Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Herbata to doskonały lek dla Ciała i duszy.

Herbata jako uzdrowienie naszego ciała i duszy

Herbata jest jednym z najbardziej znanych napojów na całym świecie. Nie tak daleko, bo w Wielkiej Brytanii picie herbaty jest jedną z najstarszych tradycji. Polska również jest dosyć wysoko, bo zajmuje aż trzecią pozycję w Europie. Pijemy, bo nam smakuje. Pijemy, bo lubimy herbatę. Ale czy zdajemy sobie sprawę z tego, że herbata jest jednym z naturalnych napojów, które mają ogromnie pozytywny wpływ na nasze ciało i duszę? Herbata leczy.Ostatnio coraz więcej osób walczy z nadwagą. Nadwaga została uznana jako postępująca choroba cywilizacyjna, która z roku na rok obejmuje coraz to większą ilość ludzi, którzy borykają się z nadwagą. Nasz styl życia, niezdrowe jedzenie i nieświadomość prowadzą do otyłości, która z czasem przeistacza się w ciężką do zwalczenia chorobę. Dlatego coraz to więcej ludzi decyduje się na dietę oraz na kontrolowanie spożywanych posiłków.

No dobrze ale jakie znaczenie ma w tym wszystkim herbata?

Otóż znaczenie ma ogromne. Herbata, a zwłaszcza ta zielona, przyspiesza funkcjonowanie naszego metabolizmu. Picie zielonej herbaty w połączeniu z odpowiednio dobraną dietą przez lekarza dietetyka może zdziałać cuda.

Dermatolodzy również jednomyślnie zgadzają się ze stwierdzeniem, które mówi, że herbata zielona ma właściwości poprawiające kondycję skóry. Wszystko o dzięki zawartym związkom w herbacie, które w sposób naturalny opóźniają proces starzenia się skóry.

Herbata to również świetny substytut kawy, która nie do końca jest dla naszego organizmu zdrowa. Herbata zawiera teinę, która również tak jak kawa, pobudza nasz organizm. Warto więc zmienić codzienne poranne przyzwyczajenie picia kawy, a zamiast tego zacząć pić herbatę – tą naturalną.

Kolejnym przykładem są Chiny, gdzie herbaty pije się naprawdę dużo. Statystyki mówią, że w Chinach odsetek mężczyzn cierpiących na prostatę jest dużo niższy, aniżeli w innych krajach. Wszystko to dzięki magicznym właściwościom herbaty, która właśnie tak działa na nasz organizm.Nie jest to nigdzie potwierdzone, ale są przypuszczenia, że herbata ma wspomagać działanie leków stosowanych przy nowotworach. Czyżby więc herbata miała uratować ludzkość również i w tej kwestii?

Aby to wszystko miało sens i herbata rzeczywiście była tą uzdrawiającą, powinniśmy zrezygnować z cukru. Większość z nas słodzi herbatę, używając do tego zwykłego, białego cukru – błąd. Jest dużo innych sposobów na to, by herbata była słodsza, smaczna, a tym samym zdrowa. Dajmy na to syrop klonowy – jest to naturalny syrop wytwarzany z pnia klonu, który jest dużo zdrowszy, aniżeli biały cukier.

Jest bardzo słodki i zawiera dużo kalorii, ale ma za to dużo witamin i związków, które będą nam pomocne i z pewnością będą dużo lepiej przyswajalne, niż zwykły cukier. Jeśli nie syrop klonowy, to może miód? Miód również będzie tym naturalnym i zdrowszym substytutem tradycyjnego cukru.

Herbata sama w sobie jest zdrowa, ale w połączeniu z miodem czy też syropem klonowym stanowi bombę witaminową dla organizmu.

Herbata to nie tylko tradycja i wspaniały smak. To również lek na nasze ciało i duszę.

Więcej informacji:

kraina-herbatyArtykuł został przygotowany przez firmę Kraina Aromatów – kawy i herbaty Świata.

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]
Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

Jak często pić wodę w ciągu dnia i jaki ma wpływ na nasze zdrowie.

10 powodów dlaczego warto pić regularnie wodę

Około 60% ludzkiego ciała składa się z wody. Jest ona niezbędna do życia i choć …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Test #001

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail