Czym jest wszywka alkoholowa.
Sprawdź jak uzyskać potężne wsparcie w walce z alkoholizmem.

Wszywka alkoholowa Warszawa to dyskretny sposób walki z alkoholizmem

Esperal implantowany jest w znieczuleniu miejscowym

Choroba alkoholowa to poważne schorzenie, które współcześnie dotyka coraz więcej osób. Mnóstwo z nich chciałoby wyjść z sideł nałogu, ale często nie ma pojęcia jak uczynić pierwszy krok w walce z chorobą. Osoby uzależnione często są świadome, że istnieją różne metody leczenia alkoholizmu, lecz większość z nich sprowadza się do psychoterapii.

Nie ma w tym nic dziwnego, terapia uzależnień powinna oddziaływać szczególnie na psychikę alkoholika – tylko to gwarantuje pełen sukces. Na samym początku terapii alkoholowej dobrze jest skorzystać z innych dostępnych form pomocy (farmakologicznych). Jedną z najskuteczniejszych metod pomocniczych jest Esperal. Jeżeli zastanawiasz się czym jest ten rodzaj terapii, zapoznaj się z poniższym artykułem.

Czym jest wszywka alkoholowa Esperal?

Esperal Warszawa jest lekiem stosowanym pomocniczo w kompleksowej walce z nałogiem alkoholowym. Inaczej określany jest tzw. wszywką alkoholową, zaliczany jest do terapii awersyjnych. Oznacza to, że ma na celu wywołanie awersji (strachu, lęku przed spożywaniem napojów alkoholowych).

Od wielu lat jest jedną z najpopularniejszych, a do tego najskuteczniejszych farmakologicznych metod leczenia alkoholizmu. Wszywka składa się z tabletek przeznaczonych do implantacji podskórnej w mało inwazyjnym zabiegu zaszycia alkoholowego w ciele uzależnionego pacjenta. Cena leku nie jest wygórowana zważywszy na to, że sam lek działa nawet do roku czasu. 

Czym skutkuje połączenie Esperalu z alkoholem?

Jeżeli osoba zaszyta napije się alkoholu Disulfiram i etanol w ciągu zaledwie kilku minut połączy się, spowoduje:

 • silne bóle głowy i zawroty,
 • nudności i wymioty,
 • zaburzenia pracy serca,
 • uczucie niepokoju i strach przed śmiercią,
 • trudności z oddychaniem,
 • wzrost ciśnienia krwi,
 • zaburzenia oddychania.

Objawy te pojawiają się w ciągu kilkunastu minut i mogą utrzymywać się przez kilkanaście godzin. Czas trwania i intensywność tych objawów różni się w zależności od indywidualnych cech każdej osoby posiadającej wszyte tabletki z Esperalem. Dotyczy to przede wszystkim stopnia uzależnienia i ogólnego stanu zdrowia, pracy układu sercowego i oddechowego oraz chorób takich jak padaczka i cukrzyca.

W medycynie znanych jest wiele przypadków osób, które zmarły z powodu połączenia Esperalu z alkoholem.
Należy unikać nawet niewielkich ilości spożywanych trunków wysokoprocentowych. Podczas terapii awersyjnej osoba uzależniona powinna zaprzestać spożywania słodyczy z alkoholem i produktów z jego domieszką. 

Jak przebiega implantacja Esperalu?

Lekarz po zgłoszeniu się uzależnionego do gabinetu omawia z nim ogólny stan zdrowia: przebyte choroby i pyta też o zażywane leki. Następnie lekarz ustala, czy pacjent nie pił trunków wysokoprocentowych w ciągu ostatnich 24 godzin i czy wyraża zgodę na implantację Esperalu. Wszywka alkoholowa jest zwykle wszczepiana w pośladki lub w okolice łopatek.

Zapewnia to nie tylko bezpieczeństwo zabiegu, ale również  pozwala pacjentowi zachować dyskrecję. W niektórych  przypadkach jest to dla uzależnionego bardzo istotna kwestia. Na życzenie pacjenta chirurg może zdecydować o umieszczeniu Esperalu w innym miejscu. Po znieczuleniu miejscowym (dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezbolesny) chirurg tworzy niewielkie nacięcie na skórze, przez które wprowadza sterylne tabletki Esperal (Disulfiram).

Najczęściej liczba tabletek ustalana jest indywidualnie, w zależności od predyspozycji Pacjenta (jego wagi, wieku i stanu zdrowia).
Lekarz zaszywa ranę szwami, które samoistnie się rozpuszczają. Rana po zabiegu goi się około tydzień. Jeżeli zauważymy, że dzieje się z nią coś wzbudzającego nasz niepokój musimy zgłosić się ponownie do lekarza, w celu usunięcia implantu. Mowa tutaj o wycieku płynu surowiczego lub też pojawienia się niewielkich torbieli w okolicach zaszycia. 

Wszywka alkoholowa – bezpieczeństwo wykonywanego zabiegu

Dbamy o ogólne dobro zgłaszających się do nas https://gabinetchirurgiczny.com/ Pacjentów i zwracamy szczególną uwagę na aspekty bezpieczeństwa oferowanych przez nas usług. Wysterylizowane narzędzia jakich używają nasi lekarze, każdorazowo otwierają oryginalne opakowanie w jego obecności. Skalpele traktujemy jako narzędzia jednorazowego użytku.

Nie ma takiej możliwości aby używać je ponownie. Wszywamy wyłącznie oryginalny lek: Disulfiram. Pacjenci mogą na własne życzenie obejrzeć opakowanie leku, a także zapoznać się z jego ulotką, czasem działania i możliwymi skutkami ubocznymi po połączeniu Disulfiramu z alkoholem. W naszym gabinecie korzystamy tylko z najlepszego sprzętu, wyprodukowanego przez najbardziej uznane marki medyczne.

Wykonujemy również systematyczną dezynfekcję i pomieszczeń, dzięki czemu zgłaszające się do nas osoby mogą czuć się naprawdę dobrze i całkowicie bezpiecznie. Tylko wybór profesjonalnego gabinetu leczenia awersyjnego może zagwarantować poprawność wykonania procedury zaszycia, a także gwarancję działania leku. 

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu zaszycia alkoholowego 

Zabieg implantacji Esperalu nie jest inwazyjny, natomiast jak każdy zabieg medyczny posiada kilka przeciwwskazań, które wykluczają pacjenta z możliwości wykonania zaszycia, a są to:

 • stan nietrzeźwości w dniu wykonania implantacji (obowiązuje bezwzględny zakaz picia alkoholu na minimum 24 godziny przed zabiegiem),
 • uczulenie na aktywny skład leku antyalkoholowego: Disulfiram WZF,
 • w przypadku kobiet: ciąża bądź karmienie piersią,
 • obecność niektórych chorób jak: niewydolność serca lub krążenia, 
 • niedawno przebyty zawał serca (pół roku przed zabiegiem),
 • niedokrwienie serca, 
 • nieleczone nadciśnienie
 • zaburzenia psychiczne (w tym próby samobójcze w przeszłości),
 • brak zgody pacjenta na zabieg zaszycia alkoholowego również jest w tym wypadku przeciwwskazaniem. Musimy wiedzieć, że tylko i wyłącznie silna motywacja samego uzależnionego oraz determinacja podczas podjęcia leczenia gwarantuje szansę na sukces i powrót do życia w całkowitej trzeźwości. Jeżeli zmusimy osobę bliską do zaszycia, nie dość, że terapia nie przyniesie oczekiwanego skutku, to dodatkowo może to się skończyć tragicznie (jeżeli uzależniony mając wszyty implant antyalkoholowy zdecyduje się złamać abstynencję i napije się alkoholu). 

Czas działania tabletek z Esperalem

Producent gwarantuje 8 miesięcy skutecznego działania wszywki. Natomiast badania skuteczności terapii awersyjnej wskazują, że Esperal może działać nawet do roku czasu. Jeżeli Pacjent wykazuje taką chęć i konieczność – zabieg można przeprowadzić ponownie. Oczywiście po wykluczeniu wszystkich ewentualnych przeciwwskazań do jego wykonania. 

Kompleksowe leczenie alkoholizmu

Musimy wiedzieć, że Esperal nie jest lekiem na alkoholizm, a samo zaszycie nie uzdrowi nas z tej choroby. Jeżeli chcemy aby terapia alkoholowa była efektywna, a Pacjent wrócił do zdrowia, po zabiegu implantacji powinniśmy zgłosić się na psychoterapię. Najbardziej skuteczna jest terapia uzależnień w zamkniętej placówce. Tylko połączenie kilku metod walki z alkoholizmem, pozwoli wrócić do trzeźwości.

Artykuł partnera

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Check Also

Odchudzanie a zapotrzebowanie kaloryczne - jak obliczyć, różnice

Odchudzanie a zapotrzebowanie kaloryczne – jak bez problemów dostosować ilość spożywanych kalorii do swoich potrzeb?

Określenie ilości kalorii, jaką musimy dostarczyć organizmowi każdego dnia, aby prawidłowo funkcjonował jest kluczowym elementem …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail