Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Jak zostać trenerem personalnym

Interesujesz się zdrowym stylem życia? Oto 3 zawody idealne dla Ciebie!

Marzysz o pracy związanej ze zdrowym stylem życia? Lubisz doradzać ludziom, interesują Cię tematy diet lub treningów ? Oto zawody, w których masz szansę zostać mistrzem i pracować z pasją!

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Coach zdrowia – jak nim zostać?

W coachingu najważniejsza jest praktyka. Coach zdrowia zajmuje się psychicznymi aspektami problemów zdrowotnych i żywieniowych. Pracuje z klientami nad przełamaniem wewnętrznych i zewnętrznych blokad, które są źródłem dyskomfortu i bólu. Pomaga dotrzeć i zrozumieć szkodliwe nawyki, nieprzepracowane zranienia z dzieciństwa i stereotypy, które mają negatywny wpływ na zdrowie klienta. Chcąc zostać coachem, warto mieć ukończone studia z zakresu psychologii, chociaż nie jest to niezbędne. Najważniejsza jest znajomość funkcjonowania ludzkiej psychiki i konkretnych technik, które pomogą klientowi w dotarciu do swoich ograniczeń. Osoba marząca o pracy tym zawodzie musi być jednocześnie specjalistą dietetyki. W tym celu powinna ukończyć np. szkołę policealną o tym profilu.

Gdzie szukać pracy? Bardzo często coach zdrowia pracuje również nad innymi aspektami samopoczucia klienta, będąc np. coachem wizerunku czy relacji. W 80% przypadków osoba wykonująca ten zawód prowadzi własną działalność gospodarczą.

Trener personalny – gdzie pracuje?

Trener personalny pomaga ludziom wypracować dobrą kondycję fizyczną. Praca wymaga umiejętności dopasowania zestawu ćwiczeń do indywidualnych potrzeb i możliwości klienta. Trener osobisty układa zarówno program treningowy, jak i może dobierać odpowiednią dietę, która wesprze proces i poprawi stan zdrowia. Osoba wykonująca ten zawód musi mieć ukończone dodatkowe kursy, by nie zrobić nikomu krzywdy. Potrzebna jest wiedza z zakresu metod treningowych, anatomii, fizjologii, psychologii i dietetyki.

Nieodpowiednio dobrane ćwiczenia mogą przysporzyć więcej szkody niż pożytku, zwłaszcza jeśli klient ma problem np. z kręgosłupem. Bardzo ważne jest profesjonalne podejście, umiejętność motywowania, komunikatywność i przyjazne usposobienie.

Gdzie szukać pracy? Trenerzy pracują najczęściej w fitness klubach, na siłowniach lub prowadzą własną działalność gospodarczą, towarzysząc klientom w domu, na basenach czy salach gimnastycznych.

Dietetyk – czym się zajmuje?

Dietetyk to najczęściej osoba po studiach z zakresu dietetyki lub żywienia człowieka. Jego praca polega na układaniu diet, prowadzeniu terapii dietetycznej, podejmowaniu działań mających na celu edukację społeczeństwa z zakresu komponowania posiłków i zachęcaniu do zmiany błędnych nawyków żywieniowych. Do rozpoczęcia kariery w tym zawodzie potrzebna jest znaczna wiedza z zakresu anatomii, fizjologii, mikrobiologii, biochemii, chemii, psychologii, technologii żywności, genetyki, towaroznawstwa, parazytologii, higieny i toksykologii, farmakologii oraz bezpieczeństwa żywności. Myśląc o pracy w tej profesji, powinieneś być osobą komunikatywną i empatyczną.

Gdzie szukać pracy? Dietetycy pracują w szpitalach, sanatoriach, klinikach, klubach sportowych, klubach fitness, szkołach, przedszkolach, centrach zdrowia i urody, firmach cateringowych, poradniach, gabinetach medycyny naturalnej lub prowadzą własną działalność gospodarczą.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 


Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]
Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

Skuteczne odchudzanie jeżdżąc na rowerze.

Jazda na rowerze a odchudzanie – o czym pamiętać?

Aktywność fizyczna jest zalecana przy w zasadzie każdej diecie odchudzającej. Formy ruchu mogą być różne. …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Test #001

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail