Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Dlaczego warto wybrać rower elektryczny.

5 powodów, dlaczego warto wybrać rower elektryczny

Moda przenoszenia się z samochodów, autobusów, tramwajów i wielu innych pojazdów mechanicznych na bardziej ekologiczne środki transportu stale rośnie. Wiąże się to z nagłośnieniem tematu ochrony środowiska przez media i wiele organizacji zarówno rządowych, jak i pozarządowych, które naciskają właśnie na takie rozwiązania. W tym przypadku świetną alternatywą okazać się mogą rowery elektryczne. Dlaczego akurat e-rowery i jak one właściwe działają?

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Sposób działania rowerów elektrycznych

Rower elektryczny to stosunkowo nowe rozwiązanie, które do Polski przyszło z zachodu i w dość krótkim czasie zdążyło zyskać naprawdę sporą popularność. Jednak mówiąc o nim, przede wszystkim powinno zdawać sobie sprawę z tego, jak działa tego typu urządzenie. W skrócie rower elektryczny to jednośladowiec, który działa przy pomocy silnika elektrycznego wbudowanego w koło.

Silnik ten zaprogramowany jest tak, aby uruchamiał się podczas rozpoczęcia pedałowania i wyłączał po zatrzymaniu ruchu nóg, bądź wciśnięciu hamulca. W zależności od siły pedałowania będzie on w mniejszym bądź większym stopniu wspomagał jazdę rowerzysty. Sam silnik połączony jest z baterią, która go zasila.

Należy zatem pamiętać, aby baterię taką od czasu do czasu doładować. Większość modeli oferuje możliwość przebycia od 40 do 60 kilometrów na w pełni naładowanej baterii. Działanie silnika oparte jest na kontrolerze, który reguluje przesyłanie energii oraz odpowiada za inteligentne wspomaganie jazdy. To właśnie z kontrolera wydostają się wszelkie przewody niezbędne do działania roweru.

Rowery elektryczne – dla kogo?

Dzięki sprytnie opracowanemu systemowi silnik rowerów elektrycznych w momencie, kiedy przekraczają one prędkość 25 km/h, zostaje automatycznie wyłączony. Sama moc silnika ograniczona jest do 250 W. To właśnie dzięki tym regulacjom rower w żaden sposób nie musi być rejestrowany, a do użytkowania jego nie potrzeba specjalnych uprawnień. W ten sposób rower taki jest ogólnodostępny dla praktycznie każdej osoby, która sobie tego zażyczy.

Rower elektryczny świetnie sprawdzi się przykładowo dla dzieci i młodzieży, którzy codziennie rano podróżują do szkoły. Za pomocą niego dostaną się oni tam w bezpieczny i sprawny sposób, co zniweluje szansę na dręczące zarówno rodziców, jak i nauczycieli spóźnienia.

E-rower to dobre rozwiązanie również dla osób dorosłych podróżujących do pracy. W ten sposób unikną oni ewentualnych korków, które znacznie mogą opóźnić dojazd.

Rowery elektryczne nadadzą się przy okazji do codziennych obowiązków, takich jak robienie zakupów, przejażdżka po mieście, czy odwiedziny znajomego.

Dlaczego warto kupić rower elektryczny.
Jazda na rowerze elektrycznym jest niemalże bez wysiłkowa.

Korzyści płynące z posiadania roweru elektrycznego

Jeśli nie przekonały Cię powyższe argumenty, koniecznie poznaj 5 powodów, dlaczego warto zdecydować się na taki rower. Przedstawione zostaną w nich zalety jazdy na rowerze, a po ich przeczytaniu nich zostanie Ci tylko odpowiedź na pytanie: jaki rower elektryczny wybrać. A więc zaczynajmy!

Po pierwsze – zadbaj o środowisko!

Godziny spędzane za kierownicą auta, postoje w korkach, tysiące autobusów miejskich kursujących po ulicach miasta to miliony zanieczyszczeń, które trafiają do atmosfery każdego dnia. Szacuje się, że same samochody osobowe odpowiadają za ponad 60% zanieczyszczeń pochodzących z transportu drogowego, obciążając środowisko ponad 15 tysiącami związków chemicznych.

Sam transport drogowy odpowiedzialny jest za blisko 40% emisji tlenków azotu w Polsce. Liczby te są naprawdę niepokojące. To właśnie z tego względu korzystanie z ekologicznych środków transportu takich jak elektryczne rowery jest niezwykle ważne dla przyszłości planety.

Po drugie – równowaga pomiędzy mniejszym wysiłkiem a utrzymaniem kondycji.

Do jazdy na tego typu rowerach wbrew pozorom nadal niezbędna jest kondycja. Należy pamiętać, że nie są to pojazdy, które poprowadzą Cię, gdzie tylko chcesz bez żadnego wysiłku. Odpowiadają one tylko za wspomaganie jazdy, co może okazać się idealnym rozwiązaniem dla osób chcących zmienić siedzący tryb życia bądź męczących się z problemami zdrowotnymi.

Po trzecie – jedź, gdzie tylko chcesz.

Nie ma co się oszukiwać, jazda na rowerze elektrycznym jest mniej wymagająca od poruszania się jego klasycznym odpowiednikiem. Dzięki temu możliwe jest podróżowanie nim na znacznie większe dystanse niż te, które dana osoba pokonałaby w tradycyjny sposób. Dzięki inteligentnemu systemowi wspomagania, jazda w trudnych warunkach również nie powinna sprawiać większego problemu.

Po czwarte – ekonomiczna alternatywa dla skuterów, czy motocykli.

Zalety roweru elktrycznego.
Rower elektryczny to doskonały zamiennik dla miejskiego skutera.

Koszty utrzymania i użytkowania takiego roweru są znacznie niższe od powyżej wymienionych pojazdów. Co więcej, nie musisz tracić czasu i pieniędzy na wyrobienie niezbędnych dokumentów, rejestrowania pojazdu, czy wykupu ubezpieczenia.

Po piąte – elastyczność i mobilność.

Rower elektryczny to pójście na kompromis pomiędzy transportem drogowym a pieszymi wycieczkami. Dzięki rowerom jesteś w stanie przemieszczać się tam, gdzie tylko chcesz w stosunkowo szybkim tempie. Co więcej, unikniesz kosztów związanych z zakupem biletu, ominiesz korki, a przy tym spędzisz czas na świeżym powietrzu.

Artykuł partnera

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]
Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

produkty ze wschodu

Produkty ze wschodu, które nasycą smakiem Twoją codzienną kuchnię

Produkty ze wschodu cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. By zaopatrzyć naszą spiżarnię w …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pobierz DARMOWY plan treningowy
w domu na 30 dni! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail