Dlaczego warto trenować crossfit?
Najważniejsze informacje dotyczące super treningu jakim jest crossfit.

Crossfit – trening całego ciała

Moda obowiązuje nie tylko w zakresie ubioru czy urządzania mieszkania. Od jakiegoś czasu zmieniają się także mody na rodzaj aktywności sportowej – to bardzo korzystne dla zdrowia trendy, które nakłaniają ludzi do zmiany codziennych przyzwyczajeń na zdrowsze. Do treningów ogólnorozwojowych, które wspaniale poprawiają kondycję, sprawność organizmu i pozwalają przy tym wypracować poczucie własnej sprawczości, należy CrossFit, zaprojektowany przez Grega Glassmana, Na czym polega ten trening i dlaczego warto się do niego przekonać?

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

CrossFit plan treningowy

Sam twórca tego systemu określa go jako „ciągle zmienne ruchy funkcjonalne o wysokiej intensywności”. Oznacza to, że trening CrossFit jest prowadzony w oparciu o ruchy, jakie wykonujemy w realnym, codziennym życiu – ruchy wielostawowe, nie oparte na jednym mięśniu. Wszystkie te sekwencje są wykonywane z dużą intensywnością i stale zmienia się ich rodzaj oraz kolejność. Celem CrossFitu nie jest dążenie do doskonałości w określonej dziedzinie ruchu, ale stopniowe wzmacnianie wydolności i sprawności całego ciała.

Sprawdź ofertę zajęć crossfit.

Dla kogo CrossFit?

Treningi CrossFit nie należą do lekkich. Ważne jest, żeby w świat tej aktywności wprowadził nas doświadczony trener Crossfit – Kraków na pewno pozwoli łatwo znaleźć takiego specjalistę. Choć ćwiczenia mogą się wydawać katorżnicze, CrossFit jest w rzeczywistości przeznaczony dla osób nawet o bardzo przeciętnej sprawności fizycznej.

Cała tajemnica tkwi w możliwości podnoszenia intensywności ćwiczeń. Każde wykonywane ćwiczenie jest oparte na ruchach wykonywanych w życiu i może być dostosowane do sprawności fizycznej dowolnej osoby.

I tak na treningu poradzi sobie zarówno trzydziestoletni wielbiciel aktywności fizycznej, jak i osoba starsza czy otyła. Dobry trener przeprowadzi każdego przez drogę od ćwiczeń najlżejszych aż do tych znacznie bardziej zaawansowanych. Na pewno też nie postawi przed nikim zadań nie do wykonania.

CrossFit ćwiczenia

Treningi CrossFit są bardzo zróżnicowane. Opierają się na założeniu, że ciągłe powtórki tych samych sekwencji nie przygotowują ciała do dowolnego wysiłku. Mamy więc zmienne sekwencje i programy, które można kreatywnie zamieniać i dostosowywać do grupy. Co wchodzi w skład treningu?

  • Podnoszenie ciężarów

To ćwiczenia opierające się na podnoszeniach, ciągach, zrzutach, rwaniach. Na początku zawsze pojawia się nauka techniki „na sucho”.

  • Gimnastyka

Gimnastyka to szeroko pojęte ćwiczenia wykonywane z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała, a także drążków czy obręczy gimnastycznych.

  • Trening cardio

To segment ćwiczeń wydolnościowych, czyli podnoszących ogólnie pojętą kondycję organizmu.

Korzyści z trenowania CrossFitu

Ogromnym plusem regularnego uczestniczenia w treningach jest stopniowe podnoszenie sprawności całego ciała i przygotowanie go na wyzwania codzienności. CrossFit świetnie sprawdza się jako trening uzupełniający inne, bardziej specjalistyczne dyscypliny sportu, pozwala też odzyskać formę po kontuzjach.

Jest też niezwykle popularny. Jeśli chodzi o CrossFit, Kraków ma do zaoferowania bardzo wiele. Kolejną korzyścią z trenowania jest poczucie wsparcia – osoby uczęszczające razem na treningi z czasem stają się jak rodzina, udzielają sobie pomocy, podnoszą się na duchu i pomagają sobie wzajemnie w wytrwaniu.

Warto przyjść na trening choćby po to, by doświadczyć takiej atmosfery, a z czasem obserwować wzrost swojej sprawności.

Warto trenować crossfit

Jak i gdzie, czyli gdzie trenować?

Ze względu na ciągły wzrost popularności tej dziedziny, w dużych miastach takich jak Kraków CrossFit można trenować w większości klubów fitness. Warto sprawdzić kwalifikacje trenera i udać się na pierwsze, próbne zajęcia do grupy początkującej. Wiele osób ma obawy związane z poziomem własnej sprawności i przekonaniem, że nie będą w stanie poradzić sobie z tymi intensywnymi, ogólnorozwojowymi ćwiczeniami.

Nic bardziej mylnego! Zadaniem dobrego trenera jest takie zorganizowanie treningu, by każdy mógł wziąć w nim udział na odpowiednim dla siebie poziomie trudności. Z czasem będzie tylko lepiej.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Check Also

Wybór prezentów

Kluczowe wskazówki którymi należy się kierować przy wyborze prezentów ?

Wybór idealnego prezentu to zadanie, które może przyprawić o ból głowy niejedną osobę. Czy to …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail