Od kilku już lat obserwuje się u nas pogoń za szczupłą sylwetką. Coraz więcej osób postanawia zgubić chociaż trochę zbędnych kilogramów. Nie brakuje wśród nich tych, którzy dla szczupłej sylwetki gotowi są zaryzykować własne zdrowie, a nierzadko również życie. Trzeba pamiętać, że drakońskie diety bardzo negatywnie odbijają się na kondycji między innymi wątroby. Jak nadwaga i otyłość wpływają na wątrobę? Jak należy się odchudzać, aby nie dochodziło do uszkodzenia tego ważnego organu w naszym ciele?
Od kilku już lat obserwuje się u nas pogoń za szczupłą sylwetką. Coraz więcej osób postanawia zgubić chociaż trochę zbędnych kilogramów. Nie brakuje wśród nich tych, którzy dla szczupłej sylwetki gotowi są zaryzykować własne zdrowie, a nierzadko również życie.
Trzeba pamiętać, że drakońskie diety bardzo negatywnie odbijają się na kondycji między innymi wątroby. Jak nadwaga i otyłość wpływają na wątrobę? Jak należy się odchudzać, aby nie dochodziło do uszkodzenia tego ważnego organu w naszym ciele?
Trzeba pamiętać, że wątroba jest jednym z ważniejszych narządów w naszym organizmie. Pełni ona rolę ogromnego chemicznego laboratorium, które musi poradzić sobie z przetwarzaniem rozmaitych substancji, ich magazynowaniem oraz rozdzielaniem do poszczególnych rejonów ciała.
Zadaniem wątroby jest między innymi rozkładanie kwasów tłuszczowych. Wątroba przetwarza je w tłuszcze, a następnie rozsyła po całym ciele. Kiedy tego tłuszczu jest zbyt dużo, obciążenie wątroby jest nadmierne. W efekcie dochodzi do stłuszczenia tego ważnego narządu. Do przyczyn stłuszczenia zalicza się:
- cukrzycę, która nie jest leczona wcale bądź jest leczona w sposób nieprawidłowy;
- dietę ciężkostrawną, która istotnie obciąża układ pokarmowy;
- stosowanie wybranych leków w nadmiarze;
- nadużywanie alkoholu;
- zażywanie niektórych środków antykoncepcyjnych oraz przeciwzapalnych.
- Czynnikiem, który przyczynia się do stłuszczenia wątroby są również drakońskie diety odchudzające.
Decydując się na stosowanie drakońskiej diety odchudzającej, trzeba pamiętać, że pozbywanie się zbędnej tkanki tłuszczowej będzie następowano niezwykle gwałtownie. W efekcie do krwi zostaje uwolniona zbyt duża ilość tłuszczu, który następnie może skumulować się wokół wątroby. To właśnie dlatego lekarze oraz dietetycy zalecają, aby odchudzać się tak, aby miesięcznie waga nie spadała o więcej niż 2 kilogramy.
Podstawą racjonalnego i przede wszystkim zdrowego odchudzania jest więc dieta zbilansowana i dostosowana do indywidualnych potrzeb organizmu osoby odchudzającej się. Tylko wówczas można liczyć na ubytek nadprogramowych kilogramów, lepsze samopoczucie i brak pogorszenia kondycji zdrowotnej. Odchudzanie zachodzi wolniej, efekty pojawiają się później, ale są dużo bardziej trwałe. Nie odbijają się negatywnie na funkcjonowaniu organizmu.
Osoby, które chcą zgubić nadprogramowe kilogramy, a jednocześnie nie chcą pogorszyć swojego stanu zdrowia mogą zdecydować się na wsparcie dietetyka. Przeanalizuje on dokładnie nasz tryb życia, biorąc pod uwagę rodzaj wykonywanej pracy oraz ilość ruchu, jaką mamy dziennie.
Dopiero na tej podstawie ustali dietę, która pozwoli pozbyć się nadprogramowych kilogramów, a jednocześnie nie odbije się negatywnie na samopoczuciu i kondycji zdrowotnej. Sprawdzonego dietetyka w swojej miejscowości można znaleźć, korzystając ze strony internetowej szukamdietetyka.pl. To dobre rozwiązanie, które pozwoli błyskawicznie odnaleźć specjalistę doskonale przygotowanego do swojej pracy i będącego w stanie wesprzeć w walce z nadwagą bądź otyłością.
Artykuł inspirowany artykułem ze strony: http://www.szukamdietetyka.pl/artykuly/4-jak-chudnac-i-zaopiekowac-sie-swoja-watroba.html
Artykuł przygotowany przez partnera serwisu