Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Jak wybrać obóz odchudzający?
Chcesz połączyć odchudzanie z udanym wyjazdem? Obóz odchudzający to idealne rozwiązanie.

Szukasz obozu odchudzającego? To weź pod uwagę

Zrzucenie kilku kilogramów oraz wysmuklenie sylwetki przed wakacyjnym wyjazdem jest jednym z najczęściej stawianych celów w maju i czerwcu. W końcu każdy chce się czuć dobrze w swojej skórze oraz nie doświadczać dyskomfortu, wychodząc na plażę w stroju kąpielowym. Jednym ze sposobów właśnie na poprawienie swojej sylwetki, który cały czas zyskuje na popularności, jest obóz odchudzający.


Jest on uznawany nie tylko za rozwiązanie skuteczne, ale przede wszystkim atrakcyjne i poprawiające motywację. Żeby tak jednak było, należy dokonać świadomego wyboru, tym bardziej że na rynku znajdują się liczne oferty tego typu wyjazdów. Podejmując odpowiednią decyzję, zapewniamy sobie kilka, a może nawet kilkanaście dni spędzonych na pracy nad swoją formą, czemu czujnie będą przyglądać się doświadczeni w swojej dziedzinie eksperci. Jak wybrać najlepszy obóz odchudzający? Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę!

Harmonogram

Chcąc w najlepszy możliwy sposób wykorzystać czas spędzony na obozie odchudzającym, należy wziąć pod uwagę jego harmonogram i planowane aktywności. Zazwyczaj z takimi informacjami można zapoznać się na stronie konkretnego wyjazdu, dlatego warto przeczytać ją z dużą dokładnością. Część turnusów skupia się na ćwiczeniach siłowych, inne z kolei stawiają w szczególności na tak zwane cardio.

Dlatego też dobrze jest porównać oferty kilku firm oraz wybrać tę, która w największym stopniu spełnia indywidualne wymagania oraz przybliży do postawionego sobie na samym początku celu. Warto rozważyć również obóz, na którym odbywają się różnorodne treningi, dzięki czemu można spróbować nowych dyscyplin i odkryć coś zupełnie nowego. Podczas poszukiwań należy wziąć pod uwagę czas, który można poświęcić na wyjazd, ponieważ turnusu mogą trwać od 3 do nawet 14 dni.

Kadra trenerska

Każdy udający się na obóz odchudzający uczestnik chce w jego trakcie zrealizować swoje postanowienia. Żeby było to jednak możliwe, nie wystarczy samodzielne zaangażowanie oraz duży wysiłek. Niezbędne jest przy tym wsparcie ze strony doświadczonej kadry trenerskiej, która będzie wsparciem przez cały okres trwania turnusu.

Zazwyczaj na kadrę składają się nie tylko trenerzy od poszczególnych dyscyplin, ale również dietetycy. Dzięki temu można zdobyć wiedzę zarówno z zakresu treningów, jak i zdrowego, zbilansowanego odżywiania. W końcu również spożywane posiłku są w stanie przybliżyć do upragnionej wagi i nie bez powodu powtarza się, że chudnięcie rozpoczyna się w kuchni.

Warto zatem podejść do obozu odchudzającego, jak do inwestycji w swoje zdrowie i postawić na taki wyjazd, na którym zapewnia się pełne wsparcie w każdym aspekcie.

Lokalizacja

Nie powinno być najmniejszych wątpliwości co do tego, że dużo łatwiej zmotywować się do działania w sprzyjającym do tego miejscu. Dokładnie z tego powodu to lokalizacja, w której odbywa się obóz odchudzający, powinna być jednym z kluczowych czynników podczas dokonywania wyboru spośród licznych ofert. Warto zresztą pamiętać, że pomimo dużej częstotliwości treningów, tego typu wyjazd jest doskonałym sposobem na aktywny odpoczynek.

Najlepszym rozwiązaniem jest więc wybranie miejsca z dala od miejskiego zgiełku oraz hałasu. Wybór powinien zatem paść na miejscowości nadmorskie, mazurskie czy górskie. Ostateczna decyzja zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji, bo to w końcu właśnie one są najważniejsze. Dzięki temu po zakończonych ćwiczeniach można wybrać się w malownicze miejsce i odetchnąć świeżym powietrzem.

Artykuł partnera

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

pomysły na prezent dla aktywnej kobiety

23 uniwersalne pomysły na prezent dla aktywnej kobiety

Zastanawiasz się jaki jest najlepszy prezent dla kobiety, która lubi sport i spędza aktywnie czas? …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pobierz DARMOWY plan treningowy
w domu na 30 dni! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail