Jak zostać trenerem personalnym

Interesujesz się zdrowym stylem życia? Oto 3 zawody idealne dla Ciebie!

Marzysz o pracy związanej ze zdrowym stylem życia? Lubisz doradzać ludziom, interesują Cię tematy diet lub treningów ? Oto zawody, w których masz szansę zostać mistrzem i pracować z pasją!

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Coach zdrowia – jak nim zostać?

W coachingu najważniejsza jest praktyka. Coach zdrowia zajmuje się psychicznymi aspektami problemów zdrowotnych i żywieniowych. Pracuje z klientami nad przełamaniem wewnętrznych i zewnętrznych blokad, które są źródłem dyskomfortu i bólu. Pomaga dotrzeć i zrozumieć szkodliwe nawyki, nieprzepracowane zranienia z dzieciństwa i stereotypy, które mają negatywny wpływ na zdrowie klienta. Chcąc zostać coachem, warto mieć ukończone studia z zakresu psychologii, chociaż nie jest to niezbędne. Najważniejsza jest znajomość funkcjonowania ludzkiej psychiki i konkretnych technik, które pomogą klientowi w dotarciu do swoich ograniczeń. Osoba marząca o pracy tym zawodzie musi być jednocześnie specjalistą dietetyki. W tym celu powinna ukończyć np. szkołę policealną o tym profilu.

Gdzie szukać pracy? Bardzo często coach zdrowia pracuje również nad innymi aspektami samopoczucia klienta, będąc np. coachem wizerunku czy relacji. W 80% przypadków osoba wykonująca ten zawód prowadzi własną działalność gospodarczą.

Trener personalny – gdzie pracuje?

Trener personalny pomaga ludziom wypracować dobrą kondycję fizyczną. Praca wymaga umiejętności dopasowania zestawu ćwiczeń do indywidualnych potrzeb i możliwości klienta. Trener osobisty układa zarówno program treningowy, jak i może dobierać odpowiednią dietę, która wesprze proces i poprawi stan zdrowia. Osoba wykonująca ten zawód musi mieć ukończone dodatkowe kursy, by nie zrobić nikomu krzywdy. Potrzebna jest wiedza z zakresu metod treningowych, anatomii, fizjologii, psychologii i dietetyki.

Nieodpowiednio dobrane ćwiczenia mogą przysporzyć więcej szkody niż pożytku, zwłaszcza jeśli klient ma problem np. z kręgosłupem. Bardzo ważne jest profesjonalne podejście, umiejętność motywowania, komunikatywność i przyjazne usposobienie.

Gdzie szukać pracy? Trenerzy pracują najczęściej w fitness klubach, na siłowniach lub prowadzą własną działalność gospodarczą, towarzysząc klientom w domu, na basenach czy salach gimnastycznych.

Dietetyk – czym się zajmuje?

Dietetyk to najczęściej osoba po studiach z zakresu dietetyki lub żywienia człowieka. Jego praca polega na układaniu diet, prowadzeniu terapii dietetycznej, podejmowaniu działań mających na celu edukację społeczeństwa z zakresu komponowania posiłków i zachęcaniu do zmiany błędnych nawyków żywieniowych. Do rozpoczęcia kariery w tym zawodzie potrzebna jest znaczna wiedza z zakresu anatomii, fizjologii, mikrobiologii, biochemii, chemii, psychologii, technologii żywności, genetyki, towaroznawstwa, parazytologii, higieny i toksykologii, farmakologii oraz bezpieczeństwa żywności. Myśląc o pracy w tej profesji, powinieneś być osobą komunikatywną i empatyczną.

Gdzie szukać pracy? Dietetycy pracują w szpitalach, sanatoriach, klinikach, klubach sportowych, klubach fitness, szkołach, przedszkolach, centrach zdrowia i urody, firmach cateringowych, poradniach, gabinetach medycyny naturalnej lub prowadzą własną działalność gospodarczą.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 


Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Przeczytaj też:

Podobał Ci się ten artykuł?

Zostaw swój e-mail, a wyślemy Ci informacje o nowych ćwiczeniach, poradach i dietach!

Dziękujemu za zapisanie do Newslettera

Check Also

Suplement kreatyna jako uzupełnienie treningu siłowego.

Co daje kreatyna? Czy warto ją przyjmować?

Każdy, kto zaczyna „na poważnie” trenować, prędzej czy później zaczyna się zastanawiać nad włączeniem do …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments