka zarówno osoby młode, jak i dorosłych. …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail