Polecane ćwiczenia
Home » Lifestyle » Tu i teraz trwa wojna z rakiem
Jak walczyć z rakiem?

Tu i teraz trwa wojna z rakiem

Pół miliona osób w Polsce walczy właśnie teraz z chorobą nowotworową. Podobnie jak trening, walka ta wymaga silnej motywacji. Jednak tu chodzi o coś więcej. Nie tylko o zdrowie i ładną sylwetkę, ale po prostu o życie.Determinacja i nie poddawanie się w przypadku trudności to cechy bardzo ważne w walce z rakiem. Podobnie jak osoby, które dążą do idealnej sylwetki, chorzy na raka muszą mieć silną motywację. Nie poddawać się uciążliwym skutkom ubocznym leczenia, pomimo lęku o swoje życie, wierzyć, że będzie dobrze. Jednak chorzy często potrzebują czegoś więcej – pieniędzy.

Przypomina o tym spot kampanii „Wojna z rakiem”, przygotowany przez Fundację Onkologiczną Alivia dzięki wsparciu znanych firm, m.in. Platige Image i Saatchi & Saatchi Interactive Solutions.

Bohaterka spotu może walczyć z rakiem, dzięki wsparciu z zewnątrz, które zapewnia jej niezbędną amunicję. To nawiązanie do sytuacji wielu polskich chorych, którzy by wygrać z rakiem, potrzebują „amunicji” w postaci pieniędzy.

Pieniądze są często niezbędne do walki z rakiem, gdyż NFZ nie refunduje wielu nowoczesnych leków onkologicznych. Często są to tzw. leki celowane, które trafiają prosto w komórki nowotworowe, dzięki czemu wykazują większą skuteczność i mniejsze skutki uboczne od standardowej chemioterapii (przeczytaj więcej na prostowraka.pl).

O znaczeniu pieniędzy w leczeniu raka na własnej skórze przekonała się Agata Polińska – obecnie wiceprezes Fundacji Alivia. Miała 28 lat, kiedy zachorowała na raka piersi. Choroba okazała się wyjątkowo trudna w leczeniu. Lekarze nie dawali Agacie szans, jednak dzięki własnemu zaangażowaniu, pomocy rodziny i przyjaciół, podjęła się kosztownego leczenia nowoczesnym lekiem. Tragiczne rokowania udało się odwrócić i już od 6 lat, wspólnie z bratem Bartoszem pomagają innym pacjentom w ich walce z chorobą.

Fundacja Alivia motywuje pacjentów do aktywnej postawy wobec choroby – zachęca do samodzielnego szukania najlepszych terapii, lekarzy czy ośrodków i zdobywania jak największej ilości informacji na temat swojej choroby. Pomaga im w tym, m.in. prowadząc na stronie fundacji Bazę wiedzy o raku, portal Onkomapa.pl będący przewodnikiem po przyjaznych ośrodkach onkologicznych oraz portal Kolejkoskop.pl, dzięki któremu pacjent może znaleźć ośrodek, w którym najszybciej w ramach NFZ wykona ważne dla niego badanie diagnostyczne.

Fundacja Alivia pomaga też w zbiórce środków na leczenie, prowadząc Program Skarbonka, w ramach którego pomogła ponad 400 pacjentom, przekazując im w sumie ponad 5,7 miliona złotych na nierefundowane przez NFZ terapie, leki i inne wydatki związane z chorobą nowotworową.

To wszystko nie byłoby możliwe bez wsparcia od wielu Darczyńców. To oni pozwalają fundacji funkcjonować i dzięki nim możliwa jest skuteczna pomoc chorym. Ty też możesz pomóc, przekazując Alivii darowiznę lub 1% swojego podatku. Twoja pomoc jest dla chorych na wagę życia!

Dowiedz się więcej na stronie www.alivia.org.pl i dodaj chorym amunicji do walki z rakiem!Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Przeczytaj też:

Chcesz szybko i skutecznie schudnąć?

Sprawdź nasze diety i poradniki odchudzania. Poprowadzimy Cię krok po kroku, pokażemy jak ćwiczyć, co jeść i jak się motywować, by odchudzanie było skuteczne i trwałe.

Nasze diety i poradniki to idealne propozycje dla kobiet, które chcą rozpocząć zdrowy tryb życia oraz czuć się fantastycznie każdego dnia.

Codziennie będziesz pełna energii, a waga pokaże ubywające jak szalone kilogramy.

Tak, pokaż mi diety!

Podobał Ci się ten artykuł?

Zostaw swój e-mail, a wyślemy Ci informacje o nowych ćwiczeniach, poradach i dietach!

Dziękujemu za zapisanie do Newslettera

Sprawdź też

Jak wybrać rowerek stacjonarny

Kupujesz rowerek stacjonarny? Przeczytaj!

Nie zawsze aura na zewnątrz zachęca do rowerowych przejażdżek po lesie. Zimno, deszcz, śnieg oraz …

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o