Polecane ćwiczenia
Home » Lifestyle » Tu i teraz trwa wojna z rakiem
Jak walczyć z rakiem?

Tu i teraz trwa wojna z rakiem

Pół miliona osób w Polsce walczy właśnie teraz z chorobą nowotworową. Podobnie jak trening, walka ta wymaga silnej motywacji. Jednak tu chodzi o coś więcej. Nie tylko o zdrowie i ładną sylwetkę, ale po prostu o życie.Determinacja i nie poddawanie się w przypadku trudności to cechy bardzo ważne w walce z rakiem. Podobnie jak osoby, które dążą do idealnej sylwetki, chorzy na raka muszą mieć silną motywację. Nie poddawać się uciążliwym skutkom ubocznym leczenia, pomimo lęku o swoje życie, wierzyć, że będzie dobrze. Jednak chorzy często potrzebują czegoś więcej – pieniędzy.

Przypomina o tym spot kampanii „Wojna z rakiem”, przygotowany przez Fundację Onkologiczną Alivia dzięki wsparciu znanych firm, m.in. Platige Image i Saatchi & Saatchi Interactive Solutions.

Bohaterka spotu może walczyć z rakiem, dzięki wsparciu z zewnątrz, które zapewnia jej niezbędną amunicję. To nawiązanie do sytuacji wielu polskich chorych, którzy by wygrać z rakiem, potrzebują „amunicji” w postaci pieniędzy.

Pieniądze są często niezbędne do walki z rakiem, gdyż NFZ nie refunduje wielu nowoczesnych leków onkologicznych. Często są to tzw. leki celowane, które trafiają prosto w komórki nowotworowe, dzięki czemu wykazują większą skuteczność i mniejsze skutki uboczne od standardowej chemioterapii (przeczytaj więcej na prostowraka.pl).

O znaczeniu pieniędzy w leczeniu raka na własnej skórze przekonała się Agata Polińska – obecnie wiceprezes Fundacji Alivia. Miała 28 lat, kiedy zachorowała na raka piersi. Choroba okazała się wyjątkowo trudna w leczeniu. Lekarze nie dawali Agacie szans, jednak dzięki własnemu zaangażowaniu, pomocy rodziny i przyjaciół, podjęła się kosztownego leczenia nowoczesnym lekiem. Tragiczne rokowania udało się odwrócić i już od 6 lat, wspólnie z bratem Bartoszem pomagają innym pacjentom w ich walce z chorobą.

Fundacja Alivia motywuje pacjentów do aktywnej postawy wobec choroby – zachęca do samodzielnego szukania najlepszych terapii, lekarzy czy ośrodków i zdobywania jak największej ilości informacji na temat swojej choroby. Pomaga im w tym, m.in. prowadząc na stronie fundacji Bazę wiedzy o raku, portal Onkomapa.pl będący przewodnikiem po przyjaznych ośrodkach onkologicznych oraz portal Kolejkoskop.pl, dzięki któremu pacjent może znaleźć ośrodek, w którym najszybciej w ramach NFZ wykona ważne dla niego badanie diagnostyczne.

Fundacja Alivia pomaga też w zbiórce środków na leczenie, prowadząc Program Skarbonka, w ramach którego pomogła ponad 400 pacjentom, przekazując im w sumie ponad 5,7 miliona złotych na nierefundowane przez NFZ terapie, leki i inne wydatki związane z chorobą nowotworową.

To wszystko nie byłoby możliwe bez wsparcia od wielu Darczyńców. To oni pozwalają fundacji funkcjonować i dzięki nim możliwa jest skuteczna pomoc chorym. Ty też możesz pomóc, przekazując Alivii darowiznę lub 1% swojego podatku. Twoja pomoc jest dla chorych na wagę życia!

Dowiedz się więcej na stronie www.alivia.org.pl i dodaj chorym amunicji do walki z rakiem!Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Przeczytaj też:

Chcesz szybko i skutecznie schudnąć?

Sprawdź nasze diety i poradniki odchudzania. Poprowadzimy Cię krok po kroku, pokażemy jak ćwiczyć, co jeść i jak się motywować, by odchudzanie było skuteczne i trwałe.

Nasze diety i poradniki to idealne propozycje dla kobiet, które chcą rozpocząć zdrowy tryb życia oraz czuć się fantastycznie każdego dnia.

Codziennie będziesz pełna energii, a waga pokaże ubywające jak szalone kilogramy.

Tak, pokaż mi diety!

Podobał Ci się ten artykuł?

Zostaw swój e-mail, a wyślemy Ci informacje o nowych ćwiczeniach, poradach i dietach!

Dziękujemu za zapisanie do Newslettera

Sprawdź też

Narty po sezonie czy to dobry pomysł?

Dlaczego warto kupić narty zjazdowe po sezonie?

Zakup własnego sprzętu narciarskiego to bez wątpienia poważna inwestycja. Trudno więc dziwić się temu, że …

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o