Osoby, które zauważają u siebie kurzajkę – zastanawiają się w jaki sposób mogli się nią zarazić gdyż jest to zmiana skórna niestety zaraźliwa. Zarażenie kurzajką najczęściej odbywa się poprzez pobyt w różnych miejscach publicznych, gdzie np. korzystamy z tej samej powierzchni (podłogi) bez klapek. Najczęściej kurzajkę można „złapać” na basenie, w saunie, lub w pokoju hotelowym, który nie jest dostatecznie wyczyszczony.
Jak pozbyć się brodawki?
Na szczęście współcześnie jest mnóstwo metod, które pozwalają pozbyć się raz na zawsze dokuczliwych kurzajek. Ich laserowe usuwanie umożliwia w szybki i co jest szczególnie istotne w bezbolesny sposób się ich pozbyć. Dodatkowym atutem zabiegu z wykorzystaniem lasera jest fakt, ze kurzajki naprawdę rzadko po laserowym usunięciu nawracają. Co niestety zdarza się jeżeli zostaną one usunięte inną metodą. Dzięki temu laserowe usuwanie kurzajek jest jedną z najpopularniejszych metod pozbywania się tego rodzaju uciążliwych zmian skórnych. Niewątpliwym plusem tego zabiegu jest to, że laser podczas usuwania brodawki nie narusza okolicznych zdrowych tkanek.
Czy istnieją jakieś efekty uboczne zabiegu laserowego usuwania kurzajek?
Nie musimy obawiać się jakichkolwiek skutków ubocznych zabiegu. Po usunięciu kurzajki zabiegu w miejscu gdzie ona się znajdowała pojawi się jedynie niewielki strupek, który będzie się utrzymywał przez kilka dni. Gdy zniknie – po kurzajce nie będzie śladu.
Kurzajki to bardzo dokuczliwy problem skórny
Wśród najczęściej wymienianych przyczyny dokuczliwości brodawek wymienia się:
- kurzajki łatwo przenoszą się na inne obszary ciała,
- brodawki są zmianami bolesnymi,
- łatwo się nimi zarazić, niekoniecznie w przypadku kontaktu z innym zakażonym, lecz z powierzchnią, której dotykał (np. podłoga na basenie, lub w hotelu).
Dlaczego warto usuwać kurzajki laserowo?
- laserowe usuwanie kurzajek zwalcza problem w 100%,
- jest to bardzo skuteczny sposób na pozbycie się kurzajek,
- zabieg jest bardzo krótki, trwa kilkanaście minut, jest całkowicie bezbolesny i nie pozostawia na skórze żadnych blizn.
Laserowe usuwanie kurzajek i brodawek – jak wygląda zabieg?
Laserowe usuwanie kurzajek Warszawa jest zabiegiem mało inwazyjnym, lecz niezwykle skutecznym. Wiązka światła, którą emituje specjalistyczne urządzenie, niszczy brodawkę, co sprawia, że zakażona tkanka całkowicie znika, a właściwie wyparowuje. Zabieg trwa kilkanaście minut. W miejscu usuniętej kurzajki pozostaje niewielka ranka, po której w niedługim czasie nie zostaje ślad.
Czy usuwanie kurzajek laserem boli?
Laserowe usuwanie kurzajek jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym, to wszystko dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Oznacza to, że laserowe usuwanie kurzajek jest zabiegiem, którego nie należy się w żaden sposób obawiać. Jest to dobra wiadomość zwłaszcza dla osób o niskim progu bólu. Laserowe usuwanie kurzajek i brodawek jest zabiegiem komfortowym nawet dla najbardziej wrażliwych pacjentów.
Jak długo trwa zabieg laserowego usuwania kurzajek?
Pacjenci korzystający z usług laserowych, zastanawiają się jak długo trwa zabieg laserowego usuwania kurzajek? Zabieg ten jest stosunkowo krótki, jednak jego wykonanie i czas trwania uzależnione jest zarówno od ilości, lecz również od rozmiarów zmian skórnych, które Pacjent życzy sobie jednorazowo usunąć.
Czy po zabiegu pozostaje ślad?
Jeżeli zdecydujemy się na laserowe usuwanie kurzajek nie musimy obawiać się blizn ani śladów po zabiegu. Gdy już pozbędziemy się uciążliwych kurzajek, w miejscu gdzie one występowały pozostanie mała ranka w postaci strupka. Będzie się ona goić kilka dni. Po odpadnięciu strupka leczenie kurzajek laserem można uznać za zakończone sukcesem. W tym miejscu warto wspomnieć, że czas gojenia się rany po zabiegu zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu do gojenia się ran, a także od prawidłowej pielęgnacji rany. Należy uważać aby zbyt często je nie moczyć (podczas długich kąpieli) oraz aby nie zdrapywać strupka i utrzymywać odpowiednią higienę rany. Rany po usuwaniu kurzajek na stopach goją się najdłużej, natomiast brodawki płaskie goją się najszybciej i najłatwiej.
Jakie są inne metody usuwania kurzajek?
Laserowe usuwanie kurzajek jest niewątpliwie najlepszym wyborem jeżeli chodzi o usunięcie niechcianej zmiany skórnej. Natomiast obecnie na rynku medycznym istnieją też inne metody usuwania kurzajek, są one jednak dużo bardziej inwazyjne, a rana po zabiegu nie goi się tak szybko. Na dodatek usunięte zmiany mogą powracać.
Jedną z takich metod jest chirurgiczne usuwanie kurzajek. Do tego zabiegu używany jest skalpel chirurgiczny. Niewątpliwym minusem tej metody jest dość długa rekonwalescencja, spowodowana tym, że jest to jednak zabieg dużo bardziej inwazyjny niż usunięcie niechcianej brodawki laserem. Podczas laserowego usuwania kurzajek nie ma konieczności nacinania skóry. Zupełnie inaczej to wygląda podczas laserowego usuwania brodawek.
Następną z dostępnych metod jest elektrokoagulacja. Metoda ta polega na wykorzystaniu ładunków elektrycznych. Po zabiegu elektrokoagulacji możemy spodziewać się nawet lekkiego krwawienia czy też obrzęku. Rana goi się aż do dwóch tygodni.
Kolejnym sposobem na pozbycie się kurzajek jest metoda krioterapii. Podczas zabiegu z wykorzystaniem tej metody stosuje się niską temperaturę i ciekły azot w celu wymrażania brodawek.
Kurzajki nie są groźnymi zmianami skórnymi. Nie zdarza się aby kurzajka mogła przekształcić się w niebezpieczną zmianę nowotworową. Stąd chirurgiczne usuwanie kurzajek nie jest koniecznością i można zdecydować się na wybraną przez siebie inna formę usuwania brodawki.
Laserowe usuwanie brodawek – przeciwwskazania
Zabieg laserowego usuwania kurzajek jest naprawdę szybki i nie ma potrzeb do obaw, że ingeruje w znaczny sposób w nasz organizm. Natomiast jak każdy zabieg medyczny – istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Jednym z takich przeciwwskazań jest świeża opalenizna. Jeżeli decydujemy się na usunięcie kurzajki w sezonie letnim, powinniśmy zrezygnować całkowicie z opalania przed zabiegiem oraz w późniejszym czasie gdy niewielka ranka nam się całkowicie zagoi. Mowa tutaj również o sztucznej opaleniźnie po korzystaniu z solarium. Przed zabiegiem powinniśmy zrezygnować również z głębokich peelingów skóry oraz ze stosowania kosmetyków na bazie witaminy A lub jej pochodnych na kilka dni przed zabiegiem. Przeciwwskazaniem do zabiegu laserowego usuwania kurzajek jest również łuszczyca, trądzik oraz bielactwo. Kobiety w ciąży również powinny wybrać inny termin poddania się zabiegowi, to samo tyczy się kobiet karmiących piersią.
Artykuł przygotowany przez partnera serwisu