Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

E-recepta - portal do korzystania z e-recept.
E-recepta to możliwość zaoszczędzenia czasu i braku konieczności czekania w poczekalni pełnej chorych.

Dlaczego niektórzy negatywnie podchodzą do e-recepty?

W czasie pandemii stało się oczywiste, że coraz więcej spraw jesteśmy w stanie załatwić bez konieczności wychodzenia z domu. Dla niektórych osób takie rozwiązanie jest spełnieniem marzeń – a dla innych tylko niepotrzebnym utrudnieniem. W szczególności tak właśnie traktują to ludzie starsi, którzy nauczyli się funkcjonować w pewien sposób i nie za bardzo chcą to teraz zmieniać.

Wiele osób nie potrafi tego zrozumieć, bo w teorii powinno nas to przecież cieszyć. Jeżeli jednak spojrzymy na to z ich perspektywy to faktycznie zauważymy kilka problemów.

Weźmy pod uwagę możliwość skonsultowania się z lekarzem poprzez połączenie telefoniczne lub internetowe oraz recepty online. Obecnie jesteśmy już dobrze wprawieni w korzystaniu z tego, ale na pewno jesteśmy w stanie zauważyć wiele wad. Przez telefon trudno jest nam opisać wszystkie swoje objawy i czasami czujemy się zaniedbywani – lekarz nie ma z nami fizycznego kontaktu i może bardzo łatwo przeoczyć istotne objawy choroby.

Nie można również zapomnieć o utrudnieniach technicznych – dla osób młodych bywa to problemem, a co mają powiedzieć Ci starsi? Nawet jeżeli posiadają oni komputer i telefon to nie zawsze lubią z niego korzystać lub po prostu tego nie potrafią.

Dwie strony medalu

Musimy zrozumieć, że nawet jeżeli coś się dla nas sprawdza – dla innych będzie to bardzo niekomfortowe rozwiązanie. Jeżeli starszy człowiek był przyzwyczajony do tego, że może pójść do gabinetu lekarskiego i opowiedzieć swojemu lekarzowi o wszystkich problemach to nie będzie czuł się dobrze, gdy w zamian zaproponujemy mu kilkuminutową rozmowę telefoniczną. Może nawet zdarzyć się tak, że starszy człowiek na tyle się zniechęci, że będzie po prostu ignorował swoje objawy i czekał, aż powróci możliwość normalnych wizyt w przychodni. Jest to po prostu bardzo niebezpieczne.

E-recepty nie wzbudzają co prawda aż tak negatywnych odczuć, ale tutaj również występują problemy. Osoba starsza nie potrafi złożyć zamówienia na e-receptę przez Internet lub potem nie potrafi znaleźć kodu, który przesłano jej poprzez SMS-a. Dla młodych ludzi coś takiego może wydawać się zwyczajne dziwne, ale bądźmy wyrozumiali – nie każdy potrafi korzystać z telefonu i komputera.

Konieczny jest kompromis

Najprościej byłoby oczywiście, gdyby w takich sytuacjach dziadkowie i babcie byli po prostu wspierani przez swoich członków rodziny – ale nie każdy ma taką możliwość. Dlatego też pracownicy przychodni powinni wykazywać się zrozumieniem. Jeżeli widzimy, że ktoś koniecznie chce skorzystać z wizyty stacjonarnej to dawajmy mu taką możliwość.

Tłumaczmy również, jak dokładnie działa e-recepta i pozwalajmy złożyć takie zamówienie na miejscu lub telefonicznie.

Artykuł partnera

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]
Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

pomysły na prezent dla aktywnej kobiety

23 uniwersalne pomysły na prezent dla aktywnej kobiety

Zastanawiasz się jaki jest najlepszy prezent dla kobiety, która lubi sport i spędza aktywnie czas? …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pobierz DARMOWY plan treningowy
w domu na 30 dni! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail