Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Na czym polega profilaktyka raka piersi - zobacz

Na czym polega profilaktyka raka piersi?

W mediach coraz częściej pojawiają się informacje o zastraszającej liczbie zachorowań na raka piersi. Niestety te dane w większości przypadków pokrywają się z rzeczywistością. Jednak pamiętajmy o tym, że usłyszenie diagnozy na wczesnym etapie choroby sprawia, że znacznie zwiększają się nasze szanse na całkowite wyzdrowienie. Dlatego tak ważne jest to, żebyśmy regularnie badały się i dbały o właściwą profilaktykę. Zatem zwróćmy uwagę na to, jak ona powinna wyglądać.

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Rak piersi – na czym właściwie polega?

Nowotwór piersi dotyka gruczołu sutkowego i może mieć różne odmiany. Najbardziej niebezpieczne są złośliwe, ponieważ są przyczyną namnażania się komórek rakowych. Zwróćmy uwagę na to, że rak piersi jest jednym z najczęstszych u kobiet. Dlatego też odsetek śmiertelności w tym przypadku jest też większy. Jednak musimy zdawać sobie sprawę z tego, że często wynika to z braku właściwej profilaktyki. Właśnie z tego powodu tak ważne jest to, by regularnie badać się, ale też zwracać uwagę na wszystkie zmiany, jakie zachodzą w naszym ciele.

Najważniejsze elementy właściwej profilaktyki

Rak piersi może być bardzo niebezpieczny, przede wszystkim jest to związane z tym, że lekceważymy nasze ciało i oznaki, jakie nam wysyła. Dlatego tak ważne jest to, by regularnie poddawać się odpowiednim badaniom, ale też kontrolować wszelkie zmiany. Zatem zwróćmy uwagę na najpopularniejsze sposoby na wykrycie raka piersi, dzięki czemu znacząco zwiększymy nasze szanse na całkowite wyzdrowienie.

Samodzielne badanie piersi

W trakcie profilaktyki piersi niezwykle istotne jest samobadanie, które powinnyśmy przeprowadzać już po skończeniu 20 roku życia. Choć ryzyko zachorowalności jest wtedy niższe, to dzięki wczesnemu poznaniu własnego ciała, można samodzielnie stwierdzić, czy doszło do jakichś zmian. W ten sposób łatwo będziemy mogły wykryć zmianę struktury w piersiach. Musimy jednak pamiętać o tym, że badanie powinnyśmy przeprowadzać raz w miesiącu, najlepiej kilka dni po miesiączce lub wybrać jeden dzień w miesiącu.

Mammografia

Kolejnym przykładem profilaktyki piersi jest mammografia, czyli radiologiczne badanie piersi, w którym biorą udział kobiety mające powyżej 35 lat. Bardzo rzadko takie badanie wykonuje się u młodszych kobiet, ponieważ w ich piersiach przeważa tkanka gruczołowa, co może spowodować nieuwidocznienie zmian nowotworowych. Pamiętajmy jednak to, że takie badanie wymaga odpowiedniego sprzętu, dlatego tak ważne jest to, byśmy wybierały sprawdzone miejsca, jak np. klinika Medycyna Dąb w Warszawie. Więcej informacji na ten temat możemy znaleźć na stronie: medycynadab.pl.

Badanie USG

Następnym przykładem profilaktyki może być USG piersi. W tym przypadku badanie powinniśmy przyprowadzać już od 30 roku życia. Zwróćmy też uwagę na to, że USG jest zalecane jako uzupełnienie mammografii. Poza tym pamiętajmy o tym, że takie badanie jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne. Dlatego naprawdę nie powinnyśmy się bać, sprawdzać tego, czy w naszym ciele doszło do jakichś niekorzystnych zmian.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]
Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

hulajnoga - co warto wiedzieć

Jazda na hulajnodze dla zdrowia, co możesz zyskać?

Nie da się ukryć, że jazda na hulajnodze to samo zdrowie. Zamiast wsiadać do auta, …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail