Polecane ćwiczenia
Home » Wywiady » Paulina Zięba: „Na aktywność fizyczną nigdy nie jest za późno”
Paulina Zięba z klubu Actvie Point - ekspert portalu stopnadwadze.pl

Paulina Zięba: „Na aktywność fizyczną nigdy nie jest za późno”

Z Pauliną Ziębą, instruktorką fitness, managerką klubu Active Point rozmawiamy o tym, dlaczego warto wybrać się do klubu fitness, czym się różni klub od siłowni, co się zyskuje na regularnych ćwiczeniach, czy jest się czego bać, czy są granice wieku, w którym można zacząć ćwiczyć oraz gdzie i jak szukać motywacji.

SN: Może zaczniemy od początku. Załóżmy, że nigdy nie byliśmy w klubie, nie wiemy jak to wygląda od „środka”, ani nie wiemy jak wybrać klub fitness. Jakbyś nas przekonała do pierwszej wizyty?

PZ: Przede wszystkim wybieramy klub fitness, ponieważ mamy cel, który chcemy osiągnąć. Dziewczyny zakładają sobie, że chcą schudnąć, że chcą ujędrnić ciało, że chcą poprawić swoją kondycję lub wzmocnić mięśnie. Chcą to zrobić, ale nie wiedzą w jaki sposób. Nie wiedzą jak zacząć, jak wykonywać poprawnie i bezpiecznie ćwiczenia.

Klub fitness jest miejscem, w którym mogą się tego wszystkiego nauczyć i poznać. W klubie mogą skorzystać z różnych ofert np. zajęć grupowych, gdzie pod okiem profesjonalnych instruktorów fitness, można poćwiczyć w grupie, która dodatkowo motywuje Cię do pracy. Jeśli nie lubią zajęć z większą ilością osób mogą wybrać siłownię lub trening personalny z trenerem o odpowiednich kwalifikacjach, który na pewno przekaże swoją wiedzę, zdradzi cenne wskazówki i będzie kontrolował przebieg ćwiczeń.

Poza tym, w klubie tworzy się niesamowita atmosfera, która, sprawia, że chce się tu wracać. Głównie to świetne uczucie tworzą ludzie, którzy tu przychodzą i pracują. Spotykają się, rozmawiają ze sobą, zawiązują nowe znajomości, tworzą się przyjaźnie, a najważniejsze co nas łączy to cel – aktywność fizyczna, która sprawia, że jesteśmy silniejsi duchowo i fizycznie, a to nastraja nas do większej pracy nad samym sobą i pomaga zmagać się z problemami życia codziennego.

SN: Czym się kierować przy wyborze klubu? Na co zwrócić uwagę? Czy iść do pierwszego na chybił trafił czy jednak warto poszperać w internecie i poszukać informacji?

PZ: Kluby fitness mogą się wydawać na pierwszy rzut oka bardzo podobne, jednak można w ich funkcjonowaniu dostrzec wyraźne i ważne z punktu widzenia użytkownika różnice. A różnią się między sobą oferowanymi programami, rodzajami aktywności jakie oferują, jakością sprzętu, panującą atmosferą, która jest niezmiernie ważna i oczywiście kwalifikacjami zatrudnionego personelu. Wybranie przez ewentualnego klienta danego miejsca powinno się wiązać z wykonaniem określonego zadania czy trudu, dzięki któremu wybrać można właściwy dla siebie fitness klub.

SN: Kolejne pytanie może być uznane za trochę głupie, ale wiele osób, które jeszcze w klubie ni były bardzo interesuje kwestia higieny – czy po treningu można się wykąpać, wysuszyć włosy?

PZ: W klubie fitness bardzo ważną rolę odgrywa zaplecze sanitarno-higieniczne. Każdy klient po wyczerpującym treningu ma ochotę się umyć, orzeźwić i doprowadzić do odpowiedniego stanu, tym bardziej jeśli zaraz po treningu musi pójść do pracy lub na ważne spotkanie. Oczywiście kwestią gustu i odpowiedniej umiejętności oceniania potrzeb klienta jest posiadanie w klubie odpowiednich przyrządów. Suszarka do włosów w klubie szczególnie jeśli jest to klub tylko dla Pań, tak jak w naszym przypadku jak najbardziej mile widziana.

Przeczytaj też:

Chcesz szybko i skutecznie schudnąć?

Sprawdź nasze diety i poradniki odchudzania. Poprowadzimy Cię krok po kroku, pokażemy jak ćwiczyć, co jeść i jak się motywować, by odchudzanie było skuteczne i trwałe.

Nasze diety i poradniki to idealne propozycje dla kobiet, które chcą rozpocząć zdrowy tryb życia oraz czuć się fantastycznie każdego dnia.

Codziennie będziesz pełna energii, a waga pokaże ubywające jak szalone kilogramy.

Tak, pokaż mi diety!

Podobał Ci się ten artykuł?

Zostaw swój e-mail, a wyślemy Ci informacje o nowych ćwiczeniach, poradach i dietach!

Dziękujemu za zapisanie do Newslettera

Sprawdź też

Jeżeli naprawdę chcesz, możesz schudnąć!

Jarosław Juć: „Schudłem 85 kg w 1 rok”

O tym, że tabletki na odchudzanie nie istnieją, że regularne ćwiczenia i dieta z pewnością …

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o