Decyzja o przejściu na dietę najczęściej wynika z chęci szybkiego pozbycia się zbędnych kilogramów. Niewielki odsetek osób odchudzających się jest na tyle cierpliwych, by małymi krokami osiągać założony cel. W jaki sposób bezpiecznie przyśpieszyć tempo odchudzania, bez szkody dla organizmu?
Właściwe tempo odchudzania, czyli jakie?
Tempo odchudzania ma kluczowe znaczenie dla trwałej utraty zbędnych kilogramów. Stąd warto jeszcze przed rozpoczęciem diety postawić na realne cele. Zalecane tempo spalania tkanki tłuszczowej to ok. 0,5 – 1 kg w tygodniu, czyli od 2 do 4 kg w miesiącu.
Nie jest to jednak sztywna reguła. Bezpośredni wpływ na ilość czasu potrzebnego do tego, by bezpiecznie schudnąć ma waga wyjściowa, przy czym spadek masy ciała nie powinien być wyższy niż 10% w ciągu roku. Dużą rolę odgrywa również właściwa suplementacja.
Powinna opierać się opatentowane składniki, takie jak m.in.: beanblock® – ekstrakt z nasion fasoli włoskiej (Phaseolus Vulgaris) – obecny w preparacie B-Shape.
Regularne posiłki, a tempo spalania kalorii
By odchudzać się efektywnie i zdrowo, należy w sposób przemyślany zaplanować swój codzienny jadłospis. Dotyczy to zarówno doboru składników odżywczych, jak i częstotliwości ich spożywania.
Tutaj liczy się przede wszystkim regularność. Przyswajanie jedzenia w mniejszych porcjach, ale o stałych porach dnia to najskuteczniejsza metoda pobudzenia organizmu do efektywnego spalania dostarczanych mu kalorii.
Należy wziąć jednak poprawkę na to, że w przypadku pominięcia jednego posiłku, kolejny będzie odpowiednio większy. Dłuższa przerwa między posiłkami prowadzi również do niekontrolowanego podjadania niezdrowych przekąsek.
By trzymać apetyt pod kontrolą, warto stosować suplementy diety, które przyczyniają się do zmniejszenia ochoty sięgnięcia po słodycze. Jednym z takich preparatów jest B-Shape, zawierający m.in.: fitoaglutyninę i fasolaminę – składniki, których źródłem jest ekstrakt z nasion fasoli włoskiej (beanblock®). Fitoaglutynina ogranicza produkcję greliny, tzw. „hormonu głodu” stymulującego apetyt.
W efekcie wywołuje uczucie sytości, tym samym minimalizując „wilczy apetyt”. Efekt ten podtrzymuje fasolamina. Reguluje ona pracę hormonów jelitowych (m.in.: cholecystokininy), które odpowiedzialne są za odczuwany stan nasycenia.
Innym sposobem na naturalne przyśpieszenie przemiany materii jest dodawanie do potraw przypraw o intensywnym smaku, np. imbiru, pieprzu, chili. Ostatnia znana jest ze swojego szczególnego wpływu na termogenezę, czyli procesu spalania tkanki tłuszczowej.
To zasługa kapsaicyjny (alkalidu nadającej papryczce chili ostry smak), która wpływa na ilość wytwarzanych w organizmie adrenaliny i dopaminy. W efekcie, kapsaicyna pomaga zredukować zapotrzebowanie na niezdrowe przekąski. Oddziałuje także na współczulny układ nerwowy, tym samym zwiększając tempo utleniania tłuszczu w komórkach mięśniowych.
Zdrowe nawyki eliminujące „leniwy” metabolizm
Na tempo odchudzania wpływają również codzienne rytuały, np. picie herbaty, szczególnie zielonej. Naturalne suplementy diety zawierają ten składnik ze względu na obecność antyoksydantów polifenolowych, w tym najbardziej aktywnego galusanu epigallokatechiny (EGC). Jego głównym zadaniem jest przyśpieszenie procesu termogenezy, poprzez ograniczenie zdolności organizmu do przyswajania zbędnych ilości tłuszczu oraz glukozy.
Na dobre tempo spalania kalorii ma również wpływ – obecna w B-Shape – kofeina. Wpływa na korę mózgową, przez co redukuje uczucie fizycznego zmęczenia. Dzięki temu zwiększa energię, tym samym pobudzając organizm do aktywnej pracy przez cały dzień.
Rozpoczynając dietę odchudzającą, należy pamiętać przede wszystkim o przestrzeganiu bezpiecznego tempa spalania kalorii. W trakcie redukcji tkanki tłuszczowej, w organizmie zachodzi szereg zmian – metabolicznych i hormonalnych – mających wpływ na jego prawidłowe funkcjonowanie. Stąd konieczność stopniowego przyzwyczajania ciała do deficytu kalorii. W tym celu ważne jest, by przestrzegać zasad zdrowego żywienia, wspieranych przez właściwie dobrane ćwiczenia siłowe i bezpieczne suplementy diety.
Artykuł przygotowany przez partnera serwisu