Odchudzające wczasy - jak wybrać?
Jak zrzucić kilogramy podczas wypoczynku.

Zrzuć zbędne kilogramy podczas odpoczynku

Moda na odchudzanie powraca każdej wiosny. W trakcie zimy często sami nie zauważamy zbędnych kilogramów, bo zakrywają je grube warstwy ubrania. Wraz z początkiem kwietnia zaczynamy się martwić, jak będziemy się prezentować na plaży w lipcu. Rozpoczynamy gorączkowe przygotowania do wakacji. Próbujemy nadrobić miesiące lenistwa i folgowania apetytowi. Czy da się przyspieszyć proces odchudzania?

Przyczyny otyłości

Osoby, u których wskaźnik BMI przekracza normę o 30 kg/m2 borykają się z otyłością. Jest to przypadłość oficjalnie zakwalifikowana jako choroba. Jakie są jej przyczyny? Niestety zazwyczaj trywialne. Do nadwagi i otyłości prowadzi zwykle cykl zaniedbań. Brak ruchu w połączeniu z ciężką dietą sprawiają, że tkanka tłuszczowa odkłada się szybciej, niż organizm jest ją w stanie spalać.

Zdawałoby się, że istnieje niezwykle proste wyjście z sytuacji – więcej się ruszać, a mniej jeść. W praktyce jednak realizowanie tych wytycznych bywa skomplikowane. Organizm bardzo łatwo przyzwyczaja się do pewnych rzeczy. Po latach bezruchu szybko się męczy. Żołądek daje też znać o głodzie, pomimo dużej ilości przyjętego pokarmu.

Jak usprawnić proces odchudzania?

Próbowałaś samodzielnie, ale nie odniosłaś pożądanych rezultatów? Masz zbyt mało silnej woli, aby wprowadzić ćwiczenia do swojej codzienności? Diety przynosiły skutek, ale zaraz po ich przerwaniu doznawałeś efektu yo-yo? Powinieneś zwrócić się o pomoc. To nic strasznego.

Dzisiaj coraz łatwiej znaleźć trenerów personalnych. Ludzi, którzy zadbają o Twoją motywację podczas ćwiczeń. Pomagają tak dobrać aktywność fizyczną, by dawała odpowiednie rezultaty – w tym wypadku utratę masy ciała. Dużą skuteczność wykazują też wczasy odchudzające nad morzem. Podczas dwutygodniowego turnusu zadba o Ciebie zespół specjalistów. Na każdy posiłek będziesz otrzymywał dietetyczne, ale sycące dania. Instruktorzy pomogą uzyskać najlepsze rezultaty podczas ćwiczeń fizycznych.

Lekarze z kolei przepiszą zabiegi wspomagające proces odchudzania. Wczasy tego typu to wyjazd, który może przynieść zdumiewające rezultaty. Zgubisz kilogramy w ciągu zaledwie dwóch tygodni.

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Przeczytaj też:

Dołącz do wyzwania Tabata Killer!

Darmowe, 30 dniowe wyzwanie, które pomoże Ci schudnąć, poprawić kondycję i zacząć się regularnie ruszać.


Dziękujemu za zapisanie do Newslettera

Sprawdź również

Jak często pić wodę w ciągu dnia i jaki ma wpływ na nasze zdrowie.

10 powodów dlaczego warto pić regularnie wodę

Około 60% ludzkiego ciała składa się z wody. Jest ona niezbędna do życia i choć …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments