Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Agrest indyjski to suplement diety który wspomaga proces odchudzania i dostaniesz go w każdym sklepie.
Agrest indyjski. Idealny asystent przy odchudzaniu.

Agrest indyjski kontra odchudzanie – jak to działa?

Czy wiesz, że szerokie grono Polaków boryka się z nadwagą lub otyłością? To przypadłości uwarunkowane przez szereg czynników związanych bezpośrednio z prowadzonym stylem życia.

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Skąd bierze się nadwaga?

Przyczyny nadmiaru tkanki tłuszczowej w organizmie mogą być różne. Niemniej jednak, zazwyczaj – wzrost masy ciała spowodowany jest:

  • niewłaściwymi nawykami żywieniowymi (wysokokaloryczne, niezdrowe i nieregularne odżywianie)
  • nieregularnym rytmem dobowym
  • siedzącym trybem życia

W niektórych przypadkach (mniej niż 10%) nadwaga i otyłość jest efektem zmian hormonalnych, zaburzeń tarczycy (niedoczynność i nadczynność) lub uwarunkowań genetycznych. W każdym razie – niemal zawsze można temu zaradzić!

Poznaj Agrest Indyjski – „hit” czy „kit” na odchudzanie?

W związku z tym, że ilość osób podejmujących trudy odchudzania zwiększa się – wzrasta podaż na wszelkiego rodzaju suplementy diet. Producenci oferują rozmaite rozwiązania, część z nich można określić mianem „egzotycznych”. Obok takich suplementów jak Acai Berry, African Mango, czy Black Latte – sporą popularność zyskuje Agrest Indyjski. Czy suplementy bazujące na tym składniku są skuteczne?

Co to jest Agrest Indyjski?

Agrest Indyjski, a właściwie Amla to owoce liściokwiatu garbnikowego – drzewa z rodziny Phyllanthaceae. Naturalnie rośnie w Chinach, na Półwyspie Indyjskim oraz w Malezji.

Agrest Indyjski od wieków wykorzystywany był przez miejscowych w celu leczenia problemów trawiennych oraz detoksykacji – procesu oczyszczania organizmu z toksyn. Dzisiaj jednak sławę zyskuje z innego powodu – jest przedstawiany jako skuteczne rozwiązanie wspomagające odchudzanie.

Agrest Indyjski – właściwości odchudzające

Tabletki z wyciągiem z owoców liściokwiatu garbnikowego to rozwiązanie, które zostało dostrzeżone przez naukowców kilka lat temu. Wówczas to, pojawiły się pierwsze wzmianki w czasopismach naukowych o „złotym” owocu z Azji. Czy faktycznie preparat zasługuje na taką popularność?

Odpowiedź na powyższe pytanie z całą pewnością nie należy do najłatwiejszych. Wszak, agrest indyjski faktycznie ma właściwości odchudzające, ale z całą pewnością nie stanowią one alternatywy dla diety, jak i treningu. A niestety – producenci niektórych suplementów diet bazujących na tym składniku, starają się usilnie przekonywać, że tak właśnie jest.

Agrest Indyjski jest spalaczem tłuszczu, który może być traktowany tylko i wyłącznie jako asysta dla odchudzania. Najlepszym tego potwierdzeniem są liczne opinie publikowane na portalach z recenzjami, na przykład na Opinionku.

Agrest Indyjski – cena i gdzie kupić?

Suplementy diet z agrestem indyjskim są ogólnodostępne. Dostaniemy je zarówno w hipermarketach, jak i sklepach ze zdrową żywnością. Co więcej, zakupić możemy go przez Internet.

Ceny preparatów z agrestem indyjskim są dosyć wygórowane. Za przeciętny środek zapłacimy co najmniej kilkadziesiąt złotych (zapas na jeden miesiąc). Trudno zatem nie odnieść wrażenia, że jest to mało opłacalne.

Dawkowanie i stosowanie

Owoce liściokwiatu garbnikowego w Polsce dostępne są tylko i wyłącznie pod postacią wyciągów i ekstraktów. Nie ma najmniejszych szans na to, aby nawet w najlepiej zaopatrzonych sklepach dotrzeć do agrestu indyjskiego w naturalnej formie.

Agrest Indyjski stosujemy zgodnie z zaleceniami producenta. Zwykle, suplementacja zalecana jest przez cały okres odchudzania i polega na dostarczaniu dwóch porcji preparatu (rano i wieczorem).

Czy warto stosować agrest indyjski?

Lwia część społeczeństwa, która została dotknięta nadwagą marzy o szybkim i skutecznym odchudzaniu. Producenci z łatwością wabią nowych klientów reklamami, w których przedstawiają niebywałe wręcz metamorfozy i przemiany. Niestety, bardzo często – ma to niewiele wspólnego z prawdą.

Stosowanie Agrestu Indyjskiego z całą pewnością jest warte uwagi, ale nie powinno stanowić jedynego procesu wpływającego na redukcję. Agrest Indyjski to suplement, a nie substytut diety.

Podstawę procesów redukcyjnych powinny stanowić dwa elementy, a mianowicie: dieta oraz aktywność fizyczna. To właśnie na tych elementach należy oprzeć proces redukcji wagi. Agrest Indyjski może stanowić ich uzupełnienie. Nie mniej jednak, nie powinniśmy spodziewać się radykalnych zmian w składzie i budowie naszego ciała.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]
Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

Jak często pić wodę w ciągu dnia i jaki ma wpływ na nasze zdrowie.

10 powodów dlaczego warto pić regularnie wodę

Około 60% ludzkiego ciała składa się z wody. Jest ona niezbędna do życia i choć …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Test #001

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail