Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Trener personalny – zawód z przyszłością?

Wiele osób w dzisiejszych czasach nie jest zadowolonych ze swojej pracy. Rutyna, sztywne godziny pracy czy brak szans na rozwój potrafią zdemotywować nawet najbardziej ambitne osoby. Ostatnio dużą popularnością cieszy się zawód trenera personalnego, ale czy jest to zajęcie przyszłościowe?Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Kocham sport, czy to wystarczy żeby zostać trenerem personalnym?

Wiele osób, które bierze pod uwagę karierę trenera personalnego to byli lub obecni profesjonalni sportowy. Często są to też ludzie, którzy po prostu kochają siłownię i aktywność fizyczną.

Ale czy to wystarczy? I tak i nie.

Z jednej strony są to warunki konieczne do zostania trenerem, z drugiej niestety to nie wszystko. Dobry trener personalny poza znakomitą kondycją fizyczną posiada również takie cechy jak:

  • umiejętność pracy z ludźmi
  • otwartość i kontaktowość
  • cierpliwość
  • pomysłowość
  • silny charakter i umiejętność motywowania innych do pracy
  • sumienność i rzetelność
  • wytrwałość
  • oraz dobrze rozwinięta inteligencja emocjonalna i empatia.

Z niektórymi z tych cech trzeba się urodzić, innych można się nauczyć. Więc jeśli nie spełniasz wszystkich wymagań,  nie przejmuj się jeszcze nic straconego.

Czy trener personalny musi posiadać wyższe wykształcenie?

Otóż nie, aby zostać trenerem nie trzeba mieć ukończonych studiów wyższych z zakresu wychowania fizycznego, fizjoterapii czy medycyny.

Czy by zostać trenerem muszę mieć wyższe wykształcenie?
By zostać trenerem nie musisz mieć wyższego wykształcenia, ale warto skończyć odpowiednie kursy!

Należy jednak pamiętać, że konieczne jest ukończenie kursu na trenera personalnego. Właśnie w trakcie takich szkoleń, większość przyszłych trenerów zdobywa wiedzę niezbędną w ich pracy. Jakich kursów można spodziewać się w trakcie szkolenia? Przede wszystkim takich z zakresu biologii, anatomii, fizjoterapii, psychologii, a nawet marketingu czy reklamy.  Jeżeli ktoś liczy na to, że będzie łatwo to może zapomnieć o pracy trenera.

To satysfakcjonujący zawód ale wymaga dużej wiedzy i ciężkiej pracy. Dodatkowo jest to bardzo odpowiedzialne zajęcie od którego zależy zdrowie naszych podopiecznych.

Dlatego nie warto decydować się na proste weekendowe kursy. które dadzą przysłowiowych “papier”. Niestety jeśli my wyrządzimy komuś krzywdę z powodu braków w przeszkoleniu, nikt nie zdejmie z nas tej odpowiedzialności.

Chociaż wydaje się, że więcej trzeba włożyć w to niż można zyskać, nie jest to prawda.

Zalety pracy trenera personalnego

Trener personalny to zawód idealny dla osób, które nie lubią czuć nad sobą kontroli oraz źle się czują w normowanych godzinach pracy.

Praca trenera to ciągłe kontakty z innymi osobami
Jeżeli uwielbiasz kontakty z ludźmi – ta praca jest dla Ciebie stworzona!

Decydując się na karierę trenera pracujemy na własny rachunek i na własnych zasadach. Nie oznacza to, że jest idealnie, ale takiego poczucia niezależności warto się poświęcić. Jest to bardzo ważne szczególnie gdy np. pracujemy na kilku etatach lub zajmujemy się na zmianę dziećmi.

Możliwość dostosowania godzin pracy do rodzinnego grafiku, jest czymś co w “normalnych” pracach jest praktycznie niemożliwe.

Elastyczny czas pracy to jednak nie wszystko. Trener personalny to również zawód pełen satysfakcji. Rozwój każdego podopiecznego to sukces i powód do radości, którą wspólnie możecie dzielić.

Praca z ludźmi bywa trudna, ale pozwala nam rozwijać się każdego dnia. Mówiąc o zaletach bycia trenerem nie można nie wspomnieć również o zarobkach.

Ile zarabia trener personalny?

Zarobki trenerów personalnych to bardzo indywidualna kwestia. Wszystko zależy od umiejętności, doświadczenia oraz renomy trenera.

Najpopularniejsi trenerzy w Polsce potrafią zarabiać nawet po kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie. Oczywiście idą za tym lata pracy i  wyrzeczeń, dlatego nie można zniechęcać się na starcie. Początki nigdy nie są łatwe, ale im więcej pracujesz tym szybciej możesz dojść na szczyt.

A zarobki rzędu średniej krajowej, nawet wśród początkujących trenerów są normą.

Jeżeli sport to Twoja pasja i chcesz spróbować pracować jako trener, warto pomysleć o kursie trenera personalnego we Wrocławiu organizowanego przez Fit-academy.pl

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]
Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

Co warto zabrać na rower

17 nieoczywistych rzeczy, które warto zabrać na wycieczkę rowerową

Kask rowerowy, specjalne spodenki czy oświetlenie są standardem w wyposażeniu zapalonych amatorów kolarstwa. Warto jednak …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Zapisz się na webinar!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail