Dlaczego pływanie to super sport?
Dlaczego warto pływać?

Pływanie to sport dla każdego

Jaki sport jest dobry dla zdrowia i nie powoduje urazów? Nie ma bardziej relaksującego sportu niż pływanie. Kilka chwil aktywności na basenie i nasz organizm uwalnia ogromną ilość endorfin, czyli hormonów szczęścia.

Pływanie i nauka pływania to aktywność sportowa, która bez dwóch zdań pozytywnie wpływa na kondycję naszego organizmu, dlatego też pewnie jest najczęściej wybierana. Nie każdy wie, że jest to również doskonała forma rehabilitacji. Bardzo ważna jest również informacja, że rehabilitacja w wodzie pozwala na szybszy powrót do sprawności.

Pływanie przynosi ulgę w bólu fizycznym, poprawia kondycję psychiczną i znacząco skraca okres powrotu do zdrowia. Ważne jest, aby ćwiczenia w wodzie odbywały się pod bacznym okiem osoby wykwalifikowanej.

Często zaleca się rehabilitację w wodzie jeśli mamy do czynienia ze schorzeniami takimi jak: mózgowe porażenie dziecięce, udar mózgu, uraz czaszkowo-mózgowy, choroba Parkinsona, wady postawy, bóle kręgosłupa, uszkodzenia i przerwanie rdzenia kręgowego, ADHD, autyzm, uszkodzenia ortopedyczne, zwyrodnienia stawów, złamania, choroba Rotha czy choroby reumatologiczne.

Wielu z nas zapomina, że siedzący tryb życia także wpływa niekorzystnie na nasze ciało. Problem ten dotyczy nie tylko dorosłych, ale i dzieci. Siedzący tryb życia powoduje również następstwa takie jak nadwaga, obniżona odporność czy nadciśnienie. Nasz organizm prosi o pomoc. Warto poświęcić swój czas na sport lub wyjście na basen. Dobrym rozwiązaniem jest nauka pływania dla dorosłych oraz nauka pływania dla dzieci.

Jedną z największych zalet pływania jest odciążanie stawów i kręgosłupa, które w trakcie aktywności w wodzie mogą wykonywać o wiele lżejszą pracę niż w przypadku innych ćwiczeń.

W pływaniu piękne jest również to, że naukę pływania można zacząć w dowolnym momencie.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Check Also

jak bezpiecznie przechowywać i konserwować narty

5 Najczęstszych błędów w konserwacji nart. Czego nie możesz robić swoim nartom?

5 najczęstszych błędów w konserwacji nart, które mogą skrócić ich żywotność. Bez względu na to, …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail