Na czym polega odtruwanie alkoholowe w Warszawie?
Sprawdź jakie korzyści przynosi profesjonalnie przeprowadzony zabieg odtruwania alkoholowego.

Odtrucie alkoholowe Warszawa powinno być wykonywane pod okiem specjalistów

Odtruwanie alkoholowe usuwa niebezpieczne produkty metabolizmu alkoholu

Odtrucie alkoholowe zwane również detoksem alkoholowym to proces, który pomaga osobom uzależnionym w oczyszczeniu organizmu z toksyn alkoholowych. Z odtruwania mogą skorzystać również osoby, które incydentalnie nadużyły alkoholu i chcą szybko pozbyć się skutków kaca.

Co daje odtruwanie alkoholowe? Przede wszystkim pozwala na bezpieczne i skuteczne usunięcie nagromadzonych toksyn alkoholowych, które pozostają w organizmie osoby uzależnionej na skutek długotrwałego spożywania alkoholu. Detoks alkoholowy pozwala również na uzupełnienie niedoborów witamin i minerałów, które zostały wypłukane na skutek ciągu alkoholowego.

Uzupełniony pozostaje również poziom elektrolitów oraz wody, a więc poprawia się samopoczucie osoby uzależnionej. Pacjent szybko odczuwa poprawę swojej kondycji fizycznej oraz psychicznej, dzięki czemu z nową energią i optymizmem może rozpocząć dalsze leczenie swojego uzależnienia od alkoholu.

Odtruwanie alkoholowe ma postać kroplówek podawanych dożylnie. Skład kroplówek dostosowywany jest indywidualnie do każdego pacjenta, by każdy z nich mógł jak najlepiej skorzystać z zabiegu odtruwania. W kroplówkach znajdują się przeważnie sól fizjologiczna, glukoza, witaminy oraz minerały, które pozwolą na skuteczne odtruwanie.

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Typy alkoholizmu

Choć choroba alkoholowa ma przeważnie podobny przebieg u każdej osoby, to wyróżnić możemy kilka rodzajów uzależnienia od alkoholu, które przedstawiamy poniżej:

 • Alfa – jest to kontrolowane spożywanie małych ilości alkoholu, które spożywane są w celu poprawy humoru i rozluźnienia.
 • Beta – spożywanie nadmiernych ilości alkoholu, które powodują wyniszczanie organizmu.
 • Gamma – nadmierne spożywanie alkoholu, które powoduje trwałe i nieodwracalne zmiany w osobowości.
 • Delta – nadmierne spożywanie alkoholu, które nie pozwala przerwać ciągu alkoholowego i przymusza alkoholika do ciągłego stanu nietrzeźwości.
 • Epsilon – rodzaj alkoholizmu polegający na intensywnym upijaniu się osób, które na co dzień żyją w abstynencji.
 • Zeta – nadmierne picie alkoholu, które powoduje napady agresji w stosunku do innych osób w trakcie upojenia alkoholowego.

Odtruwanie alkoholowe z pomocą specjalistów

Odtrucie alkoholowe Warszawa organizmu osoby uzależnionej wymaga szybkiej interwencji, dlatego nasz gabinet oferuje przystępne terminy zabiegu. Jeżeli czujesz, że masz problem z alkoholem i chcesz rozpocząć leczenie, skontaktuj się z nami https://odtruwaniewarszawa.pl/, umówimy Cię na zabieg odtruwania alkoholowego i pomożemy rozpocząć dalsze leczenie. Nasi pracownicy udzielą Ci wszystkich niezbędnych informacji na temat odtruwania alkoholowego i rozwieją wszystkie ewentualnie wątpliwości, które mogą pojawić się przez zabiegiem.

Ile trwa odtruwanie alkoholowe?

Odtruwanie alkoholowe dostosowywane jest indywidualnie do każdego pacjenta. Nie ma dwóch takich samych ludzi, takich samych przypadków choroby, a więc nie będzie też dwóch tak samo przeprowadzonych zabiegów odtruwania. Ile przeważnie trwa odtruwanie alkoholowe?

Wszystko zależy od stopnia zaawansowania uzależnienia oraz zatrucia toksynami alkoholowymi. Jeżeli uzależnienie nie jest bardzo zaawansowane, zazwyczaj wystarcza jedna kroplówka, by postawić pacjenta na nogi i odtruwanie trwa do trzech godzin.

W przypadku poważniejszego uzależnienia wymagane jest podanie do kilku kroplówek, co może wydłużyć czas detoksykacji do 24 godzin, a nawet dłużej. W takim przypadku wymagana będzie hospitalizacja pacjenta. Należy pamiętać, że podanie kroplówki to jedynie początek odtruwania, organizm potrzebuje zazwyczaj do kilku dni, by całkowicie się zregenerować.

Czym jest odtruwanie alkoholowe i dla kogo jest przeznaczone?

Detoksykacja alkoholowa przeznaczona jest zwłaszcza dla osób uzależnionych od alkoholu, które chcą rozpocząć leczenie odwykowe, lecz nie są w stanie samodzielnie przerwać ciągu alkoholowego. Odtruwanie bywa również pomocne w przypadku osób, które chcą pozbyć się skutków kaca, którego nabawili się jednorazowo dzień wcześniej.

W każdym z przypadków odtruwanie jest bardzo korzystne dla osoby, która zgłasza się na zabieg.

Detoksykacja to zabieg, który sprawnie, skutecznie i przede wszystkim bezpiecznie pozwala na usuwanie toksyn alkoholowych z krwiobiegu.

Kto przeprowadza zabieg odtrucia?

Zgłaszając się na zabieg odtruwania alkoholowego należy mieć na uwadze, żeby wybrać odpowiednio przystosowaną do tego placówkę. Pamiętajmy, że wlewy dożylne witaminowe nie są równoznaczne z odtruwaniem alkoholowym i nie dajmy się nabrać na kuszącą niską cenę kroplówek witaminowych, gdyż w przypadku uzależnienia od alkoholu nie pomogą one pacjentowi.

Odtruwanie alkoholowe Warszawa należy przeprowadzić w sprawdzonej placówce, a nad odtruwaniem powinien czuwać lekarz specjalista. Jednym z takich miejsc jest nasza placówka https://odtruwaniewarszawa.pl/, w której podchodzimy z najwyższym szacunkiem do każdej osoby, która potrzebuje pomocy.

Przed rozpoczęciem zabiegu lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem, dzięki czemu jest w stanie ocenić stopień uzależnienia od alkoholu, ogólny stan zdrowia pacjenta oraz niedobory, które występują w jego organizmie. Na tej podstawie lekarz jest w stanie określić ilość oraz skład kroplówek, które zostaną podane pacjentowi w celu oczyszczenia jego organizmu. W trakcie odtruwania pacjent kontrolowany jest przez lekarza oraz pielęgniarki, którzy w razie potrzeby niezwłocznie reagują.

Korzyści jakie wynikają z procedury odtruwania alkoholowego

Odtruwanie alkoholowe niesie ze sobą wiele korzyści, w zależności od potrzeb osób, które się na nie zgłaszają. W przypadku osób nieuzależnionych, a takich, które incydentalnie nadużyły alkoholu, główną zaletą odtruwania jest szybkie pozbycie się objawów kaca, a co za tym idzie taka osoba może szybko powrócić do swoich codziennych zajęć.

Jeżeli mówimy o osobach, które są uzależnione od alkoholu, możemy wyróżnić kilka głównych korzyści płynących z odtruwania alkoholowego:

 • przerwanie uciążliwego i długiego ciągu alkoholowego;
 • zniwelowanie nieprzyjemnych skutków Alkoholowego Zespołu Abstynencyjnego w trakcie przerwania picia;
 • uzupełnienie niedoborów witamin oraz minerałów w organizmie;
 • przywrócenie równowagi gospodarki wodnej oraz elektrolitowej pacjenta;
 • dodanie sił witalnych, które potrzebne będą do rozpoczęcia dalszego leczenia alkoholowego.

Warto wspomnieć, że odtruwanie alkoholowe zmniejsza głód alkoholowy i pozwala na rozpoczęcie leczenia alkoholowego. Często osoby uzależnione decydują się również na podjęcie zabiegu wszycia wszywki alkoholowej, która pozwala na utrzymanie abstynencji w tym trudnym dla uzależnionego czasie.

Odtruwanie alkoholowe pod okiem specjalistów to zabieg zupełnie bezpieczny i komfortowy dla pacjenta.
Jeżeli w trakcie odtruwania wystąpią objawy odstawienia alkoholowego, natychmiast podawane są odpowiednie leki, które złagodzą te objawy. W trakcie odtruwania najczęściej podawane są leki na uspokojenie, leki przeciwbólowe, przeciwpadaczkowe, które skutecznie pomagają przetrwać odtruwanie bez bólu i nerwów.

Artykuł partnera

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Check Also

Wybór prezentów

Kluczowe wskazówki którymi należy się kierować przy wyborze prezentów ?

Wybór idealnego prezentu to zadanie, które może przyprawić o ból głowy niejedną osobę. Czy to …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail