Haluksy podolog - czy pomoże?
Myślisz że masz haluksy? Nie czekaj z wizytą u podologa.

Czy podolog pomoże wyleczyć haluksy?

Haluksy to problem, który dotyka coraz większej ilości Polaków – a w szczególności Polek. Dlatego też musimy wiedzieć, jak sobie z tym radzić i kto może nam pomóc. W pierwszej kolejności najczęściej zapisujemy się z tym do internisty, ale nie jest to najlepsza decyzja. Jego wiedza w tym temacie będzie raczej niewielka i poradzi nam on odwiedzenie kogoś, kto lepiej się na tym zna. Może to nie być wcale kolejny lekarz – być może zostaniemy skierowani do podologa.

Podolog ma najczęściej wykształcenie kosmetyczne, choć większość osób w dalszym ciągu uważa, że posiadanie tego tytułu świadczy o ukończeniu szkoły medycznej. Nie jest to jednak konieczne. Ma on jednak faktycznie taką wiedzę na temat stóp, którą nie zawsze posiadają dermatolodzy i inni specjaliści. Potrafi on ją również wykorzystać po to, aby pomóc nam w walce z haluksami – ale także grzybicą czy odciskami na stopach.

Czym są haluksy i skąd się biorą?

Haluksy to zwyrodnienie, które umiejscowione jest w okolicy dużego palca u stopy. W ich leczeniu może pomóc chirurgia palca. Dochodzi do jego wykrzywienia, a od strony zewnętrznej często możemy zauważyć zgrubienie, które przesuwa się pod palcami.

Początkowo nie jest to wcale bardzo bolesne, ale im bardziej wykrzywiony jest palec – tym jest niestety coraz gorzej. Po jakimś czasie nie jesteśmy już w stanie założyć na stopę obuwia – ucisk jest zbyt duży i w konsekwencji tego nie możemy sprawnie się poruszać.

Nie powinno się ignorować haluksów, bo nie jest to wcale błaha dolegliwość, która zniknie samoistnie. Stan naszych stóp będzie się tylko pogarszał i ból stanie się w końcu nie do zniesienia. Jeżeli nie zareagujemy szybko to później trzeba będzie poddać się operacji, po której czekać nas będzie niezbyt przyjemny okres rekonwalescencji. Pacjenci bardzo często żałują, że nie zgłosili się do podologa o wiele szybciej.

Przyczyną pojawiania się haluksów może być noszenie butów na obcasie oraz innego rodzaju obuwia, które jest zwyczajnie za małe. Najczęściej problem ten dotyka kobiet, które mają inną budowę ciała i są bardziej narażone. Ostrożne muszą być także osoby walczące z nadwagą.

Podolog pomoże nam także zadbać o wygląd stóp

Po zaleceniu nam odpowiednich środków do walki z haluksami – podolog może również udzielić nam kilku rad dotyczących bardziej ogólnej pielęgnacji stóp. Nie musimy wcale zgadzać się na rogowacenie naskórka, które tak często występuje na piętach – mamy wybór. Jeżeli chcemy coś zmienić to podolog podpowie nam, z jakich produktów korzystać i czego unikać.

W Poznaniu polecamy Wielkopolskie Centrum Zdrowej Stopy Anmedica. Podochirurgia to ich specjalizacja!

Artykuł partnera

Oceń artykuł
[Głosów: 1 Średnia: 1]

Check Also

Jak mierzyć temperaturę temometrem bezdotykowym - instrukcja krok po kroku

Jak prawidłowo mierzyć temperaturę termometrem bezdotykowym?

Zastanawiasz się jak prawidłowo zmierzyć temperaturę termometrem bezdotykowym? Nie wiesz, jak działa taki termometr? Dlaczego …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail