Psycholog dziecięcy pomoże dzieciom

Psycholog dziecięcy pomoże w walce o utratę kilogramów

Postęp cywilizacyjny sprawił, że nadwaga i otyłość stały się jednymi z największych problemów ludzkości. Wiele osób błędnie traktuje nadmierne kilogramy jako problem wyłącznie estetyczny, zapominając, że oznacza on także ogromne problemy zdrowotne, również u dzieci. Jeśli ta kwestia dotyczy także twojej rodziny, warto zastanowić się nad pomocą psychologa dziecięcego.

Statystyki badające otyłość u polskich dzieci są zatrważające. Czy można sobie z tym problemem poradzić bez odpowiedniej pomocy specjalisty?

1. Utuczyła mnie… miłość. Psycholog dziecięcy radzi

Czy miłość i troska mogą okazać się zgubne? Dla wielu dzieci tak. Jak się okazuje, w wielu rodzinach problemem jest brak odpowiednich wzorców żywieniowych i brak stanowczości. Jeśli wydaje ci się, że krzywdzisz swoje dziecko, odmawiając mu kolejnej paczki chipsów, lodów lub ciastek, zastanów się, dokąd zmierza takie postępowanie.

Najbardziej niepokojącym zjawiskiem jest to, że wzrasta liczba dzieci cierpiących na otyłość olbrzymią. Często jedyną szansą na ratunek okazuje się operacja zwężania żołądka. Również to nie daje gwarancji powodzenia, bo po operacji niezbędna jest restrykcyjna dieta.

Czy to możliwe w domach, w których przez lata praktykuje się niezdrowe i wysoko kaloryczne metody żywienia?

Zwykle u dzieci z problemem nadwagi i otyłości pojawiają się również inne kłopoty związane z odrzuceniem przez rówieśników, poczuciem niskiej wartości i zagubienia. Tutaj jedynym wsparciem może okazać się pomoc psychologa dziecięcego.

2. Psycholog dziecięcy Poznań – znajdź odpowiedzialne wsparcie dla swojego dziecka

Rodzice często błędnie traktują pomoc psychologa dziecięcego, jako porażkę własnych rodzicielskich metod. Tymczasem dobry psycholog dziecięcy to często klucz do sukcesu. Sama dieta nie wystarczy, żeby poradzić sobie z problemem. Psycholog dziecięcy Poznań to jedno z miejsc, w którym coraz więcej osób przed 18 rokiem życia szuka pomocy.

Kiedy myślimy o zaburzeniach odżywiania, często przychodzi nam na myśl anoreksja czy bulimia. Rzadziej przejmujemy się nadwagą naszych dzieci. Nie traktujemy ich jako problem, bo przecież ”dziecko z nich wyrośnie”. Często nadwagę u najmłodszych traktujemy jako ”uroczą”.

Oczywiście nie powinniśmy popadać w paranoję, jednak pamiętajmy, że brak stanowczości i wpajania rozsądnych wzorców żywieniowych, może mieć opłakane skutki…

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

 

Check Also

Bielizna przeciwko otarciom – obalamy 13 największych mitów

Na temat bielizny przeciwko otarciom istnieje kilkanaście mitów, które sprawiają, że kobiety decydują się na …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail