Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Kontuzja to najczęstszy powód naszej wizyty u fizjoterapeuty.
Koniec z bólem! Zadbaj o swoje ciało u fizjoterapeuty.

Profesjonalna rehabilitacja – kiedy warto z niej skorzystać?

Rehabilitacja jest ważnym procesem leczenia wielu sytuacji, w których ulegamy jakiemuś fizycznemu ograniczeniu lub odczuwamy uporczywy ból z tym związany. Kiedy dokładnie warto o niej pomyśleć i jak znaleźć dobrego terapeutę?

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Na czym polega rehabilitacja?

Czasem w wyniku jakiegoś zdarzenia, wypadku lub choroby zaczynamy odczuwać problemy i trudności ze sprawnym poruszaniem się, męczy nas ból lub mamy problem z ograniczoną ruchomością naszego ciała. W takich sytuacjach, oprócz wizyty u lekarza, często również zostaje nam przepisana rehabilitacja, czyli zestaw ćwiczeń i zabiegów przeprowadzanych pod okiem specjalisty, który ma na celu poprawić nasz stan.

Niektóre elementy rehabilitacji, jak na przykład masaż leczniczy czy sportowy, możemy zastosować również w sytuacji, gdy nic nam nie dolega, ale czujemy się zmęczeni czy spięci. Więcej tutaj.

Rehabilitacja po urazie – dlaczego jest ważna?

Dojście do siebie po urazie może wymagać od nas „rozruszania” się na nowo. Profesjonalna rehabilitacja zakłada różne ćwiczenia oraz zabiegi, które pozwalają nam się poczuć lepiej, a także fizycznie poprawiają nasz stan i ułatwiają normalne funkcjonowanie.

Co więcej, często jest to etap niezbędny do przejścia, ponieważ w innym wypadku możemy mieć problem z powrotem do sytuacji sprzed zdarzenia, które wywołało konieczność odwiedzin w gabinecie fizjoterapeuty. Dotyczy to nie tylko sportowców czy osoby bardzo aktywne fizycznie, ale praktycznie każdego z nas.

Masaż rehabilitacyjny i sportowy – czym się różnią?

W przypadku, gdy musimy udać się na rehabilitację wynikającą z urazu, jedną z form poprawiania naszego stanu jest masaż rehabilitacyjny, czyli specjalna odmiana masażu klasycznego. Jego zadaniem jest rozluźnienie mięśni i poprawienie ruchomości naszego ciała, która często bywa zaburzona w momencie, gdy się uszkodzimy lub gdy odczuwamy ból.

Sam masaż klasyczny może być również stosowany jako forma relaksacyjna, gdy chcemy odpocząć po całym, czasem ciężkim dniu.

Z drugiej strony dobry fizjoterapeuta jest w stanie zastosować na nas również masaż sportowy. To szczególna forma tego zabiegu, której celem jest głównie poprawa aktualnej kondycji sportowca. Często dotyczy ona radzenia sobie z zakwasami, ale też bywa wykorzystywana jako rozgrzewka, aby mięśnie nie były aż tak napięte podczas właściwego treningu. Więcej na ten temat dowiesz się na stronie fizjomasaz.pl.

Jak wybrać dobrego rehabilitanta?

Jeżeli poszukujemy pomocy w zakresie rehabilitacji, pierwszą osobą która powinna nas pokierować do gabinetu fizjoterapeuty jest nasz lekarz. To on będzie najlepiej wiedział, czy nasz uraz nadaje się i czy powinien być poddany zabiegom rehabilitacyjnym. W przypadku sportowców, warto jest posłuchać się w tej kwestii trenera lub po prostu zapytać go o radę.

W sytuacji, gdy zależy nam na znalezieniu dobrego terapeuty, nie wahajmy się popytać również znajomych czy członków rodziny, którzy również korzystali z podobnych usług. Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie opinii w internecie na temat różnych centrów rehabilitacji.

Poza kompetentną kadrą i możliwością dopasowania rehabilitacji do naszych codziennych zajęć warto zadbać również o to, aby było to miejsce stosunkowo blisko naszego domu czy pracy – w ten sposób będzie nam łatwiej zaplanować sobie dzień, a także nie zmarnujemy zbyt wiele czasu na dojazd.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]
Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

waga lazienkowa - jak wybrać

Waga łazienkowa – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Waga to urządzenie domowe do pomiaru masy ciała? Właściwie, zadania wagi zmieniły się bardzo na …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail