Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Detoks od alkoholu.
Alkoholowi powiedz STOP!

Detoks alkoholowy – czyli jak rozpocząć nowe życie

Alkoholizm jest ciężką, wyniszczającą chorobą. Atakuje zarówno organizm człowieka, jak i jego psychikę, a nieleczona prowadzi do przedwczesnej śmierci bardzo często w samotności. Ważne jednak, żeby pamiętać, że w każdym momencie można dać sobie drugą szansę i zacząć na nowo. Niezbędny do tego jest detoks alkoholowy…

Jak rozpocząć nowe życie?

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Uzależnienie od alkoholu jest chorobą, która niezmiennie gnębi ludzkość od całych pokoleń. Co jednak najgorsze, skutecznie utrudnia życie i normalne funkcjonowanie nie tylko cierpiącym na nią osobom, ale i ich najbliższemu otoczeniu, z rodziną na czele. Pierwszym krokiem do wyjścia z nałogu jest zdanie sobie sprawy z samego istnienia problemu, wtedy można rozpocząć długą i trudną terapię, której początek stanowi detoks alkoholowy.

Nieodzowna pomoc

Alkoholizmu człowiek nie jest w stanie zwalczyć samodzielnie, o czym należy wiedzieć. Spożywanie alkoholu prowadzi do uzależnienie organizmu od tej substancji, a szeroko pojęte leczenie polega na pełnym pozbyciu się jej z organizmu, a także towarzyszących toksyn.

Przebieg odwyku alkoholowego

Odwyk alkoholowy składa się z kilku następujących po sobie etapów. Pierwszym jest detoks alkoholowy, które ze względu na swoje właściwości, a także towarzyszące mu objawy i efekty uboczne, nie może być przeprowadzany w warunkach domowych. Po nim następuje seria terapii (indywidualnych, grupowych, a także rodzinnych), w których pacjent przygotowywany jest do życia bez alkoholu. Terapia z psychologiem bardzo często ma na celu przywrócenie również samej chęci życia dla siebie i innych.

Czym dokładnie jest detoks alkoholowy?

Detoks alkoholowy to, najprościej mówiąc, odtruwanie organizmu. Jak zostało wspomniane, spożywanie alkoholu kumuluje w ciele człowieka wiele toksyn oraz innych szkodliwych substancji mających zgubny wpływ na zdrowie. Celem detoksu jest usunięcie tego wszystkiego, aby uzależnienie nie objawiało się w fizycznych objawach po odstawieniu.

Gotowość na nowe życie

Każda osoba uzależniona musi jednak zdać sobie sprawę, że alkoholikiem pozostaje się już do końca życia, a wyjście z problemu nie oznacza jego zupełnego pokonania. Na drodze wciąż będzie stało wiele pokus i słabszych dni, które popychają do powrotu do nałogu, jednak i z tym można skutecznie walczyć, do czego przygotowuje właśnie terapia odwykowa, w tym detoks alkoholowy, a także późniejsze spotkania ze specjalistami.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]
Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

pomysły na prezent dla aktywnej kobiety

23 uniwersalne pomysły na prezent dla aktywnej kobiety

Zastanawiasz się jaki jest najlepszy prezent dla kobiety, która lubi sport i spędza aktywnie czas? …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pobierz DARMOWY plan treningowy
w domu na 30 dni! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail