Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Jakie są zalety zakupów online?
Dlaczego warto robić zakupy online?

Spożywcze zakupy przez Internet

Internetowa sprzedaż produktów spożywczych od 2008 roku, kiedy w Polsce zaczęły działać takie usługi, rośnie średnio o 20% rocznie [źródło: https://home.kpmg.com]. Oznacza to, że z roku na rok w sieci powstaje również coraz więcej delikatesów spożywczych. Nie są to wyłącznie sklepy z logo dużych sieci marketowych, ale także mniejsze sklepy online.Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Zalety zakupów internetowych

Zakupy przez Internet przede wszystkim oszczędzają czas. Nie ma znaczenia, gdzie znajduje się konsument i jaka jest aktualnie pora dnia, wystarczy dostęp do Internetu, aby dokonać niezbędnych sprawunków. Niejednokrotnie zakupy online również oszczędzają pieniądze. Sklepów internetowych nie dotyczy sklepowa marża, dlatego mogą zaoferować klientom atrakcyjne promocje.

Ponadto zamówione towary zostają dostarczone do domu bez konieczności udawania się do marketu i wnoszenia sprawunków.

Spożywcze delikatesy internetowe mają jeszcze jedną zaletę: kupuje się w nich tylko określone produkty – te, które są potrzebne bądź zostały wynotowane na liście sprawunków. Podczas zakupów internetowych nie ulega się pokusie ściągnięcia z półki dodatkowych towarów, bardzo często niepotrzebnych.

Internetowe sklepy spożywcze w Polsce

W 2014 roku w Polsce funkcjonowały 424 sklepy internetowe posiadające w swojej ofercie artykuły spożywcze [źródło: https://home.kpmg.com]. Spośród 20 dużych firm z tego sektora tylko 5 posiada e-sklepy. Z punktu widzenia mniejszych przedsiębiorców jest to olbrzymia szansa dla ich delikatesów ze względu na brak silnej konkurencji.

Oczywiście bez inwestowania w marketing internetowy, sieci społecznościowe i promocję nie mają one szansy na przetrwanie, jednak jak pokazują liczne przykłady, mniejsze delikatesy spożywcze doskonale sobie radzą w polskim Internecie i zdobywają coraz szersze grono wiernych klientów. Jednym z takich sklepów internetowych jest www.polskikoszyk.pl, który oferuje szeroką gamę produktów spożywczych, w tym produkty dietetyczne i żywność bio.

Sklepy specjalistyczne

Zdecydowana większość spożywczych sklepów to sklepy specjalistyczne. Wśród nich bardzo liczną grupę stanowią delikatesy ze zdrową żywnością, produktami dla alergików czy produktami ekologicznymi. Takie niewielkie sklepy cieszą się ogromną popularnością przede wszystkim ze względu na fakt, że w sklepach stacjonarnych, a nawet dużych marketach żywność specjalistyczna jest bardzo droga.

W delikatesach internetowych te same produkty (bezglutenowe, bez cukru, pochodzenia naturalnego) niejednokrotnie są nawet o połowę tańsze.

Choć Polacy wciąż nie do końca wierzą w jakość kupowanych produktów bez możliwości ich fizycznego obejrzenia, z roku na rok coraz więcej osób przekonuje się do spożywczych sklepów internetowych. Wygoda i bardzo często niższe ceny to dwa najważniejsze argumenty za odwiedzaniem delikatesów spożywczych w sieci.

W Internecie istnieje wiele sklepów i z pewnością warto do nich zaglądać w poszukiwaniu świeżych i tanich produktów.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]
Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

Jaka dieta dla bodybuildera.

Dieta dla bodybuildera

Rosnącą popularnością cieszy się dzisiaj dieta pudełkowa. Tak zwany catering pudełkowy polega na skonstruowaniu przez …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail