Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Jakie tabletki na odchudzanie wybrać.
Sprawdź jakimi tabletkami na odchudzanie wspomóc swój trening.

Tabletki na odchudzanie – o czym pamiętać?

Nasz świat jest uzależniony od tabletek. I nie mówimy tylko o hipochondrykach, którzy mają według siebie, mnóstwo chorób i potrzebują na wszystko tabletki, ale o zwykłych ludziach, nawet takich, którzy nie bardzo są przewrażliwieni na punkcie swojego zdrowia. Tabletki są wszechobecne, apteka, supermarket, stacja benzynowa, dom, biuro, samochód.

Wszędzie znajdziemy jakąś tabletkę przeznaczoną na coś. Niektórzy mają nawet swoje ulubione, szczególnie jeśli chodzi o pastylki przeciw bólowe. One wręcz zdominowały świat, i pewnie czasem działają na nas bardziej psychologicznie niż faktycznie. Efekt placebo by łby w tej sytuacji ogromny.

Ale cóż, lubimy szybkie i doraźne rozwiązania, a także natychmiastowe efekty swoich działań. Z tabletkami na odchudzanie jest podobnie. Chcemy szybkiego i piorunującego efektu. Biorąc jednak takie preparaty trzeba pamiętać o kilku ważnych rzeczach, zasadach, których przestrzegania będzie zdecydowanie wpływało na nasze zdrowie i samopoczucie. Tak więc tabletki na odchudzanie są kolejną grupą leków, czy suplementów diety, po które sięgają współczesne społeczeństwa, aby zapewnić sobie dobry wygląd i dobre samopoczucie.

Fakty i mity

Warto zastanowić się, czym się kierujemy przy wyborze tabletek, które chcemy wykorzystać w procesie odchudzania. Mamy pewnie jakieś preferencje czy źródła informacji, które wpływają na naszą decyzję dotyczącą tabletek odchudzających. Mamy jakieś kryterium według którego dokonujemy wyboru.

Zwykle są to reklamy, lub informacje zaczytane w Internecie. Czasem korzystamy z rady i polecenia znajomych, czasem z wiedzy farmaceuty. Zdarza się, że i dietetyk poleca nam jakiś preparat. Wszystkie te informacje i sugestie docierające do nas w sposób świadomy i podświadomy sprawiają, że w końcu wybieramy te, a nie inne tabletki.

Bez względu na to, co wybierzemy postarajmy się poznać ten preparat i zebrać o nim jak najwięcej informacji.
Czytajmy ulotki o produkcie, zwykle tego nie robimy, a przecież tam znajdziemy pierwsze najbardziej potrzebne informacje. Kiedy stosować, kto może, a kto nie, co znajduje się w składzie preparatu, czy jest lekiem czy suplementem i w końcu czy jest legalnie dopuszczony do sprzedaży na terenie naszego kraju. Mnóstwo preparatów polecanych na odchudzanie pochodzi także z czarnego rynku. Obiecują one ogromną skuteczność, wręcz niezawodność, tymczasem pociągają za sobą cały szereg skutków ubocznych, łącznie z tym, że moga prowadzić do uszkodzenia narządów wewnętrznych.

Absolutnie nie powinniśmy kupować tabletek niewiadomego pochodzenia i z nieznanych źródeł. Tylko leki i suplementy, które znajdują się w ogólnodostępnej sprzedaży i są zatwierdzone przez odpowiednie urzędy w kraju mogą być stosowane w określonych sytuacjach zdrowotnych lub profilaktycznych. Wpisując w przeglądarkę internetową hasło: tabletki odchudzające, wyskakuje nam natychmiast mnóstwo propozycji.

Pojawiają się preparaty znane, które krążą już gdzieś w świadomości społecznej, jak i te zupełnie nam obce. Tych jest dużo, ale kiedy wpisujemy tabletki dostępne na receptę pojawia się zaledwie kilka propozycji. Wniosek nasuwa się jeden, mianowicie jest niewiele środków, które mają naukowo udowodnione działanie odchudzające i które przepisują lekarze na receptę.

Przed każdym odchudzaniem warto zasięgnąć opinii lekarza i sprawdzić ogólny stan swojego zdrowia. Być może nie w każdym przypadku będzie można zastosować tą samą taktykę obniżania wagi. Odpowiedź na pytanie, jak szybko schudnąć w każdym indywidualnych przypadku będzie brzmieć inaczej. Zaleca się więc konsultacje lekarską, aby się upewnić, że działania jakie zamierzamy podjąć w odniesieniu do redukcji wagi nie przyniosą szkody naszemu organizmowi.

Tabletki zalecane na odchudzanie to często preparaty, które określa się mianem oczyszczających, usuwających toksyny z organizmu, działających jak miotła wymiatająca wszystko to co niepotrzebne. Ceny tych preparatów zwykle są wysokie, a skuteczność jak zawsze w takim przypadku nie widoczna natychmiast. Wydanie więc poważniejszej kwoty na taki specyfik nie gwarantuje szybkiego działania i natychmiastowych spektakularnych efektów.

Tabletki mogą mieć funkcje wspomagającą. Tak też zwykle działają, jako dodatek do naszych podstawowych starań w zakresie odchudzania. Być może pobudzają przemianę materii, poprawiają trawienie, likwidują dolegliwości gastryczne, uczucie pełności, ciężkości po posiłkach. Takie działanie też jest dla naszego organizmu pożądane, szczególnie jeśli nie specjalnie dbamy o to co jemy, a nasz styl odżywiana jest raczej przypadkowy.

O czym pamiętać

Przede wszystkim o tym, że nie ma tabletki cudownie działającej. Nie uzyskamy zamierzonego efekty poprzez suplementacje, czy nawet zażywanie tabletek wspomagających odchudzanie, jakie kupimy na receptę. Proces utraty wagi jest działaniem długofalowym, które rozciąga się na różne aspekty naszego codziennego funkcjonowania.

Nie wystarczy jedynie przyjmować określone specyfiki, trzeba zmienić swoją codzienność. Nasze społeczeństwo jest niestety mało ruchliwe, wolimy spędzać czas przed telewizorem, przed komputerem niż iść na spacer, pobiegać czy poćwiczyć. To właśnie brak ruchu powoduje, że jesteśmy coraz bardziej otyli, a nasze zdrowie i samopoczucie pozostawia wiele do życzenia.

Problem zaczyna się już w dzieciństwie, a później jedynie narasta doprowadzając do coraz większych trudności z wagą i zdrowiem.
Do tego dochodzi niezdrowe jedzenie, pełne konserwantów, wzmacniaczy smaku, sztucznych dodatków, jedzenie mocno przerobione w procesach technologicznych, które również nie służy naszemu organizmowi. Przyczyn nadwagi jest więc wiele, a skutecznych metod jakby mniej. Warto pamiętać aby dobierać te metody do siebie absolutnie indywidualnie i być bardzo ostrożnym w stosowaniu różnych tabletek, proszków , mikstur, gwarantujących szybki efekt.

Najlepiej zawsze skonsultować swoje zamiary z lekarzem lub dietetykiem, którzy pomogą nam w dobraniu odpowiedniej kuracji i suplementacji. Zrzucenie kilogramów jest możliwe, jednak warto się do tego odpowiednio przygotować.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]
Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

pomysły na prezent dla aktywnej kobiety

23 uniwersalne pomysły na prezent dla aktywnej kobiety

Zastanawiasz się jaki jest najlepszy prezent dla kobiety, która lubi sport i spędza aktywnie czas? …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pobierz DARMOWY plan treningowy
w domu na 30 dni! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail