Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Odtrucie alkoholowe w Katowicach.
Sprawdź jak odtruwanie alkoholowe, może wspomóc Cię w walce z alkoholizmem.

Odtrucie alkoholowe Katowice to skuteczna recepta na kaca

Odtruwanie alkoholowe uzupełnia niedobory witamin i minerałów w organizmie

Nieważne czy jesteś silnie uzależniony od alkoholu, pijesz wiele miesięcy albo nawet wiele lat. Odtruwanie alkoholowe Katowice jest doskonałym pomysłem w początkowej walce z nałogiem. 

Procedura ta jest także świetną metodą aby pozbyć się silnego zatrucia alkoholowego na dzień po suto zakrapianej imprezie. Sprawdź czym właściwie jest odtruwanie i dlaczego warto się na nie zdecydować.

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Jak wygląda proces odtruwania alkoholowego?

Odtrucie alkoholowe Katowice jest ważną częścią leczenia uzależnienia od alkoholu. Najpierw musimy oczyścić nasz organizm z toksyn. Jest to trudne zadanie i jeśli nie zdecydujemy się na specjalistyczny gabinet procedura ta może nie zostać wykonana poprawnie.

W takich przypadkach dobrze jest skorzystać z pomocy specjalisty w naszym gabinecie https://odtruwaniekatowice.pl/. Zapewniamy całkowitą anonimowość. Posiadamy duże doświadczenie, aby skutecznie udzielić pomocy osobom tego potrzebującym.

Leczenie alkoholizmu ma wiele etapów, jednym z nich jest poddanie się procedurze odtrucia. Wiele osób decyduje się na natychmiastowe odtrucie. Jest to jednak najlepsze rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku nieprzyjemnych dolegliwości związanych z zatruciem alkoholowym, dzień po suto zakrapianej imprezie. 

Osoby, które mają problem z uzależnieniem od alkoholu, które decydują się na pierwszy poważny krok podczas całościowej terapii leczenia  – czyli odtruwanie alkoholowe, powinny mieć duże wsparcie bliskich.  W naszym gabinecie oferujemy odtrucie z dojazdem do domu Pacjenta. Jest to szybki sposób na pozbycie się objawów kaca, bez wychodzenia z domu. 

Co wchodzi w skład kroplówek?

Jednym ze skutecznych sposobów na zminimalizowanie uciążliwych skutków zatrucia alkoholowego oraz znaczne przyspieszenie rekonwalescencji jest właśnie odtruwanie. W skład kroplówek najczęściej wchodzą:

  • elektrolity (czyli potas, sód, magnez i wapń), 
  • glukozę, 
  • witaminę C, 
  • witaminy z grupy B (m.in. B1, B12)

Jeżeli stan Pacjenta tego wymaga podawane są także  leki przeciwbólowe, lub uspokajające. Zdarzają się sytuacje kiedy podajemy także leki nasenne i przeciwdrgawkowe. Wszystko po to aby Pacjent miał maksymalny komfort wykonywanej procedury.

Po podaniu kroplówki (która jest najczęściej dobierana indywidualnie pod stan Pacjenta) osoba poddawana procedurze błyskawicznie odzyskuje lepsze samopoczucie. Zawsze przed wykonaniem odtrucia lekarz przeprowadza z uzależnionym (bądź też osobą z zatruciem alkoholowym) wywiad medyczny w celu ustalenia jego ogólnego stanu zdrowia.

Nie ma tutaj większych przeciwwskazań, z odtrucia może jedynie wykluczyć majaczenie alkoholowe. Wtedy Pacjent powinien być hospitalizowany, ponieważ jego stan określany jest jako poważny, a wykonanie odtrucia w domu mogłoby zwyczajnie nie wystarczyć.

Ile czasu trwa odtruwanie alkoholowe?

Nie zawsze jest tak, że każda osoba przechodzi procedurę odtruwania alkoholowego w tyle samo czasu. Czas ten jest bardzo indywidualny. Wynika to bowiem z wielu czynników.

Ważne jest, aby wiedzieć, ile alkoholu spożył pacjent, który zdecydował się na przeprowadzenie odtrucia. Źródło alkoholu również może mieć wpływ na czas trwania procedury. Podejrzane źródło etanolu najczęściej jest bardziej niebezpieczne niż alkohol wiadomego pochodzenia ze sklepu.

Bez względu jednak na rodzaj zatrucia alkoholowego, ważne jest, aby w celu przeprowadzenia odtruwania zawsze szukać profesjonalnej pomocy, wtedy lekarz będzie z Tobą tyle czasu – ile będziesz tego potrzebował, a Ty nie będziesz musiał się martwić o jakiekolwiek komplikacje po wykonanej procedurze.

Cele odtruwania alkoholowego

  • odtruwanie ma za zadanie usunąć szkodliwe toksyny z organizmu, które powstały z powodu nadużywania napojów alkoholowych,
  • odtrucie pomaga w błyskawicznym tempie pozbyć się nie tylko resztek alkoholu lecz również skutecznie przywraca równowagę elektrolitową w organizmie osoby nadmiernie spożywającej alkohol. 
  • organizm zostaje odpowiednio nawodniony,
  • samopoczucie odtruwanej osoby natychmiastowo się poprawia.

Motywacja i leczenie uzależnienia od alkoholu

Naszym zdaniem, pierwszym krokiem w leczeniu uzależnienia od alkoholu jest ogromna motywacja do podjęcia terapii alkoholowej, następnie podjęcie decyzji o odtruwaniu i implantacji wszywki alkoholowej Esperal. Chociaż właściwie terapia jeszcze się nie rozpoczęła, pierwsze oznaki powrotu do zdrowia widoczne są podczas odtrucia. 

Dlatego po wykonaniu procedury należy rozważyć błyskawiczne podjęcie kompleksowej terapii leczenia alkoholizmu, np. w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień. Na tym etapie pacjent musi stawić czoła negatywnym skutkom picia alkoholu, które utrudniają mu przekonanie, że wszystko jest w porządku. Aby odbić się od dna, alkoholik czasami musi wręcz sięgnąć dna.

Aby móc podjąć decyzję o terapii, trzeba skonfrontować się z bolesną rzeczywistością alkoholizmu i jego konsekwencjami. Możliwe jest podjęcie terapii indywidualnej albo grupowej, można także zdecydować się na korzystanie z meetingów w grupie Anonimowych Alkoholików. Każda forma terapii jest właściwa i prowadzi nas do życia w całkowitej trzeźwości. 

Czy odtruwanie alkoholowe w domu jest bezpieczne?

Tak, jeżeli korzystamy z pomocy wykwalifikowanych specjalistów https://odtruwaniekatowice.pl/. Posiadają oni bardzo duże doświadczenie w wykonywaniu odtruwania. W takich przypadkach procedura jest całkowicie bezpieczna i organizowana w sterylnych warunkach, zachowując wszelkie niezbędne procedury.

Dojeżdżamy do Państwa specjalnym samochodem, który nie jest oznakowany. Oznacza to, że odtrucie jest w 100% dyskretne i żaden sąsiad (jeżeli się nie pochwalimy) nie powinien się zorientować, że korzystamy z tego rodzaju usług. Przyjedzie do Państwa wykwalifikowany ratownik medyczny, który cały czas będzie monitorował stan uzależnionego podczas wykonywania procedury i podejmował odpowiednie kroki w razie potrzeby.

Warto też dodać, że w przypadku osób, które wiele lat nadużywają spożywanie alkoholu dom jest swego rodzaju azylem podczas podjęcia pierwszych kroków w leczeniu alkoholizmu. Osoby uzależnione w domu czują się pewniej i znacznie szybciej dochodzą do formy. Dodatkowym plusem jest wsparcie najbliższych, które w domu (o ile odtruwany tego chce) jest możliwe.

Kiedy należy przeprowadzić odtruwanie alkoholowe?

Odtrucie najczęściej przeprowadzane jest u osób, które za dużo wypiły dnia poprzedniego i mają popularnego kaca, ale nie chcą stracić następnego dnia i zaniedbać swoich obowiązków. Lecz przeprowadzane jest także u osób, które długo nadużywają alkoholu i są już w zaawansowanej fazie alkoholizmu. Osoby te najczęściej nie są w stanie samodzielnie odstawić trunków wysokoprocentowych i wymagają pomocy specjalistów.

Jest to o tyle istotne, ponieważ szczególnie ciężko jest poradzić sobie samodzielnie z zespołem abstynencyjnym (jego nieprzyjemnymi objawami) i głodem alkoholowym. Dlatego odtruwanie alkoholowe powinno być zawsze przeprowadzane w specjalistycznym gabinecie przez fachowców. Wtedy nawet procedura z dojazdem do domu będzie całkowicie bezpieczna, a Pacjent w 100% usatysfakcjonowany.

Artykuł partnera

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]
Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

rower w domu bez wychodzenia

Dbaj o linię, ćwicząc bez wychodzenia z domu

Jak się przygotować do trenowania w domowym zaciszu, by zrzucić zbędne kilogramy? Co warto kupić …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail