Problem nadwagi i otyłoścu u dzieci i młodzieży - webinar
Otyłość to coraz większy problem. Dowiedz się jak najlepiej z nią walczyć.

Jak zacząć walczyć z otyłością u dziecka i jak rozpoznać pierwsze objawy otyłości? | Webinar

Nadwaga i otyłość u dzieci to ogromny problem naszych czasów. Nadwaga u dzieci rzutuje nie tylko na rozmiar ubrań, ale również na samoocenę, kontakt z rówieśnikami, zdrowie i wiele innych rzeczy.

Dostęp do webinaru

Nie o wszystkich problemach rodzice wiedzą.

Nie wszystkie widzą. O niektórych nie chcą wiedzieć…

 • Od czego zacząć walkę z otyłością i nadwagą u Twojego dziecka?
 • Jak sprawić, by polubiło ruch i chciało aktywnie spędzać czas?
 • Jakie są powody otyłości? Z jakich rodzice nie zdają sobie sprawy?
 • Dlaczego dzieci w dzisiejszych czasach już od wczesnych lat borykają się z tym problemem?
 • Jak rozsądnie i stopniowo podejść do rozwiązania tego problemu?
 • Jak spokojnie, bez nerwów, metodycznie, krok po kroku pomóc dziecku?

Tego i wielu innych rzeczy dowiesz się z tego webinarium.

Jeżeli na choć jedno poniższe pytanie odpowiesz tak – to ten webinar jest na pewno dla Ciebie!

 • Jesteś rodzicem dziecka w wieku 4-12 lat?
 • Boisz się, że Twoje dziecko zaczyna mieć problem z nadwagą i otyłością? Chcesz rozpoznać problem zanim będzie za późno? 
 • Chcesz dowiedzieć się JAK SKUTECZNIE zacząć sobie radzić z otyłością u dziecka za pomocą prostych metod, które dziecko szybko zaakceptuje i polubi?
 • Chcesz, aby Twoje dziecko nie miało problemów wynikających z nadwagi i otyłości?
 • Chcesz dowiedzieć się czym jest nadwaga i otyłość u dzieci? Jak się objawia? Jakie są jej przyczyny (i nie jest to tylko odżywianie)?
 • Chcesz poznać skutki otyłości i dzieci? Jaką przyszłość zafunduje swojemu dziecku, jeżeli zbagatelizujesz problem?
 • Chcesz poznać prawdziwy powód otyłości u dzieci, którego większość rodziców nie chce zaakceptować i zrozumieć?
 • Chcesz poznać sposób jak bez specjalnych planów treningowych wprowadzić ruch do życia dziecka, tak by była to dobra frajda dla całej rodziny?
 • Chcesz dowiedzieć się jak podejść do wprowadzania ruchu, aby nie zniechęcić dziecka przymusowymi ćwiczeniami?
 • Nie wiesz jak „upchnąć” dodatkową aktywność w natłoku codziennych zajęć?

Kliknij w poniższy button i wskakuj na pokład!

Dostęp do webinaru

Potrzebujesz więcej informacji? Skorzystaj z poniższego spisu treści i przejdź do odpowiedniego fragmentu:

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Problem nadwagi i otyłości u dzieci – o czym jest webinar?

W tym webinarze chcę przybliżyć prawdziwe źródło otyłości, o którym my jako rodzice, często zapominamy lub nawet nie chcemy myśleć. Dla niektórych rodziców ta prawda może być bardzo bolesna…

Poza wskazaniem jednego z głównych źródeł otyłości u dzieci, chcę pokazać jak my jako rodzice, od razu, szybko i łatwo możemy pomóc budować dziecku zdrowe nawyki i zachęcać je do aktywności.

W tym webinarze nie chcę się skupiać na tym czym dokładnie jest otyłość i nadwaga, analizować tabelki BMI czy odnosić się do badań naukowców na temat skutków otyłości. Jakie są skutki otyłości większość z nas wie i wie, że otyłość to jeden z największych dramatów jakie może spotkać nasze dziecko.

Nie chodzi mi również tutaj o programy treningowe typu „Schudnij w 30 dni”, gdyż taka forma nie trafia do dzieci. Nam zależy na tym, aby dzieci faktycznie pozbyły się nadprogramowych kilogramów lub poprzez ruch zapobiegły powstaniu problemu otyłości.

Gwarantuje Ci, że aby zastosować tą metodę nie jest potrzebna specjalistyczna wiedza, drogi sprzęt, ogromna ilość czasu a wystarczy tylko jedna rzecz. Bardzo prosta i szybka do wdrożenia. Chodzi o… specjalne lustro.

Nie musisz kupować tego lustra, masz je w domu, pod ręką. Możecie z niego zacząć korzystać w każdej chwili!

Czym jest takie specjalne lustro i jak działa? Tego dowiesz się z webinarium.

Spis treści  – czego się dowiesz z tego webinarium dotyczącego otyłości i nadwagi u dzieci?

 1. Dlaczego nasze dzieci nadal są otyłe? Co powoduje, że są otyłe? Jakie są zagrożenia? Jakie czynniki ją zwiększają (i nie chodzi tylko o niezdrową żywność, typu chipsy i słodkie napoje).
 2. Czym jest otyłość? Czym się objawia? Jakie rzeczy powinny nas zaniepokoić oraz jakie są skutki otyłości.
 3. Jak rozpoznać, że nasze dziecko ma problem z nadwagą lub otyłością? Jakie sygnały poinformują nas o występowaniu problemu.
 4. Jak zareagować na problem otyłości aby nie przestraszyć dziecka? Jakie środki przeciwdziałania otyłości podjąć.
 5. Jakie są najczęstsze źródła otyłości? Czy faktycznie podjadanie to jedyny podwód otyłości?
 6. Jak jako rodzice mamy walczyć z otyłością u dzieci? Od czego zacząć? Jakie kroki przedsięwziąć? Co zrobić (i jak zacząć) z ruchem i jedzeniem? Kiedy poradzimy sobie sami, a kiedy trzeba sięgnąć po pomoc profesjonalisty?
 7. Co zrobić jeżeli dziecko nie chce ćwiczyć oraz co ważniejsze co zrobić jeżeli dziecko chce się ruszać i chce się bawić aktywnością ruchową.
 8. Jaki rodzaj ruchu dla dziecka wybrać? I ile powinno go być? Co zrobić by stopniowo wprowadzać ruch do życia dziecka? Jak nie przesadzić? Od jakich prostych aktywności zacząć?
 9. Czym jest ruch codzienny a czym ruch aktywny? Kiedy możemy mówić, że wykonywany ruch wpływa na spalanie kalorii i rozwój motoryczny dziecka.
 10. Treningi zorganizowane? Czy to wystarczy? Czy wystarczy dziecko wysłać na jakiś trening by schudło? Czy treningi spełnią swoją rolę, jako środek odchudzający? Czy porcja ruchu na treningach jest wystarczająca?
 11. Co zyskają nasze dzieci? Co zmieni się w życiu dzieci, jeżeli wprowadzimy te proste metody do codziennej rutyny? Jak stopniowo będzie się zmieniać ich życie teraz? Jaki będzie miało wpływ na przyszłość?
 12. Co my zyskamy jako rodzice? Jak zmienią się Twoje relacje i codzienność, jeżeli zaczniecie aktywnie spędzać czas?
 13. Czy muszę przestrzegać restrykcyjnego planu, aby dziecko było sprawne? Czy faktycznie, jeżeli moje dziecko ma problem z otyłością, pomogą tylko radykalne dietetyczne i ruchowe rozwiązania?
 14. Wszystko fajnie! Ale ja nie mam czasu? Co zrobić, jeśli wydaje Ci się, że nie masz czasu na większe zaangażowanie w ruch i zdrowe odżywianie dziecka? Jakie argumenty warto rozważyć?
 15. Jak na spokojnie wystartować ze sportem? Jakie zabawy nam w tym pomogą? Jak połączyć dobrą zabawę i ruch? Jakie gry i zabawy wybrać? Jak zaangażować w nie wszystkich członków rodziny?
 16. Jakie są najważniejsze elementy idealnej zabawy? Z czego powinna się składać i czego powinna wymagać zabawa od dziecka i rodzica aby była prawdziwą przyjemnością.

Dostęp do webinaru

 

Jak walczyć z otyłością u dziecka - infografika.
A czy Ty wiesz co jest prawdziwym powodem otyłości u dzieci?

Obejrzyj zapowiedź webinaru:

Niżej, w skrócie, opowiadam o czym jest ten webinar:

Dla kogo jest Ten webinar?

Ten webinar jest zarówno dla przyszłych rodziców i aktualnych rodziców. Przyda się również wychowacom, trenerom dziecięcym i nauczycielom.

Ważne!

Te treści przydadzą Ci się bez względu na to, czy Twoje dziecko boryka się z problemem otyłości czy też nie. Treść, którą omawiam w webinarze jest na tyle istotna, że skorzysta z niej zarówno świeżo upieczony rodzic jak i taki który już ma piątkę dzieci i niejedno z tą gromadą już przeszedł. Każdy rodzic powinien się z nimi zapoznać. 

Każdy kto chce skutecznie zapobiegać lub walczyć z problemem otyłości swojego dziecka, będzie w stanie wdrożyć wiedzę z webinaru nawet tego samego dnia.

Ważne, byś, drogi rodzicu zaczął od metody małych kroczków, aby samemu się nie zniechęcić i nie zniechęcić dziecka. Jeżeli nadwagę budowaliśmy dzień za dniem, powoli, stopniowo, to tu żadne gwałtowne działania nie zdadzą egzaminu. Tutaj też musimy walczyć z nią dzień za dniem. Nie istnieje magiczna metoda która zamieni 10 lat zaniedbań na super zdrowe dziecko w 2 tygodnie, ale jeżeli będziemy konsekwentni i spokojni, będziemy działać według planu, to pierwsze efekty zobaczymy już po kilku tygodniach. 

A o tym od czego zacząć i JAK to zrobić – opowiem w webinarze.

Dwa słowa o mnie. Kim jestem?

Jak ćwiczyć z dzieckiem? Jak trenować z dziećmi.
A o to ja!

Nazywam się Przemek Warzecha i od 2015 roku prowadzę zajęcia samoobrony dla dzieci i młodzieży.

W tym czasie pracowało ze mną ponad 500 dzieci w wieku od 3 do 18 lat. Z wieloma z nich współpracuję do tej pory i na bieżąco widzę ich postępy w nauce, rozwoju fizycznym oraz tym jak bardzo wzrosła ich pewność siebie.

Jednocześnie mam też kontakt z ich rodzicami, od których otrzymuję informacje jak na plus zmieniły się ich dzieci poprzez uczęszczanie na zajęcia. Jak przydały im się nabyte umiejętności oraz jak stały się wzorem dla młodszego rodzeństwa i kolegów.

W związku z tym, że zauważyłem iż coraz większa liczba dzieci  boryka się z problemem otyłości. Jest to coraz większy problem. Niestety, czasem rodzicom brakuje wiedzy, by odpowiednio zadziałać.

Podjąłem decyzję, że chcę wykorzystać swoje doświadczenie i przemyślania, by dzielić się wiedzą, tak by pokazać rodzicom jak poprzez zabawę wpleść ruch w życie codzienne dziecka. Jak wspólnie ćwiczyć i się bawić oraz jak wybrać zajęcia dodatkowe aby były idealnym uzupełnieniem codziennej aktywności. Temu służy seria artykułów i webinariów jakie przygotowałem w ramach współpracy ze stroną Stopnadwadze.pl.

Moją misją jest pomoc rodzicom, tak aby otrzymali gotowe pomysły na to jak w codziennym natłoku obowiązków zadbać o aktywność ruchową swojego dziecka i jak pomóc mu wybrać zajęcia sportowe, które pozwolą mu lub jej zbudować prawidłowe poczucie własnej wartości, zawiązać nowe znajomości i przede wszystkim czerpać radość z ruchu

Dostęp do webinaru

Co zyska Twoje dziecko jeżeli Ty jako rodzic obejrzysz ten materiał?

Co zyska Twoje dziecko, jeśli odpowiednio razem przygotujecie się do pierwszych zajęć?

 • Uśmiech na twarzy, dobre samopoczucie i radość z życia bo w zdrowym ciele mieszka zdrowy duch 🙂
 • Możliwość bezstresowego aktywnego spędzania aktywnego czasu w grupie z kolegami i koleżankami, dzięki czemu nauczy się nawiązywać relacje z rówieśnikami
 • Zdrowe ciało i zdrowe nawyki na całe życie, które w przyszłości zaprocentują zwiększoną odpornością, zmniejszoną ilością wizyt u lekarza
 • Więcej chęci do nauki i rozwoju, dzięki czemu nauka przestanie być przykrym obowiązkiem, a możliwością do odnalezienia pasji i celu w życiu
 • Możliwość na odstresowanie się po ciężkim dniu w szkole w sposób aktywny wraz z swoim rodzicem zamiast zajadać stresy cukierkami i batonikami
 • Naukę dążenia do celu, świadomość, że na efekty trzeba zapracować i, że nie ma nic za darmo
 • Ciekawie i aktywnie spędzony czas z rodzicem w trakcie którego będzie dużo śmiechu, a na przyszłość będzie co wspominać – to też świetna opcja do nawiązania relacji!
 • Oparcie w rodzicu przy ciężkiej przeprawie jaką jest zrzucanie dodatkowych kilogramów
 • Świadomość czym jest otyłość oraz dlaczego tak ważne jest aby dbać o zdrowe nawyki
 • Sprawne ciało które pozwoli na wszelkie zabawy ruchowe, uczestnictwo w zawodach oraz co najważniejsze bezproblemowe (czyli bez zadyszki) wykonywanie codziennych aktywności takich jak wchodzenie po schodach, sprint do uciekającego autobusu czy choćby wstawanie z łóżka
Nadwaga u dzieci i nastolatków. Jak powinniśmy zwalczać problem otyłości - infografika.
Zyskasz gotowy pomysł na spokojną lecz skuteczną walkę z otyłością u dzieci.

Co zyskasz Ty jako rodzic jeżeli wdrożysz wiedze z webinaru?

A co Ty, drogi rodzicu, zyskasz, jeżeli obejrzysz ten webinar?

 • Aktywnie spędzony czas z dzieckiem dzięki czemu zadbasz o jego/jej zdrowie oraz o swoje własne
 • Zbudujesz zdrowe nawyki, dzięki którym aktywność stanie się codziennością a nie przykrym obowiązkiem – Ty też na tym skorzystasz!
 • Wzmocnioną więź z dzieckiem, dzięki spędzaniu czasu razem oraz możliwości pozywtynej rywalizacji i współpracy na tle sportowo zabawowym
 • Zminimalizujesz prawdopodobieństwo wystąpienia otyłości u dziecka w czasie kiedy już będzie dorosłe czyli kiedy Twoja kontrola nad nim się zmniejszy
 • Informacje jaka ilość ruchu i zajęć dodatkowych jest optymalna dla Twojego dziecka, dzięki czemu nie przeciążysz dziecka nadmiarem aktywności
 • Poznasz powody jakie są powody otyłości – tak, to nie tylko cukierki podjadane u babci
 • Świadomość z czym wiąże się problem otyłości – to nie tylko kwestia brzuszka i problemów z doborem odzieży
 • Informację jaki rodzaj ruchu możesz wybrać dla dziecka oraz ile powinno go być w ciągu dnia i w ciągu tygodnia. Te informacje są ważne aby nie przećwiczyć dziecka i nie zablokować go na aktywność ruchową
 • Pomysły jak zacząć ruszać się z dzieckiem któremu nie chce się ruszać czyli co zrobić aby uniknąć zmuszania do ćwiczeń
 • Świadomość jak ważne przy nakłanianiu dziecka do aktywności jest bycie wzorem
Otyłe dziecko - co zrobić? Webinar i infografiki o sposobach walki z otyłością.
Aktywność dzieci niesie same korzyści dlatego powinny biegać, skakać i wspinać się tyle ile się da.

Jak wygląda nagranie? Sprawdź SPECJALNY sposób prezentacji treści

Cały webinar jest dostępny na naszej platformie w postaci nagrania. Dzięki temu możesz rozpocząć, przerwać i zakończyć oglądanie w dowolnym momencie.

Specjalnie przygotowany klikany spis treści pozwoli Ci na szybszy powrót do konkretnej części webianru. Rewolucyjne ułatwienie da Ci mapa myśli, po której będę się poruszał w takcie nagrania. To właśnie dzięki niej zawsze będziesz wiedzieć o czym mówię i dlaczego poruszane punkty są tak ważne. Wraz z dostępem do filmu otrzymasz również link do mapy myśli, aby samemu móc ją przeanalizować po obejrzeniu.

Aktywność fizyczna u dzieci i młodzieży - mapa myśłi.
Dzięki mapie myśli lepiej i prościej będzie wrócić do wiedzy z webinaru i wdrożyć ją w codzienne aktywności.

Ile to kosztuje?

Wkupując dostęp do webinaru otrzymujesz dożywotni dostęp do nagrania wraz z aktualizacjami przeprowadzanymi w przyszłości. Całe webinarium wraz z materiałami dodatkowymi to koszt 27 zł.

Dostęp do webinaru

100% satysfakcji i gwarancja zwrotu pieniędzy

Jestem pewien unikalności i wysokiej jakości wiedzy, którą Ci dostarczam. Dlatego, jeżeli uznasz, że wiedza w tym webinarze jest nieprzydatna – możesz do 14 dni od dnia zakupu zażądać zwrotu wpłaconej kwoty. Bez tłumaczeń, bez powodu, bez podania przyczyny. Zwrócę całość na Twoje konto. Wystarczy informacja zwrotna.

Ile trwa nagranie?

Nagranie trwa niecałą godzinę. Zawiera precyzyjnie dobrane, same konkrety. Bez niepotrzebnego wodolejstwa. Jesteś w stanie odtworzyć je w jeden wieczór, a w razie potrzeby – bardzo szybko je sobie przypomnieć. W zapamiętaniu pomogą Ci materiały dodatkowe – checklisty, mapa myśli i klikalny spis treści.

Co otrzymujesz wykupując dostęp?

 • Dostęp do webinaru na naszej platformie (dożywotni dostęp) – nagranie + mapa myśli + klikalny spis treści
 • Gotowa listę z pomysłami jak przemycić ruch do życia dziecka w formie zabawy i zmienić codzienne obowiązki w aktywne zabawy
 • Gotową mapę myśli która pozwoli Ci efektywnie poruszać się i przypominać sobie wiedzę z webinaru
 • Pierwszeństwo w otrzymywaniu informacji na temat nowych materiałów które pomogą wprowadzić ruch do życia Twojego dziecka
 • Gwarancję zwrotu pieniędzy – jeżeli uznasz, że wiedza jest nieprzydatna – do 14 dni od zakupu, bez podania przyczyny, zwrócimy Ci całość kwoty

Jak się mnie słucha i o czym opowiadam? Sprawdź ten film i poznać ułamek wiedzy z webinaru

Zobacz mój materiał o tym jak ćwiczyć z dzieckiem w domu:

Masz pytania co webinarium?

Masz jakieś pytania dotyczące tego materiału? Pisz w komentarzu, chętnie odpowiem!

 

O autorze - Przemek Warzecha

Trener, instruktor Krav Maga dla dzieci i dorosłych oraz GFM. Uwielbia prowadzić i uczestniczyć w zajęciach które są rozwojowe, stawiające na zabawę oraz pozytywne zmęczenie.

Check Also

Agresja w szkole film edukacyjny dla rodziców.

5 objawów, że Twoje dziecko mogło paść ofiarą przemocy szkolnej

Czy wiesz co dzieje się w szkole twojego dziecka? Czy podejrzewasz, że mogło paść ofiarą …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail