Szampon do zwalczania wszy u dzieci.
Wszy to częsty problem po dziecięcych koloniach. Dowiedz się jak skutecznie z nim walczyć.

Jak skutecznie zwalczać wszy?

Wszy to dość kłopotliwy problem. Mimo zwiększonej świadomości na temat przyczyn ich występowania i tak kojarzą nam się z dolegliwością wstydliwą i biedą czy brakiem higieny, stąd niechęć do rozmawiania o ich zwalczaniu. Tymczasem wszy pojawiają się wszędzie, gdzie występują duże skupiska ludzkie, za nic mając nasz status materialny czy renomę danej placówki. Najczęściej występują w szkołach i na koloniach, stąd jest to problem głównie dzieci w wieku od 3 do 12 lat i ich rodzin. Jak uporać się z tymi niechcianymi pasożytami i skutecznie pozbyć się ich z naszej skóry?

Grunt to szybka reakcja

Na możliwość złapania wszawicy nie mają wpływu nasz status społeczny ani materialny. Nie ma reguły, że to dziecko z zaniedbaną higieną jest tym, które przyniesie wszy do szkoły. Dlatego nigdy nie powinniśmy załatwiać tego problemu przez zostawienie dziecka w domu i ukrywanie przyczyn jego nieobecności.

Jak najszybsza reakcja pozostałych rodziców pomoże uniemożliwić rozprzestrzenienie się wszy na całą klasę, dlatego zawsze w razie podejrzeń pojawienia się gnid wszy na głowie naszego dziecka, powinniśmy powiadomić o tym wychowawcę dzieci.
Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego preparatu, który pomoże nam pozbyć się wszy i gnid szybko i skutecznie. Co wybrać, by efekt był zadowalający, a skóra głowy bezpieczna?

Wszy u dziecka. Co najlepiej zrobić.
Szampony przeciw wszom to skuteczne działanie do walki z tym problemem.

Co wybrać, by jak najszybciej pokonać wszy?

Wszawica to choroba pasożytnicza wywołana przez wesz głowową i może pojawić się na skórze naszej głowy bez względu na długość naszych włosów i to, jak często je myjemy. Szczególnie narażeni jesteśmy na jej atak w dużych skupiskach ludzkich, stąd najczęściej łapią ją dzieci w szkołach czy na koloniach i niestety przynoszą do domu, zmuszając całą rodzinę do poszukiwania skutecznego preparatu do walki w wszawicą. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i szerokiej ofercie na Sanity.pl znajdziesz wszystko, co potrzebne Ci do równej walki z tym uciążliwym przeciwnikiem.

Podstawowymi produktami do zwalczania wszy i gnid są szampony na wszy. Pomogą Ci one skutecznie pozbyć się niechcianych gości, pamiętaj tylko, by oprócz chorego, zadbać też o skórę głowy całej rodziny. Wtedy będziesz mieć pewność, że problem naprawdę zniknie.

Efekt i bezpieczeństwo

Dobry szampon na wszy jest bezpieczny i bardzo wygodny w użyciu. Dostępny na Sanity.pl szampon na wszy Cicho Wsza oparty jest o naturalne olejki eteryczne, dzięki czemu masz pewność, że będzie on w pełni odpowiedni dla delikatnej skóry głowy, nawet u malucha. Szampon na wszy należy stosować zgodnie z opisem na opakowaniu i pamiętać o regularności, można wspomagać się przy tym dodatkowymi produktami, jak specjalny grzebyk, który pomoże nam wyczesać wszy i gnidy z naszych włosów. Wszawica to choroba pasożytnicza, nie choroba skórna, stąd składniki szamponu mają za zadanie zwalczyć gnidy, a nie leczyć naszą skórę.

Wszy mogą jednak doprowadzić do sporych podrażnień i wywołać inne choroby czy reakcje alergiczne, a nawet nadkażenia gronkowcem. Stosując szampon na wszy Sanity wraz z regularnym wyczesywaniem masz pewność, że skóra Twojej głowy w szybkim czasie zostanie pozbawiona niebezpiecznych pasożytów, a nieprzyjemne swędzenie minie.

Artykuł partnera

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Check Also

Kremy wyszczuplające - czy warto

Czy warto stosować kremy wyszczuplające, czy są one skuteczne?

Chcąc schudnąć lub wymodelować swoją sylwetkę, sięgamy po różne rozwiązania. Choć powszechnie wiadomo, że najlepsze …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail