Laserowe usuwanie brodawek Łódź pomoże zwalczyć kurzajki na stopie lub dłoni

Kurzajki są uciążliwymi zmianami skórnymi powstającymi najczęściej na skórze dłoni, lub też stóp, w wyniku zakażenia HPV (wirusem brodawczaka ludzkiego).

Najłatwiej kurzajką zarazić się na basenie lub w tego typu podobnych miejscach, gdzie wiele osób korzysta z jednej powierzchni. W tym wypadku np., z podłogi bez klapek, jeżeli osoba zakażona wirusem brodawczaka przejdzie po takiej powierzchni, bardzo łatwo jest się zarazić pospolita kurzajką. Dlatego tak istotne jest aby utrzymywać higienę i często myć ręce, jeżeli przebywamy w zatłoczonych miejscach, a także zawsze mieć ze sobą klapki na basenie lub w saunie.

Wyróżniamy różne rodzaje kurzajek, a są to: brodawki zwykłe, brodawki płaskie i kłykciny kończyste. Co zrobić w przypadku, gdy spotka nas ta uciążliwa zmiana skórna? Czy istnieje jakiś sposób, który pozwoli na skuteczne usuwanie kurzajek w bezpieczny sposób? Co w przypadku jeżeli produkty, które można zakupić w aptece nie radzą sobie z uciążliwymi zmianami skórnymi? Więcej na ten temat w poniższym artykule.

Dlaczego kurzajki potrafią być bardzo dokuczliwe?

  • kurzajki dość często sprawiają ból, szczególnie jeżeli pojawią się na dłoniach i przeszkadzają w codziennych czynnościach (pisaniu, zmywaniu itp.)., lub też na stopach – przeszkadzając wtedy w chodzeniu,
  • niestety z racji tego, że kurzajki wywołane są wirusem brodawczaka – bardzo łatwo rozprzestrzeniają się na inne obszary ciała (są mocno zaraźliwe),
  • kurzajkami można zakazić się nawet bez bezpośredniego kontaktu z osobą zarażoną (np. podczas wizyty na basenie lub też w autobusie),
  • potrafią być bardzo oporne na leczenie. Dość często osoby, u których wystąpiła kurzajka starają się szukać różnych aptecznych artykułów, które najczęściej nie uleczają wirusowej brodawki do końca.

Laserowe usuwanie kurzajek – dlaczego warto zdecydować się na zabieg?

Laserowe usuwanie brodawek Łódź ma zdecydowaną przewagę nad metodami tradycyjnymi, dlatego że dociera bardzo głęboko – czyli aż do korzenia kurzajek. Inne sposoby dość często działają tylko na powierzchni zmiany skórnej. Po laserowym usuwaniu kurzajek, brodawka wirusowa nie powinna powrócić ponownie.

Laserowe usuwanie kurzajek – zalety zabiegu

  • Zabieg laserowego usuwania kurzajek charakteryzuje się dużą precyzją zabiegu, laser działa punktowo na pieprzyk, w związku z czym nie jest naruszana w żaden sposób tkanka dookoła miejsca zabiegu.
  • Znacznie zwiększone bezpieczeństwo zabiegu, niż w przypadku innych metod inwazyjnych. Podczas zabiegów laserowych nie korzysta się z żadnych narzędzi, w związku z czym nie ma ryzyka zarażenia wirusem np. żółtaczki.
  • Czas gojenia miejsca po zabiegu laserowego usuwania kurzajek jest dużo szybszy, gdyż nie dochodzi do żadnych uszkodzeń zdrowej tkanki. W miejscu usuwania pieprzyka powstaje niewielki strupek, który po kilku dniach odpada, nie pozostawiając śladu po usuniętej zmianie.

Czy zabieg usuwania kurzajek jest bolesny?

Osoby decydujące się na zabieg laserowego usuwania kurzajek zastanawiają się dość często czy jest to zabieg bolesny. Jest to zabieg całkowicie bezbolesny, ponieważ wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Usuwanie kurzajek laserem – jak wygląda zabieg?

Do zabiegu wykonywanego w Klinice wykorzystywany jest nowoczesny specjalistyczny laser punktowy. Wykonujący zabieg lekarz używa laser aby odparować zakażone wirusem komórki brodawczaka. Urządzenie laserowe robi to na tyle delikatnie, że nie są uszkadzane w żaden sposób zdrowe tkanki. Co jest niewątpliwą zaletą tego typu zabiegów z wykorzystaniem urządzeń laserowych. Uciążliwa kurzajka zostaje całkowicie odparowana i znika w trybie natychmiastowym.

W miejscu w którym była umiejscowiona brodawka powstaje niewielka dziura, która za jakiś czas wypełni się strupkiem. Strupka nie można rozdrapywać, dotykać i uważać, żeby nie został zdarty. W ten sposób unikniemy blizn po zabiegu. Jak strupek odpadnie samoistnie, kurzajkę możemy uznać za wyleczoną. Nie ma po niej śladu. Najczęściej już po jednym zabiegu wirus zostaje całkowicie zniszczony, a uciążliwa zmiana skórna nie powinna powrócić.  Zabiegowi mogą poddać się osoby w każdym wieku.

Efekty zabiegu laserowego usuwania kurzajek i brodawek

Po zabiegu usuwania kurzajek z wykorzystaniem nowoczesnego lasera następuje natychmiastowy efekt zabiegu. Zabieg trwa zaledwie 15 minut i już po tak krótkim czasie możemy pozbyć się niechcianej zmiany skórnej. Najczęściej nie ma potrzeby aby zgłaszać się ponownie do gabinetu, w celu ponownego jego wykonywania. Zmiana nie powinna powrócić, co jest niewątpliwą zaletą laserowego usuwania kurzajek. Na miejscu kurzajki nie pozostaje najmniejszy ślad ani blizna, pod warunkiem, że po zabiegu będziemy odpowiednio pielęgnować ranę.

Przeciwwskazania do zabiegu usuwania kurzajki

Nie istnieje wiele przeciwwskazań do zabiegów wykonywanych laserowo. Jednym z podstawowych jest natomiast ciąża i karmienie piersią. Okres ciąży u kobiety jest dość specyficzny, dla całkowitego bezpieczeństwa dziecka powinny one zrezygnować z wykonywania jakichkolwiek zabiegów ingerujących nawet w niewielki sposób w ich organizm. Następnym przeciwwskazaniem jest aktywna infekcja w obrębie zmiany, która ma zostać usunięta (mowa tutaj o bakteryjnej lub wirusowej infekcji, np. opryszczce). Czasami mogą z zabiegu wykluczyć przyjmowane przez nas zioła lub też leki światłouczulające (należy wtedy zaprzestać ich stosowania na minimum tydzień od planowanego zabiegu). Skłonność do keloidów lub blizn przerostowych także może zdyskwalifikować nas żeby zabieg został wykonany. Inne ewentualne przeciwwskazania wykluczane są w wywiadzie medycznym, który przeprowadzany jest zawsze przed wszystkimi zabiegami.

Laserowe usuwanie kurzajek i brodawek – rekonwalescencja po zabiegu

Zabiegi z użyciem lasera są bezkontaktowe i nie są inwazyjne. Stąd też nie wymagają hospitalizacji, ani dłuższej rekonwalescencji po zabiegu.. Całościowy proces gojenia się niewielkich ranek trwa od kilku dni – maksymalnie do dwóch tygodni przy zmianach większych. Efekt usunięcia kurzajki jest długotrwały. Wirus jest w 100% usunięty, a zmiana odparowana. Bardzo ważna jest odpowiednia higiena po zabiegu laserowego usuwania kurzajek i brodawek. Należy stosować się wszystkich zaleceń lekarza, który wykonywał nam zabieg. On szczegółowo opowie nam jak pielęgnować ranę. Jeżeli decydujemy się na zabieg w okresie wiosenno-letnim, jednym z najważniejszych zaleceń jest ochrona miejsca po zabiegu przed promieniowaniem słonecznym. Nie należy wystawiać ranki po zabiegu na Słońce, a także co jest szczególnie istotne, należy stosować kremy z wysokim filtrem, aby w pełni chronić miejsce po zabiegu. Powinniśmy także uważać aby nie zabrudzić rany oraz nie zdrapywać strupka. Tylko odpowiednie traktowanie miejsca po zabiegu, pozwoli nam szybko dojść do formy i pozostawić miejsce usunięcia kurzajki bez najmniejszego śladu.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Check Also

Jak mierzyć temperaturę temometrem bezdotykowym - instrukcja krok po kroku

Jak prawidłowo mierzyć temperaturę termometrem bezdotykowym?

Zastanawiasz się jak prawidłowo zmierzyć temperaturę termometrem bezdotykowym? Nie wiesz, jak działa taki termometr? Dlaczego …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail