Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Jak wybrać najlepsze odżywki dla sportowca.
Poznaj odżywki które uzupełnia dietę i wzmocnią efekty treningu.

Odżywki dla sportowców – co warto o nich wiedzieć?

Dla osób aktywnie ćwiczących sport jest nie tylko sposobem na utrzymanie zdrowia i pięknej sylwetki, ale często stanowi integralną część życia. Dlatego też wielu sportowców decyduje się na przyjmowanie profesjonalnych odżywek i preparatów.

Specjalne suplementy dla osób uprawiających sport służą dostarczeniu organizmowi większych ilości składników odżywczych. Odpowiednio dobrane, dobrej jakości preparaty są nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne dla zdrowia.

Dlaczego warto rozpocząć suplementację?

Profesjonalne odżywki dla sportowców, takie jak oferowane w sklepie https://www.trec.pl/, skutecznie wspomagają organizm oraz przyspieszają procesy kształtowania się sylwetki. Ponadto odpowiednio przeprowadzona suplementacja zabezpiecza przed powstawaniem niedoborów określonych substancji odżywczych w ciele. Jest to szczególnie ważne właśnie w czasie intensywnych ćwiczeń i wzmożonego wysiłku fizycznego, kiedy organizm potrzebuje więcej składników odżywczych, aby wytwarzać odpowiednią porcję energii.

Dlatego też zaleca się stosowanie odpowiednich odżywek, np. białka, zarówno przed, jak i po ćwiczeniach.
Ponadto dzięki prawidłowemu dawkowaniu preparatów w połączeniu z systematycznymi ćwiczeniami sportowcy mogą szybciej i łatwiej osiągnąć sportowe cele.

Rodzaje suplementów dla sportowców

W zależności od oczekiwanych rezultatów, wyróżnia się odżywki i suplementy mające na celu przede wszystkim budowanie masy mięśniowej albo szybsze spalanie tłuszczu. Do szczególnie popularnych preparatów dla sportowców należą odżywki białkowe. Ich zadaniem jest przede wszystkim uzupełnienie diety w proteiny niezbędne do budowania masy mięśniowej, a także niwelowanie przemęczenia, ochrona przed procesem katabolicznym, a nawet chudnięcie.

Dowiedziono bowiem, że spożywanie białkowych odżywek serwatkowych przyczynia się do utraty masy tłuszczowej.

Drugim typem popularnych odżywek są preparaty „carbo” oparte na węglowodanach, nierzadko wzbogacane dodatkowo minerałami i witaminami. Sprawdzają się szczególnie po intensywnej aktywności fizycznej, kiedy sportowiec chce skutecznie i szybko odzyskać energię i siłę. Preparaty te należy stosować w czasie okołotreningowym w celu zwiększenia lub uzupełnienia energii.

Co istotne, osoby chorujące na cukrzycę powinny skonsultować możliwość ich używania z lekarzem.

Na rynku dostępne są również tzw. gainery, czyli odżywki węglowodanowo-białkowe. To produkty, które mają w składzie 70-80% węglowodanów, a także tłuszcze oraz białka. To polecane rozwiązanie dla osób szczupłych, pragnących rozbudować masę mięśniową, a także tych, którzy z powodu np. małego apetytu nie są w stanie spożyć wymaganej nadwyżki kalorycznej.

Powinny one jednak stanowić tylko uzupełnienie, a nie samodzielny posiłek. Można je konsumować wraz z posiłkiem potreningowym albo po nim. Alternatywą jest wypicie shake’a w czasie ok. godziny przed treningiem.

Spożywanie wysokiej jakości suplementów od sprawdzonych sprzedawców, według określonego dawkowania, to bezpieczny i skuteczny sposób na m.in. utratę zbędnych kilogramów, rozbudowę mięśni czy dostarczenie organizmowi niezbędnych składników odżywczych.

Artykuł zewnetrzny

Oceń artykuł
[Głosów: 1 Średnia: 5]
Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

Co warto zabrać na rower

17 nieoczywistych rzeczy, które warto zabrać na wycieczkę rowerową

Kask rowerowy, specjalne spodenki czy oświetlenie są standardem w wyposażeniu zapalonych amatorów kolarstwa. Warto jednak …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Zapisz się na webinar!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail