Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Krav Maga jest jednym z najlepszych systemów samobrony na świecie. To doskonałe rozwiązanie dla Pań, które szybko chcą się nauczyć jak być bezpieczną i radzić sobie w stresowych sytuacjach.
Kobieca Krav Maga

Krav Maga – idealna samoobrona dla kobiet

To szybki, skuteczny, łatwy do nauczenia system walki, który zyskuje w Polsce coraz większą popularność.

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń
Krav Maga w kilka miesięcy pozwoli Ci opanować proste i łatwe do nauczenia techniki, dzięki którym poczujesz bezpieczniej i pewniej. Dowiesz się jak się bronić, gdzie atakować, jak uciekać i radzić sobie w naprawdę niebezpiecznych sytuacjach.

Skuteczna samoobrona dla kobiet to priorytet jeżeli chodzi o Twoje bezpieczeństwo
Pamiętaj, że w naprawdę niebezpiecznej sytuacji, nikt Ci nie pomoże.

Czym jest Krav Maga?

To izraelski system walki, który powstał w latach 40 ubiegłego wieku. Początkowo dedykowany dla wojska, z czasem zyskał uznanie wśród cywilów. Jest stale rozwijany, ulepszany i modyfikowany. Jego główne zalety to oparcie na naturalnych odruchach obronnych człowieka, wykorzystanie wrażliwych punktów ciała przeciwnika i położenie bardzo mocnego aspektu na zagadnienia psychologiczne: czyli to, jak zachować się w stresowych, zagrażających zdrowiu i życiu momentach.

To system, który wydaje się być zaprojektowany z myślą o samoobronie dla kobiet – dlatego, że niweluje większość niebezpieczeństw, wynikających z różnicy wzrostu i wagi (gdy agresorem jest mężczyzna).

Samoobrona idealna dla kobiet

Gdy mówimy o samoobronie, przewaga systemu Krav Maga nad innymi sztukami walki wynika z dwóch rzeczy: główną zasadą jest to, że nie ma zasad oraz to, że nie trzeba być sprawnym fizycznie niczym Chuck Norris, by opanować ciosy. Podstawowy wachlarz technik obronnych składa się z kilku prostych, zaskakujących dla przeciwnika uderzeń, które opanujesz w kilka treningów!

Najważniejsze jest jednak to, że Krav Maga przede wszystkim uczy jak powinnaś zachować się w niebezpiecznych sytuacjach. Dzięki czemu większość problemów rozwiążesz bez użycia siły. Krav Maga nauczy Cię odpowiedniego, stanowczego zachowana i pewności siebie – tak byś nie musiała narażać swojego życia lub zdrowia.

W takich sztukach walki jak karate czy judo, obowiązuje szereg reguł, których należy się trzymać; są miejsca na ciele, w które nie wolno uderzać, są ciosy, których nie wolno wyprowadzać. Sporty te ponadto wymagają również bardzo czasochłonnych treningów, odpowiedniego przygotowania fizycznego, a wypracowanie odpowiednich technik może zająć nawet lata. Rzadko kiedy również przygotowują psychicznie do realnych niebezpieczeństw z jakimi możesz się zetknąć na ulicy (agresja pijanego, szantaż nożem, atak przez grupę, duszenie, itp.).

W Krav Maga naczelną zasadą jest ochrona Twojego zdrowia i życia.
Masz więc prawo użyć wszystkich narzędzi, które obronią Cię przed niebezpieczeństwem. Dlatego system jest bardzo brutalny: atakuje się przede wszystkim wrażliwe części ciała takie jak oczy, krocze, stawy czy krtań przeciwnika.

Samoobrona musi być skuteczna!

Kiedy zostaniesz zaatakowana na ulicy, będziesz miała najwyżej kilka sekund na podjęcie odpowiedniej reakcji. System obrony musi być dać Ci pewność, że nie stanie Ci się krzywda. Pamiętaj: napastnik na ulicy nie będzie delikatny!

Masz jeszcze wątpliwości?

Wyobraź sobie, że wracasz w nocy do domu, ulica jest pusta. Zza rogu wychodzi wielki, ogolony na łyso facet, na oko waży 130 kg. Śmierdzi alkoholem i wymiocinami. Nie możesz go wyminąć. Idzie coraz szybciej w Twoim kierunku, kiedy odwracasz się plecami, zaczyna Cię wyzywać i gonić. Nie masz jak uciec, dopada Cię, łapie za włosy i chce wciągnąć do bramy. Wszystko trwa kilkanaście sekund. Co zrobisz w takiej sytuacji?

Szczerze: nawet jeżeli zaczniesz krzyczeć… myślisz, że ci ktoś pomoże?

Czy to jest bezpieczne?

Większość osób, które nigdy nie trenowały żadnego systemu walki zadają sobie dwa pytania: czy na treningu nie stanie mi się krzywda i czy nie trafię tam na samych zabijaków, bojówkarzy, albo kiboli?

Treningi Krav Maga są bardzo bezpieczne, ale wymagają dużego skupienia. Trzeba słuchać instruktora i wykonywać wszystkie polecenia – zapomnij więc o pogaduchach i komentarzach podczas treningu.

Jak w każdym sporcie, nie tylko kontaktowym, istnieje ryzyko kontuzji. Treningi są jednak prowadzone na tyle bezpiecznie, że ryzyko kontuzji jest minimalne.

Na zajęciach nie spotkasz osób, które przychodzą tam „posparować”. To zwykli, normalni ludzie, którzy po prostu chcą się nauczyć bronić i chcą się dowiedzieć jak radzić w stresowych sytuacjach.

Nie znajdziesz tam zadymiarzy, ani osobników, którzy są nastawieni wyłącznie na robienie krzywdy innym.

Krav Maga łączy przyjemne z pożytecznym

Krav Maga to również doskonały sposób na podreperowanie kondycji – nie jest tak, że treningi są lekkie i łatwe, często trzeba się solidnie napocić. Za to nie tylko nauczysz się jak skutecznie się bronić, ale też podreperujesz swoją wytrzymałość. Zajęcia często są połączone z elementami stretchingu.

Wyraźne efekty można zobaczyć już po pół roku regularnych ćwiczeń (dwa razy w tygodniu) – nabędziesz zestaw umiejętności, które pomogą ci radzić sobie w większości kryzysowych sytuacji, które spotkasz na ulicy.

Podobnie jak Tae Bo, Krav Maga to świetna propozycja dla osób zestresowanych, zmęczonych pracą. Treningi często są wyczerpujące, ale dają olbrzymią dozę satysfakcji.

Ile kosztuje trening? Czy trzeba mieć specjalny strój?

Nie trzeba specjalnego stroju, wystarczy luźny dres i obuwie sportowe. Warto zakupić ochraniacz na krocze (dziewczyny też!), kosztuje ok. 50 zł – przy niektórych ćwiczeniach, zwłaszcza z niewprawionym partnerem, noga podczas kopnięcia może się „omsknąć”.

Treningi są prowadzone są prowadzone na salach gimnastycznych lub w centrach fitness. Kosztują od 20 do 40 zł za pojedyncze zajęcia (najczęściej są też dostępne karnety, to zdecydowanie korzystniejsze i tańsze rozwiązanie)

Jeżeli jeszcze zastanawiasz się, czy ten system jest dla Ciebie odpowiedni, pamiętaj: nie ma faceta, który jest w stanie wytrzymać solidnego kopniaka w jaja 🙂

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]
Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

Dzieciaki są zawsze uśmiechnięte i pełne energii.

Samoobrona dla dzieci – czy warto?

W dzisiejszych czasach, zajęcia z samoobrony dla dzieci powinny pojawić się w grafiku każdego młodego …

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kristof
6 lat temu

Niby piękna sprawa i akt faktem kobieta powinna w sytuacji zagrożenia znać tajniki samoobrony, ale ja jednak bardziej niż samej sztuce walki zaufałbym gazowi policyjnemu albo jakiemuś pistoletowi hukowemu

Michał Sog
6 lat temu

Gaz, paralizator czy pistolet hukowy w znaczny sposób powinny przeważyć szalę szansy zwycięstwa podczas walki. W szczególności jeśli ofiara jest mniejsza i słabsza.

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail