Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Infekcja intymna objawy i spsovby leczenia.
Jak najlepiej radzić sobie z infekcjami intymnymi?

Leki na infekcje intymne – jakie wybrać?

Współczesny styl życia na całym świecie sprawia, że pacjenci wykazują spore zapotrzebowanie na leki przeciwinfekcyjne.

Każdego dnia pojawia się nawet ponad milion nowych przypadków infekcji intymnych. WHO podaje, że najczęściej odnotowuje się kiłę, rzeżączkę, chlamydię, rzęsistkowicę. Niemniej problem może być bardzo niedoszacowany, gdyż pacjentom wciąż towarzyszy poczucie wstydu przed wizytą u lekarza.

Leki przeciwinfekcyjne i antyseptyki stosowane w ginekologii

W zakresie higieny intymnej świadomość społeczeństwa wzrasta i należy zdawać sobie sprawę z tego, że większość infekcji okolic intymnych jest uleczalna. Ważna w tym wypadku jest szybka diagnoza. Zaniedbanie i nieleczenie choroby wiąże się z poważnymi powikłaniami m.in. bezpłodnością.

W przypadku rozpoznania infekcji intymnej u kobiet pobiera się próbkę z szyjki macicy. Gdy lekarz dokona diagnozy choroby, zalecane będzie utrzymywanie dobrej higieny intymnej, łagodzenie objawów wodą, noszenie luźnej i chłonnej odzieży oraz przepisane mogą zostać leki na infekcje intymne.

W Polskich aptekach dostępne są one na ogół w formie tabletek dopochwowych, a także kremów bez recepty. Tego rodzaju leki będą odpowiednie dla infekcji grzybiczych. Zazwyczaj mają one za zadanie leczyć mieszane zakażenia dróg intymnych.

Ból w okolicach intymnych to najprawdopodobniej objaw infekcji.
Infekcje intymne występują zarówno u mężczyzn jak i kobiet.

Tabletki przeciwgrzybicze przeznaczone są do stosowania dopochwowego. Tego typu kapsułki można zakupić bez recepty również online. Taką możliwość daje portal, który w jednym miejscu w sieci oferuje produkty nawet z 1000 aptek. Jeżeli osoba potrzebująca leków na infekcję intymną dokona zamówienia do godziny 14.00, kurację będzie mogła rozpocząć jeszcze tego samego dnia, gdyż dostawa zostanie zrealizowana w ciągu kilku godzin.

Jeśli samoleczenie nie nastąpi w ciągu 3-4 dni, osoba mająca objawy infekcji intymnej powinna zwrócić się o pomoc do lekarza specjalisty. Poza grzybiczymi infekcjami rozpoznaje się również bakteryjne infekcje. W tym wypadku należy od razu zwrócić się do lekarza, gdyż wtedy zalecana jest antybiotykoterapia.

Żele, kremy i tabletki na infekcje intymne

Leczenie infekcji bakteryjnych lekami OTC na infekcje grzybicze jedynie złagodzi dolegliwości, ale nie wyleczy choroby. Środki bez recepty mające działanie grzybiczobójcze, działają jedynie na zakażenia grzybicze. Zalicza się do nich m.in. medykamenty zawierające klotrymazol.

Środki z tego typu substancją to na ogół kremy i żele. Przeznaczone są do stosowania w zakażeniach grzybiczych skóry lub błon śluzowych. Do najpopularniejszych kremów na infekcje intymne można zaliczyć Abiofem czy Apivaginal, dostępne również w liki24.pl.

Żele dopochwowe działają nawilżająco, łagodząc swędzenie, pieczenie i podrażnienie, a dzięki zawartości kwasu mlekowego stabilizują kwaśny odczyn pochwy, przywracając i wzmacniając naturalne PH.

Poza kremami i żelami dopochwowymi portal wychodzi z ofertą wielu innych leków na infekcje intymne w postaci tabletek dopochwowych. Tego typu środki najczęściej przeznaczone są dla kobiet powyżej 16 roku życia i zawierają właściwe dla leczenia konkretnej infekcji substancje czynne.

Wśród dostępnych na platformie kapsułek można wyróżnić także probiotyki ginekologiczne do stosowania miejscowego (dopochwowe) np. Lactovaginal. Ten lek probiotyk zawiera żywe pałeczki Lactobacillus rhamnosus 573. Preparatu nie należy mylić z suplementem diety, gdyż probiotyki leki to środki o najwyższej jakości z odpowiednią zawartością kultur bakterii.

Infekcje intymne u mężczyzn

O infekcjach intymnych częściej mówi się w kontekście żeńskim niżeli męskim. Niemniej to domena, która dotyczy mężczyzn w takim samym stopniu. Wśród najczęstszych infekcji intymnych męskich narządów płciowych rozpoznaje się zapalenie cewki moczowej, grzybicę prącia czy opryszczkę genitalną.

Leki na infekcje intymne produkowane są zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Dlatego poza dopochwowymi tabletkami i kremami w liki24.pl można zaopatrzyć się także w środki dla mężczyzn np. tabletki powlekane oraz tabletki miękkie.

Leki na męskie infekcje intymne zawierają substancje czynne o działaniu łagodzącym objawy związane z rozrostem prostaty występujące przy oddawaniu moczu, jak np.: słaby strumień moczu, parcie na mocz, czy częstomocz.
Niezależnie jednak od płci i intensywności dokuczliwych objawów związanych z nadrządami płciowymi, nie należy odwlekać wizyty u lekarza, gdyż niezbędna może okazać terapia specjalnymi lekami bądź antybiotykami. Szybkie działanie jest konieczne, by uniknąć do poważnych powikłań zdrowotnych.

Artykuł partnera

Oceń artykuł
[Głosów: 1 Średnia: 5]

Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

Jakie są najczęstsze objawy stresu?

Co to jest stres? Przyczyny, objawy, tabletki na stres bez recepty

Niespodziewane wydarzenie, problemy w pracy czy związku, kłopoty finansowe? Właśnie wtedy bardzo często pojawia się …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Test #001

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail