Jak wrócić do formy po ciąży?
Zabiegi estetyczne, które pomogą wrócić do formy po ciąży.

Chcesz wrócić do formy po ciąży? Skorzystaj z pomocy profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej !

Okres ciąży i porodu to ogromne wyzwanie dla organizmu kobiety. Bardzo często pozostają na ciele liczne niechciane pamiątki po ciąży, takie jak nadmiarowe kilogramy, rozstępy, wiotka skóra czy przebarwienia skórne.

Z takimi problemami estetycznymi trudno sobie poradzić samodzielnie, stosując jedynie masaże i kremy. Doskonałym rozwiązaniem jest natomiast skorzystanie z bogatej oferty zabiegów na ciało po ciąży. Których zabiegów nie powinno zabraknąć na urodowej liście każdej młodej mamy – o to zapytamy eksperta w Klinice Neonia w Krakowie kosmetologa Annę Zienkiewicz.

– Większość kobiet nie jest zadowolona z wyglądu swojego ciała po ciąży i porodzie. Jakich zmian należy spodziewać się w wyglądzie ciała?

Zmiany w wyglądzie naszej sylwetki czy kondycji skóry po ciąży stanowią wypadkową zachodzących podczas ciąży zmian hormonalnych oraz rozciągania się skóry. Pojawia się zatem wiotkość skóry i rozstępy – zwłaszcza na brzuchu, a także piersiach, udach czy pośladkach. Bardzo często kobiety borykają się także z nadmiarowymi kilogramami – a najczęstszą lokalizacją depozytów tkanki tłuszczowej jest brzuch. Ponadto pojawić może się cellulit, a na skórze widoczne mogą być przebarwienia hormonalne. Należy wspomnieć jeszcze o bliźnie po cesarce, która dotyczy coraz większego odsetka kobiet.

– Czy można pokusić się o walkę z rozstępami po ciąży, nadwagą czy blizną po cesarce domowymi metodami?

Każda kobieta powinna w szczególny sposób zadbać o ciało, stosując zrównoważoną dietę, dbając o optymalne nawodnienie organizmu czy stosując zaawansowaną pielęgnację skóry. Jednak takie postępowanie ma jedynie pomocnicze znaczenie, gdyż w ten sposób trudno jest uporać się ze znaczną wiotkością skóry, rozstępami czy przebarwieniami. Nie oznacza to jednak, że nie dysponujemy skutecznymi metodami pozbywania się takich defektów skórnych. Wystarczy skorzystać z bogatej oferty zabiegów medycyny estetycznej – to gwarancja odzyskania nienagannego wyglądu.

– A zatem – jakie zabiegi medycyny estetycznej i kosmetologii sprawdzą się w przypadku najczęściej występujących po ciąży niedoskonałości?

W przypadku nadmiernej kumulacji tkanki tłuszczowej doskonale sprawdzi się lipoliza iniekcyjna, uzupełniona o zabiegi endermologii https://neonia.com.pl/endermologia/, a także karboksyterapia. Lipoliza iniekcyjna to mało inwazyjny zabieg polegający na ostrzykiwaniu tkanki tłuszczowej roztworem fosfatydylocholiny. Związek ten prowadzi do rozpadu komórek tłuszczowych i uwolnienia z nich kwasów tłuszczowych, które następnie usuwane są z organizmu. Wystarczy kilkukrotne powtórzenie zabiegu, aby móc cieszyć się zmniejszonymi obwodami ciała. Pamiętać należy jednak, że lipoliza iniekcyjna wskazana jest osobom, które mają problem z miejscową kumulacją tkanki tłuszczowej, nie nadaje się natomiast do odchudzania całego ciała. Bardzo skuteczny jest także zabieg karboksyterapii, czyli śródskórnego wprowadzania dwutlenku węgla. Gaz ten usprawnia spalanie tkanki tłuszczowej, a dodatkowo sprzyja syntezie nowych włókien kolagenowych oraz powstawaniu naczyń krwionośnych, dzięki czemu poprawia kondycję skóry, ujędrniając ją. Doskonałym uzupełnieniem lipolizy iniekcyjnej oraz karboksyterapii jest endermologia, czyli zaawansowany masaż z wykorzystaniem specjalistycznej głowicy masującej. Głowica zasysa fałd skóry, a rolki masują skórę pobudzając krążenie i usprawniając drenaż limfatyczny. Dzięki temu tłuszcz uwolniony z adipocytów jest sprawnie usuwany z organizmu, a skóra staje się jędrniejsza.

– A co z zabiegami na rozstępy po ciąży? Czy tu także zabiegi medycyny estetycznej okazują się być bezkonkurencyjne?

Profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej to najskuteczniejsza broń w walce z rozstępami. Oczywiście – najlepiej jest rozpocząć walkę z nimi na jak najwcześniejszym etapie, ale możliwe jest usuwanie nawet utrwalonych rozstępów. Rozstępy usuwać można przy pomocy takich zabiegów jak Dermapen 4, karboksyterapia https://neonia.com.pl/kosmetyka-pielegnacyjna/karboksyterapia/, mikrodermabrazja, mezoterapia czy osocze bogatopłytkowe. Mikrodermabrazja to stopniowe mechaniczne złuszczanie kolejnych warstw skóry w celu wygładzenia jej powierzchni. Pozostałe zabiegi polegają na nakłuwaniu skóry w celu pobudzenia w niej procesów regeneracyjnych, a także wprowadzenia w głąb skóry związków odżywczych. Osocze bogatopłytkowe https://neonia.com.pl/medycyna-estetyczna/osocze-bogatoplytkowe/ to zabieg ostrzykiwania skóry koncentratem płytek krwi, komórek macierzystych i czynników wzrostu, które aktywują fizjologiczne procesy autoregeneracji. Mezoterapia polega na wprowadzaniu w głębsze warstwy skóry preparatów odżywczych. Z kolei zabieg Dermapen 4 to niezwykle intensywne nakłuwanie skóry specjalnym aparatem – możliwe jest wykonanie nawet ponad 1000 nakłuć w ciągu sekundy. Trudno o lepszą stymulację skóry do przebudowy. Podobne zabiegi sprawdzą się także jako zabiegi na bliznę po cesarce. Kilkukrotne wykonanie wybranych zabiegów powinno znacznie zredukować widoczność blizny, rozjaśnić ją i wygładzić powierzchnię skóry.

– A co z przebarwieniami hormonalnymi? Bardzo często w okresie ciąży pojawiają się przebarwienia na twarzy czy ciele. Jak sobie z nimi radzić?

Przebarwienia pociążowe można usuwać przy pomocy kilku zabiegów, a najskuteczniejsze z nich to laser  czy peelingi chemiczne. Najwyższą skutecznością wyróżnia się oczywiście laser, który może zredukować nawet głębokie i rozległe przebarwienia. Jeśli wykorzystany zostanie laser Alma Harmony Dye- VL, możliwe jest jednoczesne usuwanie poszerzonych naczynek, których pojawienie się towarzyszy ciąży. Emitowana przez laser wiązka lasera pochłaniana jest selektywnie przez melaninę, czyli barwnik kumulowany w nadmiarze w skórze. Pod wpływem reakcji fototermicznej barwnik ulega rozpadowi, a następnie jest usuwany. Natomiast zmiana parametrów pracy lasera i emitowanie fali o innej długości umożliwia zamykanie poszerzonych naczynek. Wiązka lasera pochłaniana jest przez hemoglobinę, czyli barwnik krwi, co skutkuje obkurczeniem naczynek i ich zanikiem.

– Cały czas podkreślane jest, że omawiane zabiegi powinny być wykonane w serii. Oznacza to, że pojedynczy zabieg nie przyniesie pożądanego efektu?

Wykonanie jednego zabiegu na pewno przyniesie zauważalny efekt, jednak na naprawdę spektakularny efekt można liczyć wówczas, gdy wykonamy serię zabiegów. Wówczas uzyskany zostanie najlepszy możliwy efekt terapii upiększającej. Wystarczy zatem kilka tygodni lub kilka miesięcy, aby powrócić do formy po ciąży i na nowo cieszyć się nienagannym wyglądem.

Wiele więcej na temat zabiegów medycyny estetycznej stosowanych w celu poprawy kondycji skóry i usunięcia cellulitu można przeczytać na https://neonia.com.pl/

Check Also

Jak mierzyć temperaturę temometrem bezdotykowym - instrukcja krok po kroku

Jak prawidłowo mierzyć temperaturę termometrem bezdotykowym?

Zastanawiasz się jak prawidłowo zmierzyć temperaturę termometrem bezdotykowym? Nie wiesz, jak działa taki termometr? Dlaczego …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail