Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Jak dobrać odpowiedni rozmiar rękawic bokserskich.
Dobrze dobrane rękawice bokserskie zapewnią zdecydowanie bezpieczniejszy trening.

Na co zwracać uwagę przy wyborze rękawic bokserskich?

Nieodzownym elementem wyposażenia zarówno profesjonalistów, jak i amatorów są rękawice bokserskie. Bez dobrego sprzętu wydajny i bezpieczny trening jest niemożliwy. Podobnie jak i walki, na których bardzo często może dojść do licznych kontuzji.


Dla początkujących dobór ekwipunku do boksu może sprawiać wiele trudności. To samo tyczy się jego konserwacji. Na co zwracać uwagę przy wyborze sprzętu? Jak dopasować rozmiar? W jaki sposób poprawnie czyścić rękawice? Czytaj dalej!

Jak wybrać rozmiar rękawic?

Najczęściej powielanym błędem jest przekonanie, że rękawice wybiera się na podstawie stwierdzenia „byle ręka weszła”. Niby prawidłowo, ale nie powinien być to jedyny czynnik, który powinien Cię interesować. Rozmiary rękawic są najczęściej podawane w uncjach.

Istotny jest również materiał, z którego są wykonane. Do wyboru masz skórę naturalną lub syntetyczną. Początkujący bokserzy powinni wybrać rękawice bokserskie wysokiej jakości. Wykonane z dobrych materiałów rękawice przetrzymają bezproblemowo wielogodzinne treningi i walki.

Uwaga! Pamiętaj o tym, że rozmiar rękawic podaje się nie w szerokości czy długości. Powszechnie stosuje się oznaczenia wagi w uncjach (Oz) i to właśnie na tej podstawie powinieneś dokonać wyboru. Przyjrzyj się zatem kilku rozmiarom:

  • 6-8 Oz – są to rękawice dedykowane dla młodszych pięściarzy (z małą dłonią),
  • 10-12 Oz – rękawice dla zawodników o niewielkich dłoniach oraz o wadze ok. 80-90 kg,
  • 14-20 Oz – tego rodzaju rękawice są wybierane przez zaawansowanych zawodników. Waga takich zawodników przekracza 90 kg.

Na tej podstawie możesz dokonać wstępnego wyboru. Jeśli chodzi o wcześniej wspomniane materiały, to pamiętaj, że skóra naturalna przetrzyma o wiele więcej uderzeń. Zapewniają również większą wygodę oraz komfort.

Wybierz rękawice syntetyczne, jeśli chcesz zaoszczędzić. Znakomicie sprawdzą się dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z boksem!

Jak czyścić rękawice bokserskie?

Jeśli już jesteś zdecydowany, to trzeba wspomnieć o prawidłowej konserwacji rękawic. Nieprzyjemny zapach możesz odczuwać zarówno na rękawicach syntetycznych, jak i takich, które wykonane są ze skóry naturalnej. Najważniejsze jest to, aby po każdym treningu zostawiać rękawice do wysuszenia w temperaturze pokojowej.

Pod żadnym pozorem nie wieszaj ich na grzejniku, ponieważ wysoka temperatura może spowodować liczne pęknięcia oraz przebarwienia.

W sytuacjach ekstremalnych wielu ekspertów zaleca, aby rękawice bokserskie po prostu… zamrozić. Ten sposób skutecznie pozbywa się wszelkich bakterii oraz grzybów (bo to w końcu one odpowiadają za nieprzyjemny zapach!). Przed włożeniem rękawic do zamrażalnika pamiętaj o tym, aby bardzo dokładnie je wysuszyć!

Wbrew wielu opiniom, rękawic bokserskich pod żadnym pozorem nie wolno prać. Pranie potrafi uszkodzić nie tylko materiał, z którego wykonane są rękawice, ale też znajdującą się wewnątrz gąbkę. Zapamiętaj powyższe rady i wybierz najlepsze rękawice dla siebie!

Artykuł partnera

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]
Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

hulajnoga - co warto wiedzieć

Jazda na hulajnodze dla zdrowia, co możesz zyskać?

Nie da się ukryć, że jazda na hulajnodze to samo zdrowie. Zamiast wsiadać do auta, …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail