Badanie na podstawie genów - dieta

Odżywianie oparte na kodzie genetycznym – sposób na poprawę wyglądu i stanu zdrowia

Badanie Genodiet ® Completo to nowoczesna metoda, która pozwala na określenie profilu żywieniowego danej osoby – polega na analizie kilkunastu genów i ich wzajemnych zależności. Dzięki diecie DNA opracowanej na podstawie wyniku takiego badania można bezpiecznie uzyskać optymalną wagę, uniknąć wielu poważnych dietozależnych chorób, ale także poprawić samopoczucie i ogólny stan zdrowia.Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Co to jest badanie Genodiet ® ?

Genodiet ® Completo zostało opracowane przez badaczy z uniwersytetów we Włoszech i Stanach Zjednoczonych – badanie to obejmuje laboratoryjną analizę genów odgrywających ważną rolę w procesach metabolicznych zachodzących w organizmie.

Taka analiza pozwala na określenie profilu metabolicznego pacjenta i opracowanie diety zgodnej z potrzebami jego organizmu, co jest świetną metodą na poprawę zdrowia i wyglądu. Wynik badania Genodiet ® zawsze będzie aktualny – DNA każdej osoby pozostaje takie samo przez całe życie, dlatego wszystkie badania genetyczne wykonywane są jednorazowo. Nie istnieją także żadne przeciwwskazania do wykonania badania Genodiet ®.

Genodiet ® Slim, Health i Sensor

Genodiet ® Completo złożone jest z trzech wzajemnie uzupełniających się modułów – Slim, Sensor oraz Health. Moduły te dotyczą problemów ze zbyt niską lub wysoką wagą, ryzyka rozwoju dietozależnych schorzeń w przyszłości czy posiadania genetycznych predyspozycji do nadwrażliwości bądź nietolerancji pokarmowych.

Moduł Slim pozwala na określenie predyspozycji organizmu do metabolizowania węglowodanów i  tłuszczów, dzięki czemu można opracować jadłospis zawierający optymalną dla pacjenta ilość tych składników odżywczych – umożliwi to bezpieczne i trwałe osiągnięcie prawidłowej wagi.

Moduł Health analizuje natomiast metabolizm takich związków jak homocysteina, kwas foliowy, witamina D3 i wapń, ponadto pozwala również określić zdolność organizmu do eliminowania toksyn – według przeprowadzonych badań, w przypadku 80% Polaków procesy detoksykacyjne są zaburzone, a są one bardzo ważne w zapobieganiu m.in. chorobom nowotworowym.

Moduł Sensor badania Genodiet ® pozwala natomiast na wykrycie genetycznie uwarunkowanych nietolerancji i nadwrażliwości pokarmowych. Jeżeli w DNA obecne są mutacje powodujące takie schorzenia, należy ograniczyć lub całkowicie wyeliminować z diety szkodliwą substancję, aby uniknąć poważnych powikłań w przyszłości.Dieta DNA – doskonała metoda na poprawę wyglądu i samopoczucia

Genodiet ® Completo oraz sposób odżywiania opracowany na podstawie jego wyniku to świetne narzędzie, umożliwiające bezpieczne i trwałe uzyskanie prawidłowej masy ciała. Pozwala ono także uzyskać informacje odnośnie najlepszej dla naszego organizmu aktywności fizycznej (oraz czasu jej trwania).

Ponadto, odżywianie zgodne z własnym DNA zmniejsza ryzyko zachorowania na wiele poważnych, zależnych od diety chorób – takich jak nadciśnienie tętnicze, zawał serca, osteoporoza czy cukrzyca. Taka dieta wzmacnia również układ odpornościowy, ponadto może być pomocna w wyeliminowaniu różnych niespecyficznych dolegliwości o trudnej do ustalenia przyczynie (np. problemy ze snem, migrenowe bóle głowy).

Dieta oparta na kodzie genetycznym jest też bardzo dużym wsparciem dla stosowanego leczenia w przypadku osób, które już przewlekle chorują np. na choroby nowotworowe czy cukrzycę typu drugiego.

Badanie Genodiet ® Completo powinny wykonać również wszystkie osoby planujące potomstwo, ponieważ dzięki diecie zgodnej z potrzebami własnego organizmu można uniknąć wad cewy nerwowej u płodu. Wiąże się to z analizą metabolizmu witaminy B9 (kwasu foliowego), która jest związkiem niezwykle istotnym dla prawidłowego rozwoju płodu.

Odpowiednie odżywianie przed zajściem w ciążę i w czasie jej trwania to również znacznie mniejsze ryzyko wystąpienia u przyszłej mamy takich powikłań jak cukrzyca ciężarnych czy nadciśnienie indukowane ciążą.

Ponadto, wykonanie badania Genodiet ® dziecku pozwoli na wczesne kształtowanie u niego odpowiednich przyzwyczajeń żywieniowych, dzięki czemu będzie mogło się ono cieszyć dobrym samopoczuciem od najmłodszych lat.

Informacji o wskazaniach do badania i jak je wykonać można szukać na stronie https://zdrowegeny.pl/badania-genetyczne/genodiet-dieta-dna

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 


Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Check Also

Odchudzanie a zapotrzebowanie kaloryczne - jak obliczyć, różnice

Odchudzanie a zapotrzebowanie kaloryczne – jak bez problemów dostosować ilość spożywanych kalorii do swoich potrzeb?

Określenie ilości kalorii, jaką musimy dostarczyć organizmowi każdego dnia, aby prawidłowo funkcjonował jest kluczowym elementem …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail